Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • St3ven

    addikt

    Sziasztok!

    CPT.Pirk mester segítségével feltettem a Chakrát a gépemre! :DD

    A gondom viszont az, hogy

    1. Felismerte ugyan a T-s stick-emet, viszont mint hálózat, nem jelent meg a T-Mobile a választhatók között.

    2. Olyan ijesztő krikszkrakszos megjelenítési hiba jelentkezett, amikor pl. a "K" menüre kattintottam, mint amikor 15 éve kiakadt mondjuk az F1GP2 klasszikus játék, tehát kb. 16 színnel keresztben-hosszában jelent meg egy négyzet, majd kb. 1 mp múlva a menü rendes tartalma is. Ez minden egyes alkalommal így volt.

    3. Ráadásul a kis helyi menük betűi is érdekes viselkedtek. Amikor feljött a helyi menü, volt egy alapértelmezett ritkítása az első menüpontnak, aztán amint egy tetszőleges menüpont fölé vittem az egeret, ez a ritkítás nagyobbra váltott, és - csak az első menüpont - szélessége megváltozott. Ez marha idegesítő volt.

    Tud valaki valamilyen iránymutatást adni, hogy merre induljak a fentiek megoldásával?

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #244 üzenetére

    OK. Ez itt az lspci parancs, alatta pedig az lsusb parancs kiadása utáni infó:

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz St3ven #245 üzenetére

    Na, kiadtam az usb-s parancsot a Chakra alól is, ennek valószínűleg több értelme van, mint az előbb Kubuntu alól. :B

    Bus 001 Device 002: ID 12d1:1c05 Huawei Technologies Co., Ltd. E173s 3G broadband stick (modem on)
    Bus 001 Device 004: ID 0bda:8187 Realtek Semiconductor Corp. RTL8187 Wireless Adapter
    Bus 002 Device 002: ID 09da:0006 A4 Tech Co., Ltd Optical Mouse WOP-35 / Trust 450L Optical Mouse
    Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
    Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 003 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 004 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
    Bus 005 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub

    Sajna, hogy ezt a hsz-t beírjam, vissza kellett lépnem a Kubuntuba, mert a Chakrában lévő böngésző közül egyik sem működik: a gépmadaras összeomlik minden indítás után, a másik meg ha elindul, azonnal kilép szó nélkül. :(

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #247 üzenetére

    Köszi, a sudo pacman -S mobile-broadband-provider-info-ra ezt kapom, ez gondolom OK:

    sudo pacman -S mobile-broadband-provider-info
    figyelmeztetés: a(z) mobile-broadband-provider-info-20120621-1 naprakész -- újratelepítés
    függőségek feloldása...
    belső ütközések keresése...

    Célok (1): mobile-broadband-provider-info-20120621-1

    Teljes letöltési méret: 0,03 MiB
    Teljes telepített méret: 0,28 MiB
    Tiszta frissítési méret: 0,00 MiB

    Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
    :: Csomagok letöltése a(z) platform tárolóból...
    mobile-broadband-provi... 30,3 KiB 6,00K/s 00:05 [############################] 100%
    (1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [############################] 100%
    (1/1) csomagfájlok betöltése [############################] 100%
    (1/1) fájlütközések vizsgálata [############################] 100%
    (1/1) frissítés: mobile-broadband-provider-info [############################] 100%

    Viszont sajna semmi válozás. A Csatolók között (bal panel) fent van a "Mobil széles sáv", viszont a Kapcsolatok köszött (jobb panel) nincsen T-Mobile. :(

    A sudo pacman -Syu nagy nehezen hatodszorra lefutott, de aztán azon bukik a dolog, hogy ehhez kéne már a rendes net (a lekorlátozott 32 kbit/sec-os wifin megosztott net kevés neki):

    Teljes letöltési méret: 468,84 MiB
    Teljes telepített méret: 1634,79 MiB
    Tiszta frissítési méret: 126,88 MiB

    Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
    :: Csomagok letöltése a(z) core tárolóból...
    hiba: nem sikerült a(z) 'linux-firmware-20120722-1-any.pkg.tar.xz' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Operation too slow. Less than 1024 bytes/sec transferred the last 10 seconds
    figyelmeztetés: nem sikerült néhány fájlt letölteni innen: core
    hiba: nem sikerült a(z) 'linux-3.4.6-1-i686.pkg.tar.xz' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Operation too slow. Less than 1024 bytes/sec transferred the last 10 seconds
    figyelmeztetés: nem sikerült néhány fájlt letölteni innen: core

    Meg mondjuk a drága mobilnettel ennyit nem is töltenék le. :(

    Vagy ez nem is kell, hanem egyből a sudo pacman -S unichrome-dri?

    Szerk.: mindjárt kipróbálom, csak ilyenkor újra kell indítanom a gépet, mert csak Kubuntuban megy a rendes net meg egyáltalán a böngésző.

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #249 üzenetére

    Kubuntu alatt nem kellett semmit sem csinálni, ott volt a válaszható kapcsolatok között.
    De jó ötlet, majd megnézem, de most már inkább nézek egy filmet, ennyi bosszúság elég volt mára. Minden esetre köszönöm az eddigi segítséget! :R

    A VIA driver tényleg felment, egyelőre nem láttam változást a 16-színű krikszkrakszokban, bár azóta nem indítottam el újra a Chakrát, talán ha legközelebb azt bootolom, frissül a driver.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #251 üzenetére

    Nem javult a helyzet, sőt. :( A drivereket feltettem, legalábbis ezt olvasom ki az alábbiakból:

    figyelmeztetés: a(z) unichrome-dri-7.11.2-1 naprakész -- újratelepítés
    függőségek feloldása...
    belső ütközések keresése...

    Célok (1): unichrome-dri-7.11.2-1

    Teljes telepített méret: 0,25 MiB
    Tiszta frissítési méret: 0,00 MiB

    Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
    (1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [######################] 100%
    (1/1) csomagfájlok betöltése [######################] 100%
    (1/1) fájlütközések vizsgálata [######################] 100%
    (1/1) frissítés: unichrome-dri [######################] 100%

    Az eredmény: nem stimmel a felbontás a képernyőmhöz (eddig ez OK volt), és nem is választható az 1280×800-as arány.

    Az általad említett fájlban viszont nincs benne sehol sem "VIA" kifejezés. "Chrome" viszont van, itt:

    Identifier "Card0"
    Driver "openchrome"
    BusID "PCI:1:0:0"
    Option "DRI" "true"

    Azt hiszem, most pihentetem a dolgot, megnézem a Peppermintet, aztán ha nem tetszik, visszateszem a Chakrát, aztán faragom tovább. Mondjuk elég nehéz a 32 kbit/sec-os nettel, dehát csak azt látja, ad-hoc wifi hálózaton.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #253 üzenetére

    Újraraktam nulláról a Chakrát, ezúttal a nem szabad driveres menüponttal indítva a Live CD-t.
    A különbség (+), és ami nem változott (-):

    + nincs az a betűritkításos bug
    + nem omlanak össze azonnal a beépített böngészők
    + a sticket felismeri, sőt, a T hálózatát is látja, rá is csatlakozik...
    - ...mégsincsen net (kapcsolat sebessége: ismeretlen, jelminőség: 0%, MAC-cím: nincs)
    - továbbra is először a krikszkrakszok jelennek meg pl. a K-menüre vagy a nagyobb tálcapanelekre kattintva
    - a driver továbbra is "openchrome"
    - hiába állítom be a rendes időzónát és időt manuálisan, az óra minden indításnál két órával előbbre van

    Az androidos telómról megosztott ad-hoc wifi hálózatára simán csatlakozik (amire a Kubuntu nem képes), csak éppen a 32 kbit/sec-cel nem tudok sokat kezdeni. :(

    szerk.:
    Jól értem, csak simán írjam át az "openchrome" szót "VIA"-ra? :Y

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #255 üzenetére

    Sajnos meg vagyok lőve rendes net nélkül, ezt kapom eredményül.

    : A csomagadatbázisok szinkronizálása...
    hiba: nem sikerült a(z) 'core.db' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Connection time-out
    hiba: nem sikerült a(z) core frissítése (letöltőfüggvénytár hiba)
    hiba: nem sikerült a(z) 'platform.db' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Operation too slow. Less than 1024 bytes/sec transferred the last 10 seconds
    hiba: nem sikerült a(z) platform frissítése (letöltőfüggvénytár hiba)
    hiba: nem sikerült a(z) 'desktop.db' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Operation too slow. Less than 1024 bytes/sec transferred the last 10 seconds
    hiba: nem sikerült a(z) desktop frissítése (letöltőfüggvénytár hiba)
    hiba: nem sikerült a(z) 'apps.db' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Connection time-out
    hiba: nem sikerült a(z) apps frissítése (letöltőfüggvénytár hiba)
    hiba: nem sikerült a(z) 'games.db' fájlt letölteni a mirror.rit.edu helyről : Operation too slow. Less than 1024 bytes/sec transferred the last 10 seconds
    hiba: nem sikerült a(z) games frissítése (letöltőfüggvénytár hiba)
    hiba: nem sikerült szinkronizálni egyik adatbázist sem
    hiba: nem sikerült inicializálni a tranzakciót (letöltőfüggvénytár hiba)

    Márpedig a fentiek kellenek a sudo pacman -S unichrome-dri-hoz, különben reklamál

    figyelmeztetés: database file for 'core' does not exist
    figyelmeztetés: database file for 'platform' does not exist
    figyelmeztetés: database file for 'desktop' does not exist
    figyelmeztetés: database file for 'apps' does not exist
    figyelmeztetés: database file for 'games' does not exist
    hiba: cél nem található: unichrome-dri

    Szóval valahogy a stickes netet kellene először működésre bírni.
    Nem kell semmilyen jelszó hozzá, Kubuntuban rákkantitok, és fent is van a hálózaton. Most egyébként úgy sikerült egyáltalán felismertetnem a Chakrával a dolgot, hogy a tegnapi javaslatodra manuálisan adtam hozzá a hálózatot.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #257 üzenetére

    OK, köszi a linket, átolvasom.

    Na, nagy nehezen, megint kb. hatodszorra lejött a csomag (core, platform, desktop, apps, games) a telós nettel, és ez lett a vége:

    Teljes letöltési méret: 468,84 MiB
    Teljes telepített méret: 1634,79 MiB
    Tiszta frissítési méret: 126,88 MiB

    Kezdődhet a telepítés? [I/n]

    Viszont ha itt most ha igent nyomok, kb. napok alatt töltené le ezeket. :(

    Szóval inkább nyomattam a sudo pacman -S unichrome-dri parancsot, hátha az még összejön:

    sudo pacman -S unichrome-dri
    függőségek feloldása...
    belső ütközések keresése...
    :: A(z) unichrome-dri és a(z) xf86-video-openchrome ütközik egymással. Eltávolítja a(z) xf86-video-openchrome csomagot? [i/N] i

    Célok (2): xf86-video-openchrome-0.2.906-1 [removal] unichrome-dri-7.11.2-1

    Teljes letöltési méret: 0,08 MiB
    Teljes telepített méret: 0,25 MiB
    Tiszta frissítési méret: -0,25 MiB

    Kezdődhet a telepítés? [I/n] i
    :: Csomagok letöltése a(z) platform tárolóból...
    unichrome-dri-7.11.2-1-i686 77,0 KiB 3,70K/s 00:21 [#################################] 100%
    (1/1) csomagok integritásának ellenőrzése [#################################] 100%
    (1/1) csomagfájlok betöltése [#################################] 100%
    (1/1) fájlütközések vizsgálata [#################################] 100%
    (1/1) eltávolítás: xf86-video-openchrome [#################################] 100%
    (1/1) telepítés: unichrome-dri [#################################] 100%

    Most így állok. Visszajelentkezek a Chakrába, és beleírom a "VIA"-t a xorg.config-ba, aztán majd beszámolok.

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #257 üzenetére

    OK, alakul, visszajutottam a tegnapi állapothoz.

    Az eredmény: nem stimmel a felbontás a képernyőmhöz (eddig ez OK volt), és nem is választható az 1280×800-as arány.

    Most kellene átírnom a "openchrome"-ot "VIA"-ra, csak éppen nem engedi sem Chakrából, sem Kubiból, nincs írási jogosultságom hozzá.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #260 üzenetére

    Igen, lényegében töröltem a telepítés során, azt hittem, ha ütközik, akkor úgy a jó, ha törlöm, bár még szerepel a xorg.config-ban az "openchrome" szó.

    Ezt hogy Sudo-val kellene, ezt hogy érted?

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #262 üzenetére

    Ne haragudj, amiért ilyen béna vagyok, de a fenti parancsot begépelve a terminálablakba nekem ennyi látszik egy fekete képernyőn (miután beírtam a jelszót):

    [ Új fájl ]
    ^G Súgó ^O Mentés ^R Beolvasás ^Y Előző old.^K Kivágás ^C Pozíció
    ^X Kilépés ^J Sorkizárás^W Keresés ^V Köv. old. ^U Beilleszté^T Helyes-e?

    Hol/hogy tudom beírni, hogy VIA? Mert továbbra sem enged menteni a Kate.

    Vagy ezt a Chakrából kellene intéznem? Most Kubi alatt próbáltam, mert itt van net.

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #264 üzenetére

    Akkor meg vagyok lőve. Terminálban ezt látom:

    A fájl tartalma Kate-ben megnyitva:

    Mindez Kubi alól, kimásolva a te hsz-edből a sudo nano /etc/X11/xorg.conf parancsot.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #266 üzenetére

    Igen, kipróbáltam a teljes elérési utat bepötyögni, azzal végül ment! :C

    sudo nano /media/Chakra/etc/X11/xorg.conf

    Javítottam a sort, mindjárt indítom a Chakrát, aztán beszámolok.

    Kipróbáltam a kdesu kate parancsot is, elég sokat tanulok ma tőled, ezeket az okosságokat mentem is le könyvjelzőbe. :R

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz St3ven #267 üzenetére

    Valami még mindig nem kerek. Továbbra is megnyújtott a képernyő, és nem is választható a monitoromnak megfelelő felbontás. :(

    Már látom, nem kellett volna lecserélni a drivereket azok miatt a színes csíkok miatt, eddig legalább a többi megjelenítésbeli dolog rendben volt. :O

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #269 üzenetére

    OK, követtem az utasításokat, de valami nem klappol, kiemeltem félkövérrel, hol van a gond. A hiba ellenére megpróbáltam továbbvinni a dolgot, de az utolsó lépésnél elhasaltam, gondolom nem véletlenül.

