Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Ide várunk minden olyan hozzászólást, ami a másik topikba nem igazán várt.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    Ilyesmi hozzászólásokra gondolok:[link] Bemásolom a szöveget is....

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, 35 évesen új szakmát szeretnék tanulni, nem kényszerből, csak kíváncsiságból, esetlegesen külföldi munkavállalás céljából. Mérnök-tanári diplomám (gépjármű szakirányon) van, középfokú angol nyelvtudással.

    Részben ennek a fórumnak a hatására kedvet kaptam a CNC-hez, és ahogy szétnéztem itt Debrecenben a Vincotte nevű cég szervez CNC forgácsoló és CAD CAM informaitkus okj-s tanfolyamot. Engem főleg az utóbbi érdekel, mert érdekel a műszaki rajz, CAD rajzolás programozás is. Teljesen más területen dolgozom, így igazából nem tudom, milyen színvonalú lehet az oktatás, van-e valami értelme időt, energiát belefektetni bármelyikbe is, estlegesen melyikkel lehet külföldön (jó) munkát találni.

    Azt már gyanítom, hogy itthon, főleg Debrecenben nemigen adnák meg sehol - még gyakorlattal sem - a mostani fizumat, szeretek tanulni, de csak hobbinak meg drága lenne a 350.000 Ft-os tanfolyam...

    Ha valakinek van építő ötlete, tanácsa, tapasztalata, hogy melyiknek mi az előnye, hátránya, azt előre is köszönöm!

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák