Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adi mester

    tag

    válasz Zola007 #111143 üzenetére

    Na igen, ez az a pillanat, amikor a kezdő marketing és a hülyeségem visszafelé sül el :D

    Mivel még a tesztelések elején tartok, csak bedobtam egy random intervallumot, az eddigiek átlaga alapján, 1200 napos még nem volt köztük, de 1002 napos már igen és ha ilyen van benne, akkor valószínűleg lesz 1200 napos is.

    Arra a 68 napra azt mondanám, hogy újszerű állapotban van :))

    De hogy ne legyen akkora pofára esés a "keveset használt" kijelentésem, van közöttük ~43 napot és ~ 230 napot ment merevlemez is és az eddigi meghajtók, amelyeket teszteltem, 2 - 5 db elindulást és leállást számolnak. Ha jól tudom, a merevlemezek élettartamából az elindulás és a leállás vesz el a legtöbbet... gondolom a lemezeket forgató motor ekkor terhelődik a legjobban, vagy tudja a fene miért. De ha szigorúan az elindulás / leállást vesszük alapul és feltételezzük, hogy a HD sentinel adatai valósak(nem írja, hogy becsült érték lenne), akkor ezek a HDD-k tényleg "most jöttek ki a gyárkapun".

    A többségük 2014 - 2015-ben lett gyártva, van közöttük néhány 2013-as is, 3-4 éves merevlemezek, a fiatalabbakon talán még gyártói garancia is van. Ráadásul a meghajtók por és kosz, ujjlenyomat, zsír, festékleverődés mentes mindegyik, gondolom raid tömbökből kerültek eladásra.

    Biztosan terhelve voltak, megkapták a magukét az évek alatt, de a körülmények is adottak lehettek, egy szerverben kevésbé ingadozik a feszültség, biztosan nincs két naponta lehúzva a kábel a meghajtóról, a HDD-k hűtésére is figyelni kell ezeknél a gépeknél, stb. Személy szerint inkább veszek meg egy raid tömbben használt meghajtót, mint Vér István codegen tápjával használt, két villámcsapást túlélt meghajtóját, bár ez már egy másik téma. :D

    Szóval akkor köz kívánatra javítsuk a dolgot: Ezek a meghajtók, használt, de jó állapotban lévő, feltehetőleg ideális körülmények között, viszonylag keveset futott meghajtók, amelyek között van néhány szebb kort megélt példány is :))

    Csak két közönséges herkentyű husi, de ha egy bajnok tudásával szakértő módon hajítjuk el: "Ez a jegy a fájdalomba, csak odaaaa :D

Új hozzászólás Aktív témák