Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz #65675776 #125043 üzenetére

    Amiről írsz, ez állami cég, vagy multi, vagy esetleg magyar "magán" vállalkozás?
    Át kell gondolni a váltást, ha igazságtalannak tartod a helyzetet.

    Ez nem neked, de igazából ebből a gondolatmenetből:
    Nincs senki röghöz kötve, pályázni kell, át kell menni másik céghez, meg kell próbálni feljebb lépni, képzésekre, átképzésekre kell elmenni, a szövegeléseken kívül legyenek teljesítések mindenki mögött, meg lehet mutatni, ki mit tud egy adott területen.

    Nyilván minden magyar ember így gondolja...jah, nem.
    Inkább blamáljuk, kritizáljuk a vezetőket, közben meg 1 napra kellene, mondjuk egy adott szakterületen megmutatni vezetői képességeit...no az már nem menne!

    A fejlettebb társadalmakban máshogy megy a vezetői kiválasztás, illetve a vezetői beosztásban való maradás ez tény, de itt nálunk sincs azért olyan rossz helyzet.
    Sok ezzel kapcsolatos beszélgetést szoktam hallgatni egyszerű magyar kisvállalkozók részvételével is, ahol már 4-5 alkalmazottnál is ugyanez a szituáció, vagyis, hogy a főnök, az egy hülye, hozzá nem értő, meg különben is ő fölözi le a hasznot úgy, hogy semmit nem csinál.
    Ki alakította a vállalkozást? Ki tart kapcsolatot az ügyfelekkel? A lehurrogó képes lenne normális tárgyalásokat lefolytatni? Lenyelné az ügyfelek kritikáit? Munka után míg az alkalmazott már pihen, ő még mindig a munkát intézi, a hatóságokkal hadakozik, vagy éppen a következő projektet készíti elő, számol, agyal rajta, fél estét nem alszik.

    Anélkül, hogy a következőkkel meg szeretnék bárkit is bántani, nézzünk meg egy jóval egyszerűbb példát.
    Kőműves, segédmunkás esetén mi történik?
    A 6-7 ezer forintos napszámot kapó segéd egész délután a kocsmában blamálja a kőművest, aki 20-25e forintot keres úgy, hogy a segédmunkás szerint semmit nem dolgozik, csak az általa odahordott agyagot egymásra rakja, és még a malter sem jó neki, mert hol túl híg, hol sűrű... :Y

    Sajnos ez itthon az élet majdnem minden területére igaz.

    Én csak arra akartam rámutatni, mindenki először a saját maga háza előtt sepregessen, nézzen szét, nézzen magába, gondolkodjon el azon, hogy ő mindig, mindent megtesz, megtett-e azért, hogy jobban, többet keressen, vagy számára kedvezőbb feltételű munkahelyen dolgozhasson.

    Ha én pl. agysebész vagyok, akkor azért könnyű nekem, mert milliókat keresek, ha építési vállalkozó vagyok, akkor azért, ha a KRONES cégcsoport egyik felső vezetője, akkor azért.
    Viszont áldozat vagyok, ha esztergályos a GÖCS-ben, vagy eladó a METRO-ban, illetve akkor is, ha az IT szakmában egy beosztott programozó.

    Én ezt nem értem... :(

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

Új hozzászólás Aktív témák