Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • carl18

    addikt

    válasz Dnalorr #15819 üzenetére

    Az Onyx 1-es nem lehet mert annak vagy egy fém karika a ház körül.
    Így Onyx 2-3-4-esre szűkíteném a lehetőségeket. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz tobias40 #15824 üzenetére

    Melyik model pontosan? Ha a Mega akkor 2X18650-es cella hajtja.
    Ha van ismerős aki tud forrasztani, esetleg van 18650-es cellát ki lehet cserélni házilag is akár. De kis tapasztalat el kélhet.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Gabi 8906 #15837 üzenetére

    Mapanság tömegyártás idején minden úgy alkotnak a mennyiség a minőség felett.

    #15830Gabi 8906
    Egy ekkora márkánál azért elvárható lenne a prémium felár ellenében prémium minőséget kapjon az ember, és ez igaz lenne az élet tartalomra is.
    Van egy 1979-es old school boomox, nincs egy audiófil hangja de tartos eszköz ez az biztos. A mai termékek amiket most használunk hol lesznek 20 év múlva?
    Néhány eszköznek már az is jó ha bír 10 évet. :(

    Manapság sok gyártó is úgy áll hozzá van garancia 1-2 év és ha azon túl tönkre megy őt az már nem izgatja. Néhány hibás modelt kicserél garanciába, így is olcsobb mint az egészet javítani.
    Legalább az informatikába azért úgy ahogy tartosak a termékek, van egy régi Cooler Maste Haf 912-es házam. Abba van egy 200mm-es piros ventilátor elől, és sok-sok éve nagyon sokat ment a gép az a ventilátor még mindig hibátlanul müködik. :C

    Old Boombox - Panasonic RX-5012 LS
    40 év után újra szíjaztam és kazetta része is müködik. :U

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Gabi 8906 #15846 üzenetére

    Igen, van rajta külsö hangszóró csatlakozó! :) Csak úgy meglep ezek a régi magnó rádiók 40 év után is mennek, pedig apa van hogy 8-10 órát hallgatja egyhúzamba.

    Most meg sok neves gyártó árul bluetooth hangszórót de valamelyik 3 év után döglö félen van. Azért több cellás akku pakkos hangszóróknál is kíváncsi vagyok melyik rendelkezik BMS akku védő áramkörrel?
    Egyet tudok a JBL Xtreme 2 tutira rendelkezik vele.

    De hogy az Anker és tronsmart Dockin és társai kapott-e? Költség csökkentés végett lehet lesporolták. Pedig kínai nagyker áron akár 300 forintos tétel.

    Azért láthatjuk néha hiába van mérnők keze a dologba, sok hangszóró hibákkal kerül piacra. Egyik ilyen nagy hiba, talán a Charge 3 50mm drivere is hamar megkotlott és recsegni kezdett, elméletileg a hangszóró forrasztása volt "Xar"

    Én minden esetre ameddig tudom megtartom a D Fine+-t és a Tozo PA1-et.
    Mind kettőnek meg van a vásárlási dátuma, és kívánci vagyok mennyi élet tartalmat lehet belőle kihozni. Már külföldi topikba akik bluetooth hangszórót akartak javítatni azt a választ kapták jobban jár ha vásárol magának egy Donor hangszórót és abból bele rakja a pótalkatrészt mint sem próbálja javítani.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Érdekesség, kis leak! :D Jön a D fine Radio edition.
    Mondjuk én egy micro sd foglalatnak jobban örülnék! :) Rádiót ki hallgat manapság?
    Mondjuk tény ez ritka dolog? nem sok bluetooth hangszóró van ami ezt tudja.
    Az utolsó a JBL Tunner volt de az nem volt nagy teljesítményű.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz tucsok. #15853 üzenetére

    Dockin D fine Evo a hangszóró neve, a Rádió verzió még hívatalosan nem került piaca.
    Jó kérdés mikor adják azt ki, de aki szeret rádiót hallgatni annak ez reális alternatíva.

    Nem nagyon van olyan bluetooth hangszóró ami tud rádiót. :K

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #15859 üzenetére

    Hát de nem is veszik nagyon az emberek. :K Igen, elég komédiás ami a X600 körül forog.
    Alan se véletlen logagol a témán, mert gondolom ő se érti mire ekkora felhajtás az X600 körül annyira nem jó azért. Az biztos a Motion Plus anno jó 4 éve "2019 nyarán" Nagyot ment jó áron kínált jó minőséget és feltörölte a konkurenciával a padlót.
    Most jött ez a X600 jókora felár ellenébe, de én nem látok semmi olyat ami indokolna ekkora plusz felárat.

    Amazon véleményekre ránézve, sok vásárló adott 1 csillagot hogy 12 óra helyet csak 6 órát bír a hangszóró, hogy ilyen kevés?
    Nekem van egy régi D Fine Plusz hangszóró, De egy összehasonlításba lehet a Dockin jönne ki győztesen.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #15861 üzenetére

    Kétlem a Codec váltás ekkora többletfogyasztás eredményezne, unokahugomnak van bluetooth füllhallgató "LDAC codec mellet," akkor ez alapján annak 1 órát se kéne birnia.
    Szerintem szimplán a bass boost elviszi a fogyasztás nagyrészét, esetleg a 12 óra 20-30%-ra érvényes.

    Igazság szerint elég lett volna a Motion Boom hangsugárzóit megtartani mélynyomónak, aztán a Motion Plus magas sugárzóit mellé rakni APTX Codec mellet. De ezt ők kihagyták, gondolom nem akartak a Motion Boomnak konkurenciát.
    A két hangszórónak sokáig vártuk az egyesülését, vagy lehet meg tartják későbbre.
    :U

    Végül is van Motion Plus/Motion Boom de szerinem a X600 fölösleges.
    Lehet pénzforrási lehetőséget láttak benne.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #15879 üzenetére

    Azért durva a 42 dolláros uboom most 15E forintra jön ki, mikor én vettem akcióba 12E forint körül fizettem. :U Ilyen ez a infláció.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz D1Rect #15900 üzenetére

    Ez egy jó ár-érték arányú hangszóró, kompakt is így bárhova könnyedén magaddal viheted.
    Szerintem egy jó pár évig ki fog szolgálni, talán visszajösz 5-10 év múlva a következő ár-érték arány bajnok hangszóróért. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Kicsit retroztam ma Oluv Gadgets csatornán, és szó szerint Oluv 5-6 éve sokkal másabbul nézett ki máshogy is viselkedett. Most megnéztem Oluvot, egyik videójában elég keményen látszik szét van csúszva... Sajnálom nyilván a sok év alatt összejött stressz.

    Képet nem rakok ki, mert személyi jogait nem akarom sérteni. :R
    De videót linkelhetek.
    DOCKIN D Fine ("JBL Xtreme killer") vs JBL Xtreme ;-)
    Itt még néha mosolyog is stb, még látszik ilyenkor még élvezte a videózást. :K

    Doss Extreme Boom 🔊🔊🔊- not!
    7:30 perc 30 után szólal meg és mond véleményt, de ez már nem a régi Oluv.
    Én úgy látom kicsit szét van csúszva lelkileg, a feje is vörös a szemén is látszik kialvatlan. :( Minden esetre nekem így rossz látni egy ember ilyen ütembe hanyatlik.
    Biztos meg van a maga gondja, azért az amazon is elvette tőle a jutalékot egy pár éve.
    Aztán volt pár gondja, megszünt a munkája a Covid alatt stb.
    Az Earfunnal kötött szövettség is megbomlott, most meg nagy ritkán feltölt egy videót.
    Minden esetre én sajnálom Oluvot, azért hány márka ismeretlen terméke lett híres Oluv által? Aki Bluetooth hangszórót akart oluvon keresztül mindig talált magának a ígényeinek megfelelőt.


    Meg hát volt is ez a kis csata nem olyan rég Alan Ross ellen.
    Ha úgy nézzem én eddig csak 2 ember szava alapján vettem Bluetooth hangszórót, oluv és alan. Azért ha azt nézzük ami a Motion X600 körül megy enyhén szólva is vicces.

    Sok videós aki a saját anyját eladná 5 forintért úgy beszél a Motion X600-ról mint a valaha készült legjobb bluetooth hangszóró. Még az a csoda a magyar megélhetési videósokhoz nem jutott el a X600.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Rég írtam, gondoltam benézzek már a topikba.
    Ki emlékszem még a Divoom Onbeat 500-asra? :R
    Nem a legjobb hangú hangszóró, de elég bass heavy és van egy videóm ami az alatt lett felvéve. A hangszóró a fal tövébe volt maxon, és kajak most a videót vissza nézve ez elég durván szólt annó a divoom.
    Mezőkövesd Shuffle, Divoom OnBeat 500 2ND sound test.

    Bár nagy hátránya az akkuja elég gyenge, nem sokat bír. Mai hangszórókkal szembe elavult konsrukció. De van meg megérzésem talán ugyan az a Woofer lehet benne mint a Doss SOUND XL-be, de a Vifa Helsinky is hasonló woofert kapott.

    ár-érték arányba akkor a Divoom nagyon ment, a Tronsmat T6 nem volt ellenfél neki.
    Pedig egy árba mennek és a Tronsmart volt agyon dícsérve......
    Fej-fej mellet a 2 hangszóró.
    És emlékszem meg is lepődtem a T6 gyenge, a Divoom sokkal jobban szólt.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz moma #16135 üzenetére

    Írtam oda, nem este tőle hanyat. A tesztelő szerint már 60% mellet is torzít, akkor olyan jó nem lehet.

    #16136Topsp3d
    Lehet csak egy Reset/Hardreset kell a hangszórónak. De ha azok után se javul akkor lehetséges a bluetooth modul adta meg magát, annak tönkre menetele okozhat csatlakozási gondokat. :R

    #16137Atish19
    Érdekes lesz, kíváncsi vagyok mit tud majd. De semmi teszt és leírás nincs róla így elég nehéz be határolni mit tud majd élesbe. :K Bár tény elég hordozhatónak tűnik, így mozgathatóságra nem lesz panasz akár még jó is lehet.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Arween #16160 üzenetére

    Számít a hordozhatóság?
    Ha nem akkor a Bang se ára a 14E forintért nem tűnik rossznak, de nem hallottam még.

    Mert lehet olcsó de kapugaranciás, magyarán ha be adja 3 hónap után nem tudsz nagyon semmit se csinálni. 15E forintért van W-King D8 mini, hazai 2 év garanciával. :R
    Szóval a D8 Mini valahogy biztosabb ezért az árért a szemembe.

    #16161AndrewTdi
    Hang és a design nem mindig jár kéz a kézbe. A "Woman design felárat megkérik a gyártók". Szóval lehet választani, lehet lányos és szólhat szarul.
    Lehet unalmas kinézet jó hangal, és lehet jó hang és lányos kínézet de prémium felár ellenébe.

