Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xmodule

    őstag

    válasz Ck. #23538 üzenetére

    Leírom az én véleményemet. Kocsik amik ezelött voltak: Toyota Carina II (90´), elsö kocsi, szerettem a valtojat, utanna Skoda Octavia RS (03´), manual ennek is szerettem a valtojat. Közben vezettem jo par kocsit többnyire VW Passat 1.8t (02´). Ezek mind manualok voltak. Egyikkel sem volt problema valtani. Viszont amiota BMW-m van (E36 320i, E46 320i (00´), E46 318i (02), és most E46 320i (03)) egyikben sem szerettem es szeretem a váltot. Tudom sokan pont azt szeretik hogy ilyen kemény határozott stb. De nekem ez nem igazán jön be. Persze nyilván kopott is már >200.000km. még a 318i -nek ugy ahogy okés volt a váltoja de a többinek borzalom számomra. Egy biztos. Következö automata lesz ha törik ha szakad. Inkabb cserelek 9L olajat surun ha kell stb de akkor is automata lesz. Nagyon megtetszettek az 5-ös szeriak is mostanaban ott olyan 525i felett. Diesel semmi féle képpen nem sajnos drága a szervizelése és a fenntartása itt svédben (ado stb).

    Szóval 1szó mint 100. Én ha most vennek csak is automatát 320i felett (ez a 170 lovas már jobb mint a facelift elötti de még ez sem az igazi ekkora kasztnihoz szerintem), vagy pedig 525i vagy a felett.

    Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

  • CharlieDrop

    veterán

    válasz Ck. #23538 üzenetére

    mint írtam volt e36 23iA-m.

    azon kívül, hogy 170 felett már nem annyira gyorsult, azalatt azért szedegette a csülkét, és azért 5 sebességes automatáról beszélek :)
    Ha fontos, hogy gyors 0-100 legyen, akkor nem ez a tied, de ha szeretsz kényelmesen vezetni, akkor hajrá :)
    ja, meg fogyasztás is kicsit több, most a 18d-m városban beeszi a 7,5-t, a 23i nem evett 10 alatt ugyanitt...

    Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

Új hozzászólás Aktív témák