Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TR3

    tag

    válasz kraftxld #74 üzenetére

    Személy szerint én nem szoktam ios-t letölteni, ezért lehet, hogy most hülyeséget mondok, de úgy tudom, hogy azzal a cco loginnal lehet letölteni az image-et, amivel adott eszközre megkötött maintenance agreement össze van kapcsolva. Vagyis a te esetedben szerintem az ügyfélével.
    A frissítés úgy megy ahogy leírtad. Az újabb cuccokon egyébként nem kötelező tftp-t használni, sima ftp-ről is megy, legalábbis az esetek többségében.
    A különböző firmware-ek pedig különböző szolgáltatásokat biztosítanak. Pl ha aes vpn-t szeretnél, ahhoz nem lesz jó ip base, mivel nincs benne aes, hanem egy advanced enterprise vagy advanced ip services fog kelleni. Innen elvileg megtudhatod melyik image mit tartalmaz: Cisco Feature Navigator

    [ Szerkesztve ]

  • CsodaPOK

    senior tag

    válasz kraftxld #74 üzenetére

    Ha nem sikerül letölteni, dobj egy PÜ-t. Elvileg még működik a CSCO-m. :)
    (Egyébként minden letölthető dolgot úgy védenek, mint a kincset. Pl firmware-t tudok tölteni, de egy nyamvadt VPN klienst már nem, mert ahhoz más Technical Support IzéMizé Technical nyavajához kéne legyek hozzárendelve...)

    Frissítés pedig ahogy mondod. Beállítasz a gépednek statikus IP-t. Indítasz egy TFTP-t.
    Switchre rálépsz telnet/ssh-n.
    Majd:
    copy tftp flash
    Megadod a TFTP server címét, majd az image fájl nevét.
    Célfájlnál ütsz egy entert.
    Ha nincs elég hely a flashen, akkor törölni kell a jelenlegi firmware-t. Erre vonatkozóan fel is tesz majd egy kérdést. (dir flash paranccsal tudod megnézni, hogy mennyi szabad hely van a flashen.)

    Ha több firmware van a flashen, akkor meg kell mondani neki, hogy melyiket bootolja:

    ena
    conf t
    no boot system
    boot system image neve
    wr

    Ha csak egy firmware van, akkor elvileg magától megtalálja.

    Letöltésnél jól nézd meg, hogy pontosan a te switchednek megfelelőt szedd le.
    Show version parancs megmondja, a pontos típust.

    Azt, hogy ez a ip, ipx stb között mi a különbség, az passz. Mindegyik firmwarehez tartozik release notes, sztem abból ki lehet matekozni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák