Új hozzászólás Aktív témák

  • Organist

    csendes tag

    Hello!
    6 év után ''fejlesztem'' a gépemet: ASUS P3B-F lap, 566 Mhz Celeron, 256 M SDRAM.

    Ki akarok várni az év közepéig, amikor majd alapjaitól újjáépítek mindent (házat, tápot már vettem), azonban addig is ismerőstől tudnék vásárolni egyet a következő 2 proci közül: 1100 Celeron (Coppermine) Stepping A revision cD0 vagy P3 733 Mhz.
    Egyelőre csak a Cerka volt a gépben, 2 napja ízlelgetem. Próbáltam hajtani is, de sajnos 133 Mhz-en már nem életképes, fesz emeléssel sem - lehet, hogy a memórákkal van baj?
    Én úgy emlékszem, 133 ramokat vettem.

    Akinek van ebben tapasztalata, megírhatná, melyikkel járnék jobban. Meghajtva gondolom jobb lenne a Cerka, de mint írtam, nem nagyon megy. Pedig ugyanebben a lapban a régi 566 Celeronom atomstabilan ment 850-en. Ja, és 5 évig 1,3 voltot kapott csak 1,7 helyett (igaz, így 566-on indult csak). A P3 nyilván erős, de mennyit számít itt a két proci között az órajelkülönbség? Leginkább irodai munkára használom a gépet. Egy gyengém van csak: Flight Simulator 2004. Tudom, hogy ahhoz semmilyen erőmű nem elég, de nekem per pillanat ez a lehetőségem, és csak azt szeretnémm tudni, melyikel járnék jobban.
    Várom a hozzászólásokat!

Új hozzászólás Aktív témák