Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cyber_Bird

    senior tag

    válasz FecoGee #5423 üzenetére

    Haaat. Tapasztalataim szerint, az egyik valosaggal(a cisco felevel) koszonoviszonyban van.

    Az a gond, hogy ez(legalabbis az elozo verzio amit en csinaltam) csak a PPDIO modszert okitja ami egyebkent egy jo modszer csak nem minden esetben alkalmazhato.

    Kicsit kiter a wirelessre is a voipra is az mpls-re is--inkabb csak ilyen atfogo kepet ad rola, nem megy bele a reszletekbe (persze nem is celja) --legalabbis tervezesi szempontbol. En azt mondom hogy igazan hasznossa szerintem a ccdp-tol kezdve vallik.

    A ccda inkabb csak egy szemlelet modot kezd el kialakitani, vagyis hogy lasd, hogy nem csak a maganyos network harcos van aki ul a szerverszobaban es konfigural, hanem tervezes, igenyfelmeres, novekedessel szamolas, uzemeltetes(egy esetleg rosszul tervezett rendszer hatranyaival), ugyfelekkel targyalas stb stb.

    Tehat szerintem maga az anyag mindenkeppen erdekes lehet mindenkinek aki ilyen kornyezetben dolgozik, de hogy mekkora reszet lehet a valo eletben hasznalni, az sajnos nagyon erosen ceg fuggo.

    [ Szerkesztve ]

  • vadito

    csendes tag

    válasz FecoGee #5423 üzenetére

    Én hasznosnak találtam a CCDA és ARCH anyagát is, bár én csak kíváncsiságból jártam be ezt az utat. Ha szeretnél egy átfogóbb képet kapni a világ működéséről más szemszögből is, szerintem a CCDA OCG-t megéri átolvasni. Ha tetszik, érdemes mellé még átfutni a Building Resilient IP Networks könyvet is.
    Szerintem a munkádtól függ elsősorban, hogy hasznosítható tudást adnak-e ezek. Ha tervezel időnként vagy sokféle technológiával dolgozol, akkor mindenképp jó lehet.

Új hozzászólás Aktív témák