Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tasunkó

    senior tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    A probléma része ugyanakkor az is, hogy a munkaalapú társadalomnak nincs értelme már ma sem. Igencsak szerteágazó része a munkáknak, hogy marketingelt ál-igényeket csillapítanak, rossz hatékonysággal. Minden parányi kis részlet ami csökkenti a mai munkamennyiséget, ál-igény választ kell hogy generáljon, úgy mint az elemes szappanbuboréksorozatlövő pisztoly, amit láttam működés közben.
    Ezen a tanult, belénknevelt, munkából való élet nem tud változtani, mert ez csak egy eszme ami lithium ionos vizipuskát alkot.

    Kérek egy számot a jútútú

  • KROK640

    veterán

    válasz bambano #20 üzenetére

    Már ha átverés. Ha contentet, produktumot gyorsabban állít elő, és olcsóbban mint egy erre foglalkoztatott csapat, fizetéssel járulékkal stb, akkor olcsóbb lesz az AI.
    A nagy AI cégek valószínűleg specializált csomagokat fognak majd kínálni különféle alkalmazási területekre, és komplett csapatok válnak majd fölöslegessé, a fizetésükkel, járulékaikkal, egyéb juttatásaikkal, irodahelyeikkel együtt. :(

    Persze lehet akadályozni ezt szándékosan gördített költségekkel, adókkal, stb de ha csak nem a világon egyezményesen minden cég és ország csinálja, akkor akik ezt "betartják" csak lemaradnak.
    Szomorú de ez van.

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz bambano #20 üzenetére

    Azt felejted el, hogy az AI / robotika már most is sok helyen versenyképes az emberrel szemben és a versenyképessége csak nőni fog idővel. Elég egyértelmű, hogy mi fog történni, tényleg csak a nagyon csőlátásúak nem fogják ezt fel. Mindenkit, akit csak lehet lecserélnek AI -ra vagy fizikai munkák esetében robotra. Egy robot is simán helyettesíthet 4 embert fizikai munkában, dolgozik 20 műszakot egy héten + 1 műszak karbantartás. Az AI meg akármennyit, csak számítási kapacitás a korlát.

    Ezt csak azért mondom, akik 1 darab melós bérét hasonlítgatják a robot bekerülési költségéhez vagy AI esetében, hogy akkor kirúgnak 1 irodistát és akkor az úgy nem éri meg. Ja mert nem egyet fognak, hanem ahányat csak tudnak.

    Az meg megint egy erősen rózsaszínű álom, hogy majd a cégek az így elért profit nagy részét átadják a kormányoknak, hogy azok ellopják, izé alapjövedelmet biztosítsanak ebből a munkanélkülivé vált embereknek.

    Ha lesz is ilyen, az legalább 1 generáció harcába fog kerülni, ezt ki kell harcolniuk valahogy. Se a cégek nem akarják, de gyanítom a politikusok se. Nem lesz olyan egyszerű, ahogy sokan erről fantáziálnak. Mintha a szövőgépet használó tőkést megadóztatták volna, vagy a termelést Kínába kihelyező multik kaptak volna akkoriban extra adót emiatt. Jó lenne, de ha lesz is belőle, akkor hosszú jogi és politikai harc után képzelhető csak el.

Új hozzászólás Aktív témák