Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dell XPS

    veterán

    válasz Kiki18 #5684 üzenetére

    ilyen összegeknél nem szoktak tréfálni, valószínűleg egyből megy a fenyegetőzés. Nem lehet egyszerű a konfliktus kezelés, izgalmas munkakör valóban.

    Üdv, Dell XPS

  • föccer

    nagyúr

    válasz Kiki18 #5684 üzenetére

    Betontechnológus vagyok. Abból a fajtából, aki hajlandó bepiszkítani a kezét. Sajnos sokszor bele kell menni az ellenérdekekbe, hogy megvédjük a betonüzemeket, vagy éppen magát a kivitelezőt a saját vagy a tervező hülyeségétől.

    Néha tényleg elmeroggyantságokat találnak ki. :D

    És akkor még 1 utolsó sztori, most a tervezőkről:

    Ferihegy2 terminálbővítés. Én csináltam a teljes betontechnológusi feladatot. A főépítésvezető felhív, hogy a tervező kitalálta, hogy azoknak a pilléreknek ott középen, márpedig tükör felülete legyen, mert úgy döntött, hogy látszó beton legyen. Oké, legyen. 3 napot küzdünk vele. A kivitelezőnek darabja +1 millióba került, de megcsináltuk. Szó szerint tükör fényes felületet sikerült összehozni. A légy csak seggen csúszva tudott rá leszállni. 1 hónap múlva röhögve hív az építésvezető, hogy a tervező kitalálta, hogy mégis burkolják be a pilléreket. :D No comment.

    Ugyan itt egy kicsit később. A kivitelezés megcsúszott egy kicsit. Jön a telefon, hogy mi lenne, ha a záró födémémre egy kicsit korábban terhelnének rá, mint, ahogy eredetileg tervezve volt. Visszakérdeztem, hogy mi lenne az elképzelés. Azt mondja a hang a telefon végén, hogy 6 db, 72 tonnás tetőelem (ami azt a csoda ívet tartja) lesz rajta. Kedden reggel emelnék fel a helyükre. Ok, mikor betonozunk? Vasárnap. :C Tehát kevesebb, mint 2 nap alatt el kellett érni azt a szilárdságot, amit eredetileg 28 napos korra terveztek. :)) Mondom, hogy oké, megoldjuk, de fájni fog. - Nem érdekel, a kötbér többe kerül. Okés. Volt egy jó vasárnapja a betonüzemben. :)

    üdv, föccer

    Építésztechnikus. Építőmérnök.

Új hozzászólás Aktív témák