Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz dionaea #57 üzenetére

    Szerintem a Casio G-Shock egy kategória, amit más nem nyújt. Egyszerűen egy nagy amerikai aktivitásmérővel rendelkező gyártó sem tudta magát bejuttatni pl az USA és még elég sok hadseregéhez, beleértve, a tűzoltóságot, vagy a partiőrséget, de ott vannak a legkomolyabb Navy Sealnél is. A Casio ugyan gyárt divat G-Shockokat, de a Master of G vonal kőkemény munkaeszköz, nem játék. Ellentétben egy kettő Garminnal.
    A Másik dolog, hogy a Casio retro vonalával a Svájciakon felül egy gyártó sem tud versenyezni egyszerűen az olyan modellek, mint az F-91W vagy az AE-1200 közelébe sem kerül egy Garmin eladásokban.

    Nem csak azért mert a Garmin ha nyújt valamit mocskosul drága, és a supportja Magyarországon eléggé hektikus, hanem azért is mert az azon modelljei amik annyit tudnak mint egy Master of G modell közel fél millióba kerülnek. 100* inkább egy Suunto mint Garmin. A másik, hogy másra való a kettő. A Garmin egy sport termék gyártó cég, ebben a formájában, valamint professzionális GPS/térkép műszer gyártó, ameddig a fittness trackerei inkább a konzumer vonalat képviselik. Mondjuk a Tactic Bravo komoly cucc, de 4 - 500 000 ért azért túlzás. Ameddig a Casio egy klasszikus óragyártó.

    A Master of G modellek bizonyítottan tudják amit állítanak róluk, nem csak ilyen hallottam. De ha csak egy dw 5600 is kategóriákkal strapabíróbb, mint bármelyik Garmin, aztán egy G9000-es nem is tudom létezik a csúcsmodelleken felül olyan Garmin amit ez a 30 000 Ft-os óra tud, szerintem nincs.

    Szóval nem egy kategória, pl akinek számít, hogy egy óra 10 évig úgy működjön, hogy nem cserél benne a felhasználó elemet, akkor az okos fittness órák kiesnek azonnal, mert hiába vezette be a Garmin is a fényenergiával működő óráit, hát elég kezdetlegesek, más különben meg 10 - 20 naponta lehet töltögetni. A GPS minden órába leszívja az akkumulátort, de nem kell mindenkinek GPS az órába.

    Persze ez csak az én véleményem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák