Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz *Ropi* #377 üzenetére

    Az első valami egyedi hiba lehet, gondolom nem egy mai darab az objektív, kevés a kontraszt ellenfényben.
    A második meg egy ismert optikai jelenség, úgy hívják hogy "Focus Shift" azaz a rekesz változtatásával a fókusz síkja kissé hátratolódik. A kamera fókusza nyitva hajszálpontos, csak az ezt korrigáló algoritmusban lehetett elszámolva valami, kiadtak hozzá egy szoftverfrissítést, ami korrigálja, azóta az égvilágon senki nem panaszkodik.

    A magam részéről nem volt olyan gyakorlati eset, amikor nem user error volt, szóval sajnálom, de nekem egyáltalán nem sikerült fókuszhibát produkálnom, pedig volt rá időm bőven :)
    A DSLR-en viszont tényleg úgy éreztem, hogy nem én vagyok a ludas a dologban, nem véletlen hogy sokan az EOS R-re váltottak még az egy kártyahelyes dolog figyelembevételével is.
    Ha sportról van szó, akkor van, hogy lekésik a dologról (a DSLR egy kicsit gyorsabban ugrál közeli és távoli dolgok között, csak nem feltétlenül a legprecízebben), bár az új beállításokkal még nem próbáltam, vagy ha arcot kell követni, azon se kell csodálkozni, ha egyszer csak elveszti a témát, vagy egyes esetben nem ismeri fel a szemet, magabiztosabb vezérelni a fókuszpontot.
    De általánosságban véve egy jó objektívvel sokkal pontosabb a fókusz, ha a szenzoron történik, akár tetszik, akár nem :))

Új hozzászólás Aktív témák