Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aryes

    nagyúr

    válasz bepken #160848 üzenetére

    A szakorvosról: én direkt vártam 2 hónapot, hogy az SZTK-ban szemész orvos vizsgáljon. Kár volt. A szememet amúgy megvizsgálta rendesen, de mikor szemüveget kellett nézni, 5 perc alatt kilökött volna, ha hagyom, végül így is teljes hülyeséget írt fel... :U
    Utána elmentem a Válságba, szerencsém volt, épp nem volt senki, egy órán(!) keresztül próbálgattuk és végül azt csináltattam meg, amit ott mértünk ki. Azért ha van komolyabb gond a szemeddel, vagy a családban, érdemes orvossal is megnézetni, szemnyomást mérni meg hasonlók.

  • bepken

    veterán

    válasz bepken #160848 üzenetére

    na végül csak elmentem az Ofotért-be és ott jól meg is állapították, hogy vaksibb vagyok, mint azt hittem... :DDD viccet félre téve, ugye felváltva vizsgálta a szememet, pakolászta a kis lencséket, hogy belőjük a dioptriát. a jobb szememmel megvoltunk, így a bal szemem elöl kivette a takaró lemezt (át a jobbra) és amit pár másodperce a belőtt lencsékkel tökéletesen láttam jobb szemmel, azt ballal esélytelennek láttam elolvasni.

    lényeg, hogy annyira azért nem vészes a helyzet, de rosszabb, mint gondoltam (+0.25-öt mért mindkét szememre, ráadás cilinderrel mindkettőn :D)

    más: a szemem azóta kezdett talán romlani, hogy melóban változások történtek...12 órákat ülök (minimum) a gép előtt, ráadásul zömmel éjszakai műszakban. mivel rühellem égetni a villanyt, így csak monitor fénye éri a szememet (természetesen éjszakai mód bekapcsolva és fényerő is csökkentve ilyenkor) - talán ennél egy jobb megoldás lenne, ha beszereznék egy amolyan "monitor lámpát" [link] - ilyesmire gondolok.
    használ ilyesmit innen valaki? dual monitor setup esetén is működhet? tudnátok esetleg ajánlani konkrét terméket értelmesebb árban?

    előre is köszi! :R

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák