Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nchelp

    tag

    válasz lorcsi #254 üzenetére

    Tudom, nem tőlem kérdezted, de ez főleg attól függ, mire állnál rá, és mennyire vagy eleresztve. És illik megemlékezni a szerszámozottságról, készülékekről, mérésről is... Ha finommechanikában hasítanál, csak a méréshez tervezhetsz milliós tételű kiadást, de súlyos százezrekről beszélgetünk sima szerszámgyártáshoz is... ha jól akarod csinálni, mérőasztal nélkül úgysem úszod meg. Anélkül meg necces, hogy kifizetődő munkához jutsz. Kevés munkára túl sok cég jut...

    nchelp

  • BÁ Nutrition

    addikt

    válasz lorcsi #254 üzenetére

    nagy mértékben függ hogy mit gyártasz.

    ill sok pénzért is lehet xart venni.
    pl ahol dolgozok vannak kb 20-30 milliós gépek aztán úgy kell beleimádkozni őket a tűrésbe..
    tegnap meg ma 7gépre voltam egyedül, és volt ami úgy szivatott hogy 0,1mm különbség volt két egymás után jövő darab között.. tűrés 0,04.. darab meg alsó el felső határtól 3-3 századra.. következő 2db az alsó határon. szal ilyen sac/kb cajg ;] jó mondjuk ez egy régi nct90T de már kezd elegem lenni az egészből.. vki szerint ennyire ráz a rúd, más szerint xarrá van kopva a szán, aztán hogy biztos a legfosabb lapkákat veszik. legtöbb Horn. én annyira nem vágom az összes lapkagyártót, azt tudom hogy a Sandvik jónak számít. legalábbis mikor voltam náluk pesten+honlap alapján, ill a forgácsolási kézikönyv ami van tőlük az nem igénytelen. asszem ZolikaDB szokott maróra tök más céget is említeni, én nem igazán tudom még ezt megítélni. csak akákivel dumálok a környéken azt mondja, hogy reggel belövik a gépet aztán nap közben 0,01 mm-t ha elmegy a méret. nos nálunk alap hogy óránként megy el ennyit. tök fasza hét gép után futkozni állandóan és folyamatosan mérni mi a xar má megint. +darabolni az anyagot, cserélni a lapkát, sorjázni, stb nem fogok sokáig maradni, bár eredetileg se úgy terveztem :)
    hivatalos magyarázat meg hogy azért megy el mert rásüt a nap az ablakon, meg kinyitják a kaput a csarnokba akkor huzat van, meg beleöntesz friss hűtővizet szintén egyből elmegy a méret.. nálam sokkal tapasztaltabbak is vannak itt. Sir Tomot is akartam már kérdeni efelől..
    munkatársak szerint meg csak simán xarok a gépek oszt ennyivel elintézve..
    jah általában rézzel dolgozunk az aztán egy brutálisan kemény anyag :U :F

    ill a kérdésedhez kapcsolva inkább lehet hogy csomó dolgot megtudnál csinálni hagyományos esztergán is, az olcsóbb azért. ill kérdés milyen méretű darabokhoz kéne stb

    youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

Új hozzászólás Aktív témák