    Szóval dönteni kell.
    20E forintért, lehet annak is örülni ha kapsz normális hangzást. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz AndrewTdi #16163 üzenetére

    Tudtommal a Vifának van lányos színbe Helsinky de az plusz 100E forint kategória.
    Aztán, a kisebb noname gyártók is árulnak 30-40euro környékén lányos színbe bluetooth hangszórókat, de hogy annak milyen hangja lesz jó kérdés.

    Aztán van pár ismert gyártó, anker és társai akik 20E alatt jó pár hangszórót árulnak.
    Earfun Uboom L, Earfun Uboom, Soundcore boost, Tribit Maxsound Plus.
    Ez néhány példa arra mi az ami elfogadható áron van és elég jól tudnak szólni.

    A W-King D8 Mini nem szép ,de az áráért elég jól szól és a 2 év garancia ami jár rá itthon elég jó dealnek tünik.

    TRONSMART T7 LITE 24W HORDOZHATÓ KÜLTÉRI HANGSZÓRÓ RÓZSASZÍN

    Mik a elvárások? hordozhatóság számít? hol fogják használni.

    Egy súly/méret kategória elvárás, ha mindenhova magammal viszem kategória kell akkor az mindenkép az 1 kg alatti liga. :R
    Nekem a TOzo PA1 600 gramm durván, és táskába bárhova magammal vihetem.
    Így mondhatni, jól is szól meg könnyen hordozható.
    A Dockin D FIne Plus a nagyobb hangszóróm, csak az már 2 kg így az nem szívesen hurcolásznám magammal mindenhova.

    Earfun Uboom L talán 60 dollárért ment fekete péntekes akcióba, az közel a 20E kerethez.
    Az Oluv firmware esetén elég jó balancos hangminőséget tud nyújtani, sok teszt alapján elég tiszteséges minőséget kap a ember azért a árért.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz retesz147 #16189 üzenetére

    1-2 hét, eun belül jön tudtommal így nem lesz vámköltség. :R DHL Maybe.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz retesz147 #16196 üzenetére

    Nekem 3 éve hoztak, nagy fekete autó felírattal. Ők hozták a Dockint is anno emlékeim szerint.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Fekete Pénteken nagyon jó áron ment a Motion Boom, már elgondolkodtam rajta vegyek-e egyet. 64 euro, de nyilván erre lehet rá megy egy kis posta díj is.

    Kár az anker nem folytatta a Motion Boom vonalat, A ronda műanyag fogot kéne arról hangfalról eltávolítani, + kapjon 2 Tweetert és én simán élném.
    Alan tesztjébe durva a Mifa Wildbox több basszust tud mint az Xtreme 3, csak kár az is baroma ronda. Olyan félig kínai beütés van, főleg az RGB ledek miatt is.
    Nyilván alapjáraton egy hangszórót az átlag ember a hangjáért vesz, de nekem azért fontos a külső is. :R
    Idén lett 3 éves a D Fine Plus, úgy látszik bírja ez az akkumulátor is elég jól bírja.
    Azért vicces így 2023 végén se sok új opció van ebbe a méretbe lecserélni.

    Az anker számomra egy fajta csalodás, az új vonal amerre elindult.
    Most a X600 esetében, ahogy látam a Motion Boom elleni tesztet konkrétan nem látom indokoltnak a felárat.
    Inkább a Motion boom kaphatott volna tuningot és APTX/LDAC codeket.
    Mert kis esztétíkai tuning és már is versenybe lenne a V2.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Richard! #16204 üzenetére

    Facebook marketplace! :D Néha én is nevetek néhány hirdető milyen árat kalkulál.
    Nem rég találtam egy "laptop hirdetést" ( Eladó "Leptop") :DDD Már neve is jó.
    Megnéztem a hardver 1,4 ghz celeron, valami 2005 tájékán gyártot 512mb ram, rossz akku windows xp. 20E forint. :DDD

    Én meg fogtam a fejem, aki ezt megvesz megérdemli a sorsát.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16208 üzenetére

    Ezért nem vettem mégegyszer. :DDD Mert az ár vonzott, csak mivel tudom mire képes ez nem jelent újdonságot.
    Így ha veszek is valamit, akkor az legyen valami újdonság amit még nem hallottam. :R

    Ha a Motion X600 lemegy 100 eurora kipróbálom. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Nem rég láttam a Bang se elég olcsón megy. Ilyen 14-15E táján jön eun belülröl ami a legolcsóbb ajánlatt a 2kg-os kategóriába. :C

    Eladóm a Tribit Maxsound Plust lehet teszek vele egy próbát! :)
    Dockint a minőségi kialakítása miatt sajnálom be retkelni.

    Egy D Fine Evo most akció nélkül olyan 57E forint, akció nélkül annyit azért most nem szívesen adnák ki. A Motion Boom fekete pénteken ment 24E táján az mondjuk elég jó ár.
    A Bang se biztos nem egy audiophill hangszóró, de ha olcsón kell nagy hangerő akkor elég jó opció. A kérdés élőbe hogy szól vagy mik a korlátai.

    Mert 15E forintig nincs olyan sok alternatíva, meg elég méretes darab.
    MotionBoom/DFine/JBL Xtreme méret/súly kategória.

    :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Jött az ankertől Soundcore Glow. Ár 100 euro, ennyiért nem túl nagy durranás.
    Soundcore Glow: best budget 360 degree speaker or get the Bose Revolve+? 1 hour of fun!

    Úgy látszik az Anker nem jó írányba megy, ez ennyi pénzért tudhatna többet.
    :U
    Akkor inkább egy 63 euros Motion Boom stb. :R

    Vicces a 3 éves Motion Plus még mindig bajnok az árkategóriába.
    Lehet az anker is tudja és elmentek a "marketing" írányba. :F

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Unakaöcsémnek megjött a karácsonyi ajándék a W-King D8 mini.
    Kipróbáltam már ha volt rá lehetőségem. :R
    A maga 15E forintos árkategóriájában igen tiszteségeset szól.
    2EQ mód van rajta amit gombal lehet váltani, nagyobb hangerőn is egész jól megtartja a basszust. És hazai boltbol jár rá 2 év bolti garancia, ami úgy egy fajta biztonságot is add. :K
    Nagyon megnézném egy Tronsmart T7 hogy küzd ez ellen, ha egyáltalán állva marad.
    Mert az is majd nem ez a árkategória. Szóval ha nem lenne hangszóróm és olcsón kéne valami a D8 Minire simán adnám a voksom.
    Akku időről mondjuk nincs teszt így azt nem tudok mondani.
    Egy kb a JBL Charge teljesítmény szintje lehet, gondolom a Motion Plus legyőzi.
    De szerintem ez a hangszóró sok-sok márkát odaver ebbe az árkategóriába.

    Tesóm kérdezte 20E-ig milyen hordozható hangszóró van ami karácsonyig megjön és jól szól. Körül néztem és a D8 minin kívül nem sok alternatíva volt ami valóban jól is szól nem csak marketing van körülötte.
    Mert oké lehetett volna ajánlani T7-et is, de aztán ha nem úgy szól meg torzít akkor én égek hogy miért ilyen gagyit ajánlok. :DDD
    Bluetooth Név alatt (W-King D8 mini-1)-et írt szóval lehet ez már egy ráncfelvarott verzió.

    (A számítógépen töltünk bluetooth hangszórót offtopikhoz hozzá szólva, van itthon 3 töltő adapter is amin tudok tölteni bluetooth hangszórókat. A P30 Pro töltöje meg visszafele komptabibilis. Szóval én eddig sose használtam asztali gépet akkus dolgok töltésére. :U )
    A Dockinnak külön 15 voltos adapter van így aztán nincs is lehetőségem mással tölteni.
    Ha a Tozot töltöm mindig csak adapterről töltöttem, fogyasztás mérőn az aktuális fogyasztást is láttom.

    #16348
    D8 Mini most jött unokaöcsémnek. Pont az árkategória amit téged érdekel. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Aprósólyom #16423 üzenetére

    Láttam, kíváncsi vagyok.

    #16424F.B.I.
    Kompakt hangszóró de nyilván a fizika korlátai vonatkoznak rá.
    Ha nagy előrelépés lenne hangzás terén akkor igen.

    De vajon tudja majd mint a pár éve vásárolt (430G) Earfun Go? :R
    Kétlem, Earfun Go 80hz-t is meg tudott szólaltatni.

    Ha már az új széria! :) Az Xtreme 4 sokkal érdekesebb.
    JBL Xtreme 4: Bluetooth-Lautsprecher mit AI-Sound und Auracast-Funktion

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Janika--1982 #16427 üzenetére

    Lesz benne cserélhető akkumulátor! :) Azért ilyen fura Tömzsi.
    JBL Xtreme 4
    2 Woofer 2 Tweeter. :D
    Az alján két csavart ki csavarsz és könnyebben lehet majd akkut cserélni.
    Ez mondjuk tetszik, jó írányba halad ezzel a cég. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Janika--1982 #16429 üzenetére

    Videó amit linkeltem volt Teardown 3d-be :D csak végig kellet volna nézni.
    Xtreme 2-3 2X70mm woofer volt, a 4-es talán 75mm? :U

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Aprósólyom #16432 üzenetére

    Ahogy mondod EU szabály hogy egy készülék könyebben legyen javítható.
    + A Type C is követelmény az Applenak ez nem tetszett.
    :DDD
    #16433<Adamsky>
    Minden elektromos akkus tölthető dologra vonatkozik tudtommal.

    Mert minden termékhez külön töltött gyártani pazarlás.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Na most nézzem a JBL valami meg újúláson ment keresztül.
    A JBL Xtreme 4 akkuja belemehet a Partyboxba is, így ha van otthon mind kettő lenne tartalék akku. + Ez a AI boosted music Qualityre is kíváncsi leszek nagyon.
    24 órás akkumulátor időt ígér a JBL ami mondjuk úgy ha 50% hangerő mellet valóban tud 24 órát az már jónak számítana.

    Az AI most nagyon nagy dívat, akkor úgy látszik lassan elterjed a hordozható hangszórók piacán is. Mert leraksz egy hangszórót egy adott helyre és AI alapján ha érzékeli milyen az akusztika nyilván magát hangolhatja az adott zenéhez.

    Most egy Bluetooth hangszórónál talán a fő baj van egy stock gyári EQ/DSP.
    Ami gyakorlatilag minden stylus esetén így szól, mert valjuk be zenei stylusonként igen eltérő mikor hogy jön elö a torzítás.

    Nem csak az Extreme kapott cserélhető akkut, a Dockin D FIne Evo/D Fine 2+ is kapott lehetőséget otthoni akkumulátor cserére. + A Dockin új töltési szabványa is már TypeC portos.
    Úgy látszik csak igaz hogy az unio elvárásai teljesülnek a hordozható hangszóróknál is.
    Cserélhető akku és Type C amit az EU elvár és mondhatjuk jogosan. :R
    De tény és való ez sok esetbe előny, mert ha most megkotlik a D Fine+ hangszóróm adaptere kicsit macerás és drága lenne új töltött szerezni hozzá.
    Ha viszont Type-C portos lenne a mostani telom gyorstöltöje és képes akkár tölteni.
    Akkus dolgaim amik manapság vannak kizárolag nagyrészt már Type-c.


    Az EU tudtommal ezel hogy minden gyártó egy szabványt használ a fölösleges szemét gyártást szórírja vissza. És igaz is nekem is van már itthon 4 USB adapter.
    A Xtreme 4 mondjuk a gyártó leírása szerint újra hasznosított anyagokból készült javarészt. Arra kíváncsi leszek az élet tartalomra lesz-e hatással.
    Fog-e hamarabb kopni törni stb? :U

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16491 üzenetére

    Azért nem kell túl nagy kijelentést tenni. Csak volt pár a kezem közt és ahhoz képest jó hangot adott ki magából. :R

    A D8 nem rossz de nagyobb mint a Dockin inkább ilyen munkás hangszórónak lenne jó.
    Amúgy ha 4db jó kell akkor szerintem is 4 Motion Boom a legjobb ár-érték arányba.
    4 Egyéni EQ-s Motion Boom biztos tiszteséges BASS teljesítmény produkál. :U
    +1
    Nekem is volt T6 Max az a kategória amire csak kidobod a pénzed kategória.

    Most kicsit kategórizálok. (Power level Dragon ball Z)
    1,5-2,5kgs liga.
    T6 MAX 15 egység.
    W-KIng D8 40 egység
    Motion Boom 50 egység.
    Dockin D Fine 60 egység.

    Nem tudom hogy máshogy adhatnám át ezek között lévő ürt. :DDD
    Anker/W-King/D8 részemről ajánlott.

    Nyilván lehet van a topikba egykét marketinges akik nyilván anyagi okok miatt a Tronsmart szerint jó. De a teszek jó része részemről fizetett sponzoráció.
    Itt volt T6 MAX tesa és ez max porfogónak volt jó vagy dísznek.
    Én cseréltem egy HDD-re haverral, de még 6000 ft-ba se éreztem ezt jónak.
    Nyilván minden embernek más az adottsága, aki eddig made in china 2X3 wattos hangszórókat használtak kamu 18650-es akkuval (500Mah)
    Azoknak megváltás lehet a tronsmart, de ha egy adott árkategóriába (15 ezer magyar forint) Nyilván az ember ha jobbat kap akkor azt veszi.

    Én leírhatom a véleményem nem ebből élek, egy forintot se kaptam egyik gyártótól se.
    Egyenlőre nekem a Dockin vált be, minden hangszórónak meg vannak a hibái.
    Oluv szerint a D Fine Basszus Boomy, de legalább jelen van.

    Nekem az nem tetszett sose ha teljes hangerőn eltüntek a basszusok. :(
    Inkább úgy állok hozzá legyen 5 Decibelel halkabb de maradjon hallható a basszus.
    A TOZO PA1 is egész jó bevált 12E-be vettem tavaly.
    Élőbe a saját méretkategóriájába bármelyik Tronsmart mellé oda merném rakni.

    De ez olyan mint a videókártyáknál, valaki boltból megveszi a GT 1030-at túlárazva aztán arra eszküszik mert neki elég és jól megy.
    Én meg mondom kicsit többért lett volna 1660 Super, és a két kártya között lévő erő különbség más dimenzió.

    Egy tag nem rég csinált házilag valami vállalhatót (Diy modding)
    T6 Max ami tutira jobb mint a gyári, csak én úgy állok hozzá.
    Mert vegyek egy ipari hulladékot amit még nekem kell javítanom hogy jól szóljon?
    Idő és energia pazarlás, részemről ez ilyen dolog.

    Aztán ott a akciós Motion Boom ami a Tronsmart T6 Max ára.
    És az gyárilag jól szól egyéni EQ mellet meg még többet is tud.
    Arról ne is beszéljünk valami oknál fogva kis hangerőn is abnormális mellegedés jött a T6 MAX Talpából. (Tervezési hiba?) Olcsó munka?

    Szerintem ez csak egy kínai gyárba gyorsan összedobták hangolás nélkül.
    Azt raktak bele ami kénzél van, nincs ezzel gond csak aztán fizetett videósok ne akarják már ezt eladni mint bestbuy kategória meg igy meg úgy jó a hang.
    Alan meg Oluv jó ki indulási pont lehet ha egy hangszórót akarunk szemügyre venni.
    :R

    Ha egy gyártó szemetet gyárt azt nem érdemes venni, mert ha veszed nincs oka ezen változtatni. Én személy szerint inkább olyan cégnak adom a pénzem akik rá is szolgálnak valamilyen módon. :K

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz carl18 #16492 üzenetére

    + Még Referencia gyanánt.
    A srác akinek eladtam a Motion Boomot hasonló hobbit csinál mint én vesz bluetooth hangszórókat teszteli.

    Aztán neki is volt D Fine és rákérdeztem ha a kettő közül melyiket hoznád ki győztesen?
    Azt írta szerinte is a D Fine jobban szól, szóval így simán merrem mondani 2.0 a Dockinnak. :R

    Bár most én is ott vagyok nem váltok semmire mert nem igazán látok előrelépést.
    Motion Boom már volt, aztán nincs semmi amire azt mondom ez kell nekem.
    Gyártóknak Harman Kardon hangzást kéne fél áron piacra dobni.

    MInt ahogy anno a Dockin D fine 1 verte meg a JBL Xtreme 1-es verzióját.
    Sajnos sok sok hangszórót kipróbáltam de a Harman Kardon öblös basszusát semmilyen más gyártótól nem hallottam viszont.
    Tesómnak Onyx 3 van, szó szerint mély ládás basszusa van nekem nagyon tetszet.
    Csak a HK hátránya a hurkalé akkumulátor. :DDD

    Onyx 5-6 Meg még jobb, az konrkétan keményen szól. :K
    Onyx 6 és Xtreme 3 fej-fej mellet Onyx 6 tiszta győztes volt.
    Csak hát a hordozhatóság szempontjából jobb a JBL.

    Rég írtam a topikba, de jól esik néha írkálni! :D

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz lorcsi #16495 üzenetére

    "de mi ennek az oka?"
    Nem volt elég részletes a válasz? :DDD
    Többet pedig nem írok.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Üdv!
    Igazság ma futottam bele egy kis érdekességbe.
    Árukeresőn kerestem volna számítógéphez tiszteséges minőségű hangszórót asztalra.
    Monitor mellé hogy szemből jöjjön a sztereó.
    Elsőnek 20E alatt néztem, gondoltam ezekbe nem kell akku így biztos van jobb mint egy bluetooth hangszóró.
    Genius SW-2.1 350 Aktív hangfal (14E+Posta) :DDD
    Logitech Z200 2.0 (980-000810/1/3) Aktív hangfal (10 watt) 15E forint.
    Esetleg ez is vicc
    Genius SP-HF500A II 2.0 (31730032400) Aktív hangfal (100hz-) nyít a basszus.
    Már azért is nevettek mert a 430 grammos Earfun Go képes volt 80-hz lejátszani.
    És ez kompakt méretbe akkumulátorrol.

    És ez a 20E alatti kategória, ennyiért van W-King D8 mini ami szerint mind hangerőbe mint basszus terén oda veri a 2 fent említett hangszórót.

    Igazság szerint a Dockin D Fine szintjét kerestem volna pc hangszóró formájába.
    Ami mind basszus mélységbe mind hangerőbe legalább azonos a Dockinnal.
    Ha már néha oda tekerném a hangerőt.
    Az egyik ami állitólag jó is az Edifier az ez alatti kategóriák mind szemetek.
    Egyik havernak van Edifier Edifier 1280T
    Ez nekem is tetszik 34E forint idehaza, valahogy majd mondom hadd nézzem már meg közelebbről.

    Hangszóró topikba bírtam egy Edifier hova sorolható? Harman Kardon Go&Play? JBL Xtreme?

    Megmondom ősszintén ami most nagyrészt 20E alatt van számítógép hangszóró ipari hulladék kategória nagy részük.
    2009 fele volt Genius 2.1 valami 5-6 watt volt a teljesítmény, és max hangerőn azt tudta amit egy Nokia 5700 Xpress music mobil. (Havernak az volt és össze néztünk)
    Menny már ez a max hangerő? :DDD

    Csak arra akartam kilyukadni a Bluetooth hangszórók milyen nagyott fejlődtek.
    Egy Tribit Maxsound plus a méretéhez képest igen tiszteségeset szól.
    És tegyük hozzá ez jack kábel mellet pc hangszóró ha akarod hordozhatód. :R

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Janika--1982 #16514 üzenetére

    Genius is árul még aktív hangfalat számítógép mellé, de azok minősége elég borzalmas.
    Az a kategória amit ha ingyen adnak se használom.

    Már ránézésre is gagyi! :D
    3 év és gatya olyan rossz minőség tönkre megy.
    Nekem is volt Genius 2006-ba lett véve 2009 fele megadta magát.


    Asztal alatt vannak a SONY LBT709 hangszórói. 30 évesek elmúltak mindegy mennyit hallgatom egyszerűen nem mennek tönkre. :R
    Még valahol olvastam hogy sokan ha egy termék hosszú távú élet tartalmát keresnek inkább vesz régit mert azok egy életre szóltak.
    Nekem is az a terv majd keresek valami tagot aki képes ezeket felújítani.
    Aztán ha ez meg volt szerintem ez életem végéig ki szolgál.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Ganjalf #16536 üzenetére

    A Wildbox nekem is tetszik hangzásba, Alan tesztje szerint Xtreme 3-at képes odaverni mélyebb a basszus stb. Csak nekem a külalak nem jön be, valahogy olyan kínai beűtése van.Aztán a RGB Led a passzív membrán körül se pont tetszetős nekem.

    Én ha hangszórót választok nyilvák elsőnek a hangra megyek, de azért legyen már kicsit kreatívabbak.
    Nekem Dockin D Fine + van jelenleg a gyártó BT 5.0 mellet Evo név alatt forgalmazza.
    De úgy a szó szerint a Dockin baromira modern szép és elegáns. Motion Boom ehhez képest baromira ronda.
    Egy fokkal szebb a Mifa.
    De még ez se perfekt! :K Jobban tetszene egy hevederes kivitel.

