Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz [Prolixus] #552 üzenetére

    Ennyire nem konkrét terápiára gondoltam a személyre szabással, csak annyira, hogy például tegnap mit mozgott, holnap mit fog mozogni, mennyit alszik naponta, milyen ételeket eszik stb. Ilyesmiket meg kellene kérdezni, mert például az egyik munkatársamnak aki nálam is idősebb, sétát javasolt az orvos, mire Ő közölte, hogy a munkájából kifolyólag kb. napi 15 km-t gyalogol.Nekem volt olyan kérdésem, hogy mennyi szénhidrátot szoktam enni, mire mondtam, hogy 150-200g között, mire a doktornő: "200, az nagyon sok, a 180 a maximum, mit dolgozik?!" Visszakérdeztem a nálam jobb húsban lévő doktornőtől, /aki egyébként roppant kedves volt, nagyon szerettem/ hogy "doktornő, az a 20g szénhidrát naponta, nincs egy zsömle, egész napra elosztva gyakorlatilag semmi, mennyit számít az?" a cukrom akkor is jó volt egyébként, a HbA1c 6 volt 6-os referenciaérték mellett, csak az éhgyomri pont akkor éppen 7, terhelés után 7,4 lett. A cukorbaj folyamatos küzdelem, nem értheti meg aki nincs benne, tanácsot könnyű adni, két látszólag azonos napon lehet reggel a cukrom 5,7 és 6,7 is, ugyanolyan étkezés mellett, ugyanakkor mérve is... Az értékek mindig viszonylagosak maradnak, a vérnyomásra pedig ez még fokozottabban érvényes, hiszen öt percen belül tud esni húszat, ha megnyugszom, 140-ből 120 lesz, de az orvosnál gyakran csak leül az ember, mire az ideális körülmények kialakulnának, már régen végeztünk a vérnyomásméréssel...

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák