Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz l.skywalker #88 üzenetére

    Hát itt nekik most ezt kell mérlegelni. Hogy jutnak több pénzhez, ha csak Epic-nél vannka vagy ha Epic+Steam. Nyilván sokan vannka mint én akik nem hajlandóak az Epic-nél venni a cég hányás üzleti stratégiája miatt. Másrészről viszont az exkluzivitásárt az Epic nem kevés pénzt tejel, azon felül hogy eleve kisebb a részesedése az eladások után.

    Sok helyen kibeszéltük már ezt. Az Epic úgy lenne fair játékos, ha nagyobb kedvezményekkel, olcsóbb játékokkal nyomulna a steam ellen, és ugyanolyna jó platformmal (vagy jobbal mint a steam). Plusz az sem zavarna senkit, ha még a fejlesztés elején elkezdenének finanszírozni egy játékot és emiatt lenne Epic exkluzív.

    Ehelyett ők mit csinálnak? A store meg a platformjuk egy nulla, a fasorban sincs a steam-hez képest. Igaz a steam sok éve piacon van már, de engem ez nem érdekel, jelenleg óriási a kontraszt a kettő között.. Olcsóbb/ingyenes játékok vannak, azért piros pont. De amitől én végtelenül hányok ezek a kiadás előtt, a fejlesztés végén megvásárolt exkluzívok...amikor nyilvánvaló, hogy a játék ígyis-úgyis elkészült volna meg megjelent volna, nem kell hozzá az Epic támogatása...a kiadó csak szépen maximalizálni akarja a profitot, a vásárló meg csessze meg és használja a brutálisan fapados Epic launchert ha akarja, ha nem. Komolyan mondom, ha mindkét helyre megjelenne, szerintem Epic-re venném, az említett brutális hiányosságok ellenére, hogy több pénz maradjon a fejlesztőknél/kiadónál.

    De ez hogy megmondják nekem hogy hol vehetem, akkor is ha amúgy lenne egy az én szempontomból sokkal jobb alternatíva (Steam), és mindezt tényleg csak azért hogy átcsábítsák a népeket az Epic store-hoz...na ez az ami tolerálhatatlan számomra.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • l.skywalker

    félisten

    válasz l.skywalker #88 üzenetére

    *nem jól írtad (sic!)

    (#89) [Prolixus]: a U4 játékok esetében van a legnagyobb kérdés, lévén az az Epic terméke és arra 100%-os visszatérítést adnak. Ezzel kvázi lehetetlen versenyezni. Én azt mondom, hogy ha ezek lennének csak exkluzívak elviselném, de amit te is írsz, hogy mérlegelnie kell egy kiadónak az minden esetben kockázat. Mert kap egy valag pénzt a kizárólagosságért, de közben lehet, hogy lemond egy valag "tiszta" bevételről...

    [ Szerkesztve ]

    Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

  • gbors

    nagyúr

    válasz l.skywalker #88 üzenetére

    Igen, én is nyűgnek tartom, de ettől még nem teszek úgy, mintha a kiadó helyében mást csinálnék :) Igazából már 2-3 havi exkluzivitással baromi sokat nyernek, mert akinek must buy, az megveszi az EPIC-en, és abból mind-mind nem kell fizeni a 30% sarcot. És ahogy lentebb is írtam, ebből üdvös lenne valamit visszaosztani a vásárlónak.
    Amúgy mit nem írtam jól? Nem igazán értem, amit írtál, a kiegészítéssel sem.

    [ Szerkesztve ]

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

Új hozzászólás Aktív témák