Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • crok

    Topikgazda

    válasz zsolti.22 #8007 üzenetére

    Hát' sokszor én is, de inkább a tehetetlenségemen.. hogy egyik bugból a másikba, egyik workaround-ból a másikba, nyakatekert "logikába" futok minden egyes új feature-el.. majd ha már nem fáj lehet írok egy szösszenetet, valószínűleg hasonló stílusban (: hogy csak egyvalamit említsek: teszem úgy döntesz, hogy Win2k8-ra kell ezt feltenned (mert valami nagytudásúnak abban van tapasztalata, linuxban meg paripapipilő sincs) és úgy alakul, hogy a telepítőt pl. magyar vagy UK angol locale-el teszed fel.. BUMM, szívtál, csak US angolra *telepítettel* fogja az LMS telepítő azt mondani, hogy jól van, barátom, az OS jó lesz.. neeem, nem fogja elfogadni, ha átállítod és méééég akár restartolsz is, 2x, 5x, 20x, neeeem.. neki olyan kell ami US English, pont (bocccsánatotkérek' mert Japppán' locale-re telepítve is megy.. húúú, sokat segített). Ha ezzel megvagy (tehát újrahúztad az OS-t) akkor nekikezdhetsz az 1.1GB zip file kicsomagolásának majd az exe elindításának.. de hopppá, BUMM, szívtál, mert neeemámúgymegyaz, hogy 4.2.4-et teszel fel, neeeemám, 4.2 -> 4.2.2 -> 4.2.4 vagyis 2.4GB "alappal" megágyazol, majd egy 1.3GB "javítással" teszel fel lepedőt is és egy utolsó kis 1.1GB-nyi 4.2.4 javításokcska majd paplan lesz ehhez a mó.. és ebben van a 7 oldal known bug meg amibe beleszaladtam még mellé (mert volt és van olyan, ami a release notes-ban nincs benne). Majd rájössz, hogy van még a neten patch amit fel kellene pattintani, de ahhoz a daemon-t le kell lőni, egy perl scriptet lefuttatni, majd elindítani megint.. ja, hogy az alapból 2x20 perc úgy, hogy 10 eszköz van az adatbázisban? Bumm, szívtál.. (: kérdezhetitek, hogy dehát a legfrissebb a 4.2.5, miért nem azt választottam.. azért, mert a gép, amire fel kellett pattintanom még memóriával se rendelkezett.. így egy 15+ VM-et már tartalmazó Xen-re lett felpatkolva, amit csak miattam nem fognak v5-re frissíteni, örülnek, hogy nincs vele baj mert nincs rá support.. szóval a 4.2.5-nek Win2012 kell, azt a jelenlegi Xen v4 nem támogatja (meg nincs is licensz..) szóóóóóóóval ezzel a kis előtelepített Win2k8 "BUMM, szívtállal" kezdődött minden. (:

    Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Új hozzászólás Aktív témák