Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borosz

    senior tag

    válasz zolikaDB #61562 üzenetére

    "Norvegia, Svedorszag, Finnorszag nem jellemzo." Pontosan. Ez az egyik ok. Többi: az emberek, a társadalom alapértékei, a kultúra és az ország szépsége, tisztasága. Pl. egy ilyen érdekes jellemzője az embereknek, hogy nem szeretik, ha valaki többet gondol magáról, mint ami vagy többre tartja magát a másiknál valamilyen vélt vagy valós oknál fogva. Azt pl. hogy a legélhetőbb ország, csak később tudtuk meg. :) Ott sincs kolbászból a kerítés, nyilván, de én nem is azért megyek ki családostul, hogy megtollasodjam és aztán itthon mutogathassam a cuccaimat. Ez gyerekes és egyúttal szánalmas is. Én kérkedésnek hívom, amit utálok. Csak dolgozni akarok tisztességesen és élni az életem úgy, hogy legyen jövője a gyerekeimnek is. Nem nagy kérés. Ezt ott reálisnak látjuk. Itt meg irigykedés, viszálykodás, megoszlás, vita, befújás és hasonlók vannak. Megkeresem a családomnak azt a helyet, ahová igazából valók vagyunk - ha lehet ilyet állítani innen, messziről. De így látjuk, így érezzük és ennek megfelelően lépünk.
    Házat eladjuk és felszámolunk itt mindent - vicces, hogy csak a ház van, mint vagyon - azon is hitel, de elég lesz egy újrakezdéshez máshol. Végeztem ezzel a rendszerrel, nem várom meg, hogy ő végezzen velünk. ;)
    Na meg utálnék begyepesedni és röghöz kötött öregember módjára állandóan szidni ...valamit, amit lehet, vagy amire azt mondja a többség, hogy szidjad. "Magyarország - így /nem/ szeretlek..!"

Új hozzászólás Aktív témák