Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phülöp

    addikt

    válasz Kislecso87 #45 üzenetére

    Általánosságban az a véleményem, hogy tanulni mindig kifizetődő.
    Ez a szakma ráadásul (kisebb-nagyobb hullámvölgyekkel) folyamatosan szívja fel a jó szakikat. A jó lehetőségért viszont lehet, hogy költözni kell.
    Jó néhány srác került már ki a kezeim közül, akik jó cnc-sek lettek. A legfontosabb tanácsom nekik is ugyanaz volt, mint nektek: nem az a hülye, aki nem tud valamit, hanem az, aki meg se kérdezi.
    A suliban nem fogsz tudni mindent megtanulni, érdemes a tapasztaltabb kollégákat keresni, figyelni a munkájukat, kérdezni. Nem minden szaki félti a tudását, van, aki szívesen segít. Az ilyeneket meg kell keresni, meg kell kérni, hogy támogasson, ha elakadsz.
    A vezérlések ismerete szerintem kevésbé fontos, mint a forgácsolási alapok, és a programozói szemlélet. Ha az ember ismer már behatóan 3-4 vezérlést, onnan kezdve egy ismeretlen se tud nagy problémát okozni, főleg, ha van kezelési leírás és programozási segédlet. A vezérlő csak egy eszköz. Sokkal fontosabb, hogy tudd, mit akarsz megoldani és hogyan. Az elképzeléseidet átültetni az adott vezérlő nyelvére (ismerve annak lehetőségeit és korlátait) már nem okozhat gondot.

    A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

  • aram01

    nagyúr

    válasz Kislecso87 #45 üzenetére

    nekem még midig nem szóltak hogy mikor kezdődik.Már tiszta ideg vagyok remélem majd mesélsz hogy miket tapasztalsz

    Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

Új hozzászólás Aktív témák