    Már 2024 van még se igazán jött mostanság semmi új.
    Jött a HK Go&Play 3 és nem rég bejelentették a Xtreme4-et.
    De ennyibe kimerült a változás. :(
    Anker elment a spatial audió irányba, azóta ezt a marketinket tolják ezerrel.
    Világ legjobb hangzása, valaha volt legjobb audió élmény.
    X600 még se tud versenybe basszus terén a Motion boom ellen, mi fajta útod ez?

    X600 Woofere kisebb, esetleg nem lehetett volna ezt úgy megoldani a Motion Boom Wooferét úrja felhasználja és a X600-es így jelenik meg és 2 magas sugárzó és basszus terén se lenne vissza lépés.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Janika--1982 #16539 üzenetére

    A Harman Kardonon gyárt még mondhati elegáns hangszórókat. :K
    De úgy az Anker hangszórón is látszik (Made In China)
    Volt Motion Boom nekem is és az anyaga olyan gagyinak tünt.
    Mint ha itt sporolna a gyártó, hangja nem volt rossz.
    De jobban tetszene ha a Dockin írányába mennének, nézzen is ki valahogy az a hangszóró.
    :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16553 üzenetére

    Még lehet simán jó! :) A kép alapján tetszik, ez alapján basszusba verheti az Xtreme 4-et.
    Ez már talán tudja azt hogy a D Fine méltó utodja legyen.
    Bár pár dologra kíváncsi vagyok gondolom Codec (SBC). (ettől még szólhat jól)
    APTX kimarad mert akkor kanibalizálja a Spatial audió szériát. :DDD
    Motion X600-nak kell a tér, remélem nem lesz benne semmi szándékos limit.

    JBL Xtreme 3/4 se ke kapott más Codecet ettől még lehet jó a hangja.
    Az akku idő 17 óra gondolom led nélkül érthető, magyarán egyéni EQ+LEd majd 10 óra alatt lesz. :(
    Xtreme 4 2XWoofert kap,

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz hcol7 #16555 üzenetére

    Nekem Dockin D Fine Plus van ami tudja az APTX codeget, a gyártó ki adta a EVo modelt 5.0 bluetooth APTX nélkül. Ez most 140 euro plus shipping.
    Ahogy írod egy adott árkategória felett már elvárható a gyártó ne sporoljon minden apróságon. Főleg igaz ez egy JBL/Bose/HK termék esetén ami már bőven a prémium liga.

    Anker Motion Plus APTX codeg mellet volt 99 dollár/euro.
    Szóval ha ilyen árú terméket lehet olcsón APTX codeg mellet gyártani, így 3-4 év elteltével már egy adott minőség felett már alapnak kéne lennie.

    A Boombox 3 már lazán az a kategória ami megérdemli a jobb hang codeket.De a JBL még se rakta bele, ismeretlen okok miatt.

    Az Anker hangszórója Motion Boom2 biztos marad SBC, Motion Boom/Motiom Boom plus se kapott extrát csak a sima bluetooth modult 5.0 mellet.
    Anker 130 euroért árulja majd az új hangszórót, amibe akár beleférne a APTX....
    De szerintem a Motion X600-at nem akarják ezzel kanibalizálni.
    :DDD

    (Kínai nagyker áron mennyi plusz pénz lehet a APTX Codeg?) Fél dollár 50 cent?
    100% Original BTM525 QCC5125 BT module Support APTX-HD/APTX-LL Optional I2S/Analog/SPDIF output (ár) 100 - 999 pieces$1.99
    Ez alapján nem elérhetetlen pedig. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16558 üzenetére

    Majd meglátjuk 1 hónap és jönnek a tesztek róla. Csak úgy látom a passzív membrán körüli ledre volt költségvetés. :DD Mondjuk egy hangszóró esetén sose rossz a jobb codec. De csak akkor ha a telefon is támogatja.

    Még kérdés a Boom 2 mérete és súlya, mert lehet nehezebb lesz mint a Motion Boom plus. :K

    (Hosszú távú élet tartalom) Ha mondjuk veszek egy Bluetooth hangszórót 10 évre.
    Most még overkillnek tünik a LDAC de később jól jöhet hangminőség szempontjából.
    Mert akkor nem panaszkodhatsz a régi hangszóródra ezért rossz a minőség. :R

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Arween #16618 üzenetére

    Bőven rossz ha egy új hangszórót bontani kell hogy működjön. :DDD
    Akku idő amúgy hány óra? Láttam a Tronsmart T7-et is szidta pár tulaj, mert valakinek pár hónap után bedöglött. :(

    Már lehet kapni a Boom 2-őt tegnap volt rá nyítás akció 99 euro ami egész jó ár. :R
    Persze Alan/Oluv tesztjét kivárom, kíváncsi vagyok hogyan értékelik.
    A hangszóró súlya is 1,7 kg környéke szóval még simán hordozható.

    Csak úgy látom a Motion Boom plus ha csak 10 euroval drágább már lehet jobban megéri, ha nem olyan fontos a hordozhatóság. Kicsit gondolkodtam van-e valami hangszóró ami ki lehetne próbálni de nincs mit.