    [user@home ~]$ xrandr -q
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    Screen 0: minimum 640 x 480, current 1280 x 768, maximum 1280 x 768
    default connected 1280x768+0+0 0mm x 0mm
    1280x720 0.0
    1024x768 61.0
    800x600 61.0
    720x576 0.0
    720x540 0.0
    720x480 0.0
    640x480 60.0
    1280x768 0.0*

    [user@home ~]$ cvt 1280 800
    # 1280x800 59.81 Hz (CVT 1.02MA) hsync: 49.70 kHz; pclk: 83.50 MHz
    Modeline "1280x800_60.00" 83.50 1280 1352 1480 1680 800 803 809 831 -hsync +vsync

    [user@home ~]$ xrandr --newmode "1280x800_60.00" 83.50 1280 1352 1480 1680 800 803 809 831 -hsync +vsync
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default

    [user@home ~]$ xrandr -q
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    Screen 0: minimum 640 x 480, current 1280 x 768, maximum 1280 x 768
    default connected 1280x768+0+0 0mm x 0mm
    1280x720 0.0
    1024x768 61.0
    800x600 61.0
    720x576 0.0
    720x540 0.0
    720x480 0.0
    640x480 60.0
    1280x768 0.0*
    1280x800_60.00 (0x166) 83.5MHz
    h: width 1280 start 1352 end 1480 total 1680 skew 0 clock 49.7KHz
    v: height 800 start 803 end 809 total 831 clock 59.8Hz

    [user@home ~]$ xrandr --addmode VGA 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    xrandr: cannot find output "VGA"

    [user@home ~]$ xrandr --output VGA --mode 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    warning: output VGA not found; ignoring

    [user@home ~]$ xrandr --addmode viachrome 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    xrandr: cannot find output "viachrome"

    [user@home ~]$ xrandr --addmode viachrome 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    xrandr: cannot find output "viachrome"

    [user@home ~]$ xrandr --addmode chrome 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    xrandr: cannot find output "chrome"

    [user@home ~]$ xrandr --addmode openchrome 1280x800_60.00
    xrandr: Failed to get size of gamma for output default
    xrandr: cannot find output "openchrome"

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #271 üzenetére

    Köszönöm a segítséget, nem bírtam vele két nap után se, egyelőre pihentetem a Chakrát.

    Feltettem a helyére a Peppermintet, egyelőre jó kiegészítője a fő rendszerként futó Kubuntunak.

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

  • St3ven

    addikt

    válasz CPT.Pirk #273 üzenetére

    Ezt írja terminálban:

    > hal.1: read hal dataprocess 2613: arguments to dbus_move_error() were incorrect, assertion "(dest) == NULL || !dbus_error_is_set ((dest))" failed in file ../../dbus/dbus-errors.c line 282.
    This is normally a bug in some application using the D-Bus library.
    libhal.c 3483 : Error unsubscribing to signals, error=The name org.freedesktop.Hal was not provided by any .service files
    30: PCI 100.0: 0300 VGA compatible controller (VGA)
    [Created at pci.318]
    Unique ID: VCu0.oz8i1_JoFO2
    Parent ID: vSkL.S16qDHSKEeD
    SysFS ID: /devices/pci0000:00/0000:00:01.0/0000:01:00.0
    SysFS BusID: 0000:01:00.0
    Hardware Class: graphics card
    Model: "VIA CN896/VN896/P4M900 [Chrome 9 HC]"
    Vendor: pci 0x1106 "VIA Technologies, Inc."
    Device: pci 0x3371 "CN896/VN896/P4M900 [Chrome 9 HC]"
    SubVendor: pci 0x1558 "CLEVO/KAPOK Computer"
    SubDevice: pci 0x0664
    Revision: 0x01
    Memory Range: 0xa0000000-0xbfffffff (ro,non-prefetchable)
    Memory Range: 0xc9000000-0xc9ffffff (rw,non-prefetchable)
    IRQ: 9 (no events)
    I/O Ports: 0x3c0-0x3df (rw)
    Module Alias: "pci:v00001106d00003371sv00001558sd00000664bc03sc00i00"
    Driver Info #0:
    Driver Status: viafb is not active
    Driver Activation Cmd: "modprobe viafb"
    Config Status: cfg=new, avail=yes, need=no, active=unknown
    Attached to: #15 (PCI bridge)

    Primary display adapter: #30

    [ Szerkesztve ]

    Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

Új hozzászólás Aktív témák