Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vico87

    tag

    válasz birno #1772 üzenetére

    Én ennek speciel C# + Entity Framework alapokon állnék neki, mert gyorsabban megoldható vele, mint C++ nyelven. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem biztos, hogy ezen a példán keresztül akarod megtanulni a C++ nyelvet.

    A kétféle megoldást illetően (ha jól értem a két esetet) a második a jobb. Az adatbázis-kezelők nem szeretik a sok rövid kérést, mert fajlagosan jóval több overheaddel jár. Tárolni kliens oldalon elég sima listában, ha nem milliós nagyságrendű elemszámról van szó.

    Hülye kérdés, de miért nem egy kész megoldást használtok erre a feladatra? Azok érettebb és fejlettebb rendszerek, mint amit első próbálkozásra egy ember egyedül összerak egy még általa nem ismert programozási környezetben.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1772 üzenetére

    ha kattintgatós GUI kell, arra ne C++al kezdjél, a GUI rész c++al mérföldekkel nehezebb, mint bármi mással. ez a feladat leírás alapján php+csssel egész egyszerű, C++al lehetnek buktatók.

    adatbázishoz használj külső libraryt. guihez is muszáj lesz.

    Stroustruptól melyiket olvasod, a principles and paradigmst vagy a the c++ languaget? utóbbi nem kezdőknek való és abból nem fogsz megtanulni c++ programozni. az első egy fokkal jobb, tapasztalt programozóként mennie kell. ja igen: használd az angol könyvet, a magyar fordítások (a műszaki könyvkiadósok is) használhatatlanok.

    tipp: elsőre csináld meg csak az adatbázist logikai részét, tehát se gui, se mysql (ha kell később külső libraryk formájában csatolhatod).

    ha publikus pl postolj ide egy class diagramot, funkciókkal és változókkal, hogy hogy gondolod a felépítést, aztán utánna lehet kódolni és ha kész, akkor mehetsz tovább a gui és a dbs integrálás felé.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1776 üzenetére

    oké, de igazából ha szépen megtervezed, akkor GUIt később tudod csatolni.

    annyira nem veszélyes a másik nyelvezete sem.

    igazából amiatt nem ajánlott kezdőknek, mert kegyetlenül csapongó: néhol nagyon szájbarágós, máshol pedig kell némi háttér HW architektúrában, hogy az ember megértse, miről van szó. utóbbi Neked valszeg ismerős, de mondjuk egy gimnazistának sok lenne, ahogy elmondja, hogy a pointer/referencia miért úgy lett megoldva, ahogy.

    fura stílus tükörfordítás miatt is lehet.

    olvasás egyébként jó, ha tapasztalt vagy, akkor lehet így fog menni a leggyorsabban.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1778 üzenetére

    mobil platform symbian/oo C/android, vagy más volt? tehát akkor valamennyi OO/scipt tapasztalatod van.

    na, akkor van segítség, remek.

    tervezéshez gyakorlatilag bármelyik UML megteszi, elsőre érdemes elsőre csak a kapcsolatokat végiggondolni, aztán interfacet tervezni, aztán jöhetnek a belső függvények. ha igazán ügyesek akartok lenni, akkor minden class kaphat egy saját testclasst is, minden függvény pedig egy saját tesztfüggvényt, úgy gyorsabban kijön, ha valami nem azt az eredményt adja, amit kell (assert gyorsabb, standard outtal viszont láttok eredményt is). ha meg kész vagytok a könyvvel, a Gamma féle Design Patterns (vagy a wiki) ajánlott, legalább a facade/abstract factory/decorator/insulated concrete class/connector/singleton ajánlott átnézésre. m-n kapcsolat biztos lesz az adatbázisban, az pedig legegyszerűbben talán egy connector (esetleg singletonként) segítségével megoldható. legalábbis anno nekem nem volt jobb ötletem a circular dependency elkerülésére.

    programnak az MS féle Visio jó, de én a Dia nevűt jobban szeretem, kevesebb megkötés és nekem picit jobban kézreáll.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1780 üzenetére

    na az remek kiindulópont lesz.

    sok sikert, aztán ha visszanézel, általában többen szokták a topikot olvasgatni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz birno #1774 üzenetére

    "C#+Entity Frameworkkel kapcsolatban epp eleg szivast hallok mostanaban cegen belul."
    Valami konkrétumot is tudsz mondani? :F

    Egyébként ha nem ismered a C++-t, és cégnek kellene egy kattintgatható felület, esetleg adatbázis-kapcsolódás, és hasonlók, akkor miért nem fogadod meg a többiek tanácsát, hogy ne ragaszkodj feltétlenül a C++-hoz, és válassz inkább valami magasabb szintű nyelvet, főleg, ha van már pl. Java-ismereted? :F Java-alapokon is össze lehet hozni GUI-t, szerintem ez is könnyebb, mint a QT erőltetése. Van némi OOP-tapasztalatod, tehát a C# tanulása is indokolt lehet.
    Nem azt mondom, hogy ne tanuld meg a C++-t, mert hasznos lehet még, de szerintem nem épp ezen a projekten kellene szívatnod magadat vele, amikor itt nem kifejezetten teljesítménykritikus alkalmazásról beszélünk, és a magasabb szintű nyelvekhez nagyon nagy eszköztár áll rendelkezésre ahhoz, hogy a fejlesztési idődet jelentősen redukálja.

    Persze ha a cég fizeti a betanulásodat, és nem fontos nekik, hogy viszonylag normális időn belül elkészüljön az alkalmazás, akkor nem szóltam. :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz birno #1784 üzenetére

    Hm, hát az Entity Frameworkös para végül is előfordulhat, de lehet, hogy ha tárolt eljárást használtak volna, és azt hívták volna meg, akkor nem lett volna kiszámíthatatlan a query-k összepakolása, de nem akarok okoskodni, mert nem ismerem a problémát, meg azért nem vagyok guru az Entity Frameworkben, csak használtam egy darabig, és amennyire megismertem, bejövős volt. A foreign key-s problémát meg ennyiből nem értem, mert nekem ilyen gondom nem volt, persze biztos csak nem találkoztam még elég problémával. De ez úgyis OFF. :D

    Saját magad fejlesztése céljából oké, de én akkor sem ilyen jellegű feladattal kezdeném a C++ gyakorlását, de ízlések és pofonok különböznek.

    A Microsoft-fika meg lejárt lemez. :) Attól még, mert a C# a Microsofthoz kötődik, tény, hogy nagyon jó nyelv, és iszonyatosan lerövidítheti a fejlesztési munkát a hozzá tartozó számtalan eszköz. Lehet, hogy vérpistikék is használják, de nem csak hülyegyerekek tolják a C#-ot, azt azért elhiheted, nagyon nagy munka áll mögötte, igényes projekteket lehet összehozni C#-ban.

    A C++szal kapcsolatos ambícióidat ne dobd a kukába. Gondolom egyetemen keresztül van lehetőséged infós könyveket kivenni könyvtárból, szóval pl. ezt is kivehetnéd (Benedek Zoltán - Levendovszky Tihamér: Szoftverfejlesztés C++ nyelven), szerintem ez elég egyszerűen magyaráz, meg nem beszél mellé, nem csapong, és érthető a stílusa.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1786 üzenetére

    "beszél egy (OO) nyelvet, beszéli az öszeset", kaptam anno a választ több helyen egy hasonló kérdésre... túlozva, de erről van szó. ha tudsz Javat, akkor C, C++, PHP, C# is gyorsan megy, és kb ez minden irányba igaz iteratív OO nyelvek között. meg pascal és basic, de előbbit mostanában már nem nagyon láttam sehol.

    ha a fizu a lényeg, akkor menj rá C++ra és banki tranzakciókra, aztán irány london city, tényleg remek C++ programozó kevés van, de az nem egy egyszerű nyelv, főleg nem magas szinten. alternatívaként ha jó vagy scriptben akkor menj rá ciscokra és irány norvégia sysadminnek. mindkettőhöz kell a folyékony angol (minimum CAE szint, de inkább fölötte), de ha tényleg el akarsz mélyülni egy nyelvben, akkor az angol amúgy is megkerülhetetlen.

    trendek vátoznak, de aki valamiben tud jól programozni, az egyszerűen tanul másik nyelvet. pont, mint az élő nyelveknél.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz birno #1788 üzenetére

    gyakorlatban: minden php előképzettség nélkül a harmadik nap már haxoltunk egy weboldalat. java/c++/c tudás volt, minden mást arra alapoztunk. az idő nagyrésze google volt, avagy melyik az a funkció phpben, ami ezt meg ezt tudja. nem lett szép a kód, de alapvetően spagettikódon kellett ügyködni... és nem tolhattunk teljes refactort.

    c++ elmélyedés jó. sebességre egyébként c++ remek, de pl valósidejű rendszereknél ahogy látom a környékbeli cégek Adáról Javara térnek inkább át.

    guideline link?

    amit gondolsz, az pontosan úgy van, változónévbe nem kell berakni a típust, későbbi refactornál csak a baj lehet belőle. ha előtte van a típus, az úgyis látszik. hungarian notationsnak valaha volt értelme, de a jelenlegi fejlesztői környezetekkel csak problémákat szül.

    postfix annotationt én még nem láttam, szerintem felesleges és végig kell hozzá az egyész FVnevet olvasni (nem látható át gyorsan), szal szerintem az értelmetlen.

    prefix tekintetében eltérnek a vélemények. én pl c++ban szoktam m_ prefixet használni a class variableknek, szerintem annyival nem kell többet írni, mint amennyivel átláthatóbbá teszi a kódot. illetve ha a Car classnak van egy m_wheel private variableje, akkor az interfacen lehet a wheelt használni inputnak, így később kívülről az interface tisztábban tartható és nem lehet keveredés, hogy mi honnan jön. ugyanakkor SDKtól függően ez sem mindig kellhet.

    egyébként ha érdekelnek a konvenciók, akkor a Lakos féle Large Scale C++ Design remek és zseniális darab, illetve szerintem a Martin féle Clean Code is remek, bár utóbbi inkább Java orientált, de C++ra is nagyrészt érvényes.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • sztanozs

    veterán

    válasz birno #1835 üzenetére

    De, ha nem te inicializálod a véletlenszám-generátort hanem rendelkezésre áll valamilyen kellően nagy rendezetlenségű (és nem visszakövetkeztethető) információ-halmaz...

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • kispx

    addikt

    válasz birno #1835 üzenetére

    A TrueCryptnél láttam olyat, hogy a felhasználót megkérte, hogy az egeret vételszerűen mozgassa és ezt a mozgást figyelembe véve generál.

    Bár amíg nem kriptográfia programot írsz addig szerintem, jó a srand(), rand() páros.

  • Jhonny06

    veterán

    válasz birno #1881 üzenetére

    Mondjuk egy minimális string osztályt. Tudjon olyat, hogy fordítva adja vissza a neki adott szöveget, meg pl. két egészet kér és az azoknak megfelelően lecsippent egy szövegrészt és azt adja vissza, stb.. kis kreativitást kérnék. :)

Új hozzászólás Aktív témák