    Tronsmart T7-et és a Bang Se-t meghallgatnám élőbe, de a Motion Boom veri ezeket bőven így nem igazán lehet rájuk mondani vállalható kategória.
    Max akkor lenne jó a SE ha tudná fél hangerőn a 24 órás akku időt.
    De a egyéni EQ-s Motion Boom is max 10 órát ment 50-60% körüli hangerőn. :(

    Ott a Dockin D FIne Evo 143+szállítás (13 Euro) (Vége 62,000ft)
    Jó a Dockin de nekem már nem feltétlen éri meg a 62E forintos vétel árat.
    Persze a forint is gyenge....Majd 400 forint megint egy euro.
    A D Fine Plusznak semmi baja így úgy vagyok vele használom amig működik. :R
    Akkor már lehet jobban jár a ember egy Motion Boom Plus-al vagy egy Boom 2 hangszóróval.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Kapanyél #16633 üzenetére

    Azért én lekopogom a D Fine 4 éves lassan és semmi baja.

    Azért hogy tudjuk a pontos hiba lehetőség ráta lenne nem mindegy.
    Mert mondjuk 1000 gyártásból 50 hibás azért az már nem kis szám.
    Csak hát a gyártó az ilyeneket meg tartja magának ez a gyártási titok.

    Nyilván jó hangja van a Boomboxnak de azért tegyük hozzá nem mindenkinek kell ilyen nagy hangerő meg hát ez nem is az a kompakt hordozható darab.
    Ha egy gyártó adott terméke ár-érték arányba jó és meg fizethető miért ne lehetne ajánlott darab?

    Bár ahogy írtad a Tronsmart/Dockin esetébe is felmerül sajna a minőségbeli kérdés.
    Amazon.de oldalon valóban sok a negatív tapasztalat.
    Geekbuyon is írta egyik tag a Tronsmart T7 pár hét után kuka. :(

    Láttam pár JBL Teardown videót azért látszik rajta több anyag kerül bele mint egy Dockinba/Ankerbe stb. Nyilván ennek a cégnek nagyobb a költségvetése így elvárható jobb mérnők jobbat tervez stb.

    "Apósomnak van T6-ja, szerintem konkrétan hallgathatatlan."
    Ebben egyet értek sajnos a tronsmart valóban nem a jó hangminőségről híres.

    Én azért nem fikáztam a JBL-t havernek van egy Xtreme 2 ami valóban azt mondom jobb mint a Motion Boom. Oda raktam mellé, de 3X áron ez el is várható jobban szóljon mint egy 30E kínai hangszóró. Apám tesójának van egy Partybox 110 ami szintén jól és szépen szól, csak hát itt már a hordozhatóság nem egyszerű.
    Jó a JBL de most ha valaki mondjuk hobbi szinten akar zenét hallgatni és van egy adott keret nem biztos fizet 3-4X felárat 30-50%-al jobb hangzásért.
    :K
    Nekem ott a D fine Plus lefekvés elött hallgatok rajta zenét vagy néha máshol is.
    2 Kg még pont hordozható, ha kell hangos és elég szép elegáns.
    Úgy látszik én is tudatosan használom és nem fogtam ki hibás darabot.
    :R

    #16635pècsimunkás
    Nekem is 3 év 3 hónapja van meg, azóta elég sokat ment és úgy érzem még sokat is fog bírni. Még úgy gondolom ha egy idő után meg adná magát az akku még simán cserélhető, 3X18650-es cella kell hozzá és jelentősen kitolná a hangszóró élet tartalmát.

    Nekem személy szerint az tetszett a Dockinba teljes hangerőn is elég jól meg tartja a basszust. Sok hangszórót próbáltam, de sok-sok model 80%-tól már korlátozza a mély hangok jelenlétét.
    Persze Oluv is mondta néha a D Fine hangjára Boomy de akinek bejön együtt lehet vele élni.

    Aztán ott lenne a D Fine Evo is amibe már az alján kereszül cserélhető az akku pack.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz cidalain #16637 üzenetére

    Most néztem árukeresőn egy Boombox 2 148E-től indul Boombox 3 meg 155E forint.
    Azért Anker/Dockin/Tronsmart töredék áron adja termékeit így nem fair összehasonlítás.
    Meg egyéni függő is mert egy Boombox már az a kategória ami ha kell tud túl hangos lenni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz Kapanyél #16640 üzenetére

    Mondjuk kicsit utána nézhetnél, 2x D Fine Plus képes magát tartani egy JBL Boombox ellen.
    2 Dockin D Fine+ gegen JBL Boombox im Outdoorvergleich [deutsch]

    Melyik lenne az alis doboz? Akciós D Fine EVO egy Charge 5 áráért kapható.
    Akkor inkább azt venném mint a JBL Charge 5-őt.

    #16642hcol7
    Szerintem az a lényeg vettél egy terméket és elégedett vagy vele.
    Nem kell impulzus vásárlást csinálni csak mert van rá lehetőség.
    Van egy adott igény azon alapján kell hangszórót vásárolni, nálam a jó hangzás volt és hogy ez ne menjen a hordozhatóság kárára.

    Ezek szerkezet terén ugyan úgy épülnek fel vagy egy Litium akku pak amire vigyázni kell.
    Például nyáron 40 fokba ne hagyjuk a hangszórót a napon, jó esetbe csak az akkumulátor károsodik rossz esetbe fel is robban. :(
    Télen meg tartósan nem lehet kint 0 fok alatt, egy hideg garázsba is megkotlik az akku.

    Szerintem ahogy írta most ne a márkát nézzük hanem az adott termék gyenge pontját.
    Oluv amúgy ki próbálta a Xtreme 4-et és úgy látom a minimális fejlesztéseken kívül nem lép nagyot ezzel előre a JBL. JBL Xtreme 4 - still extreme?
    Oluv után így nem igazán esett le az álam. :(

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16793 üzenetére

    Néztem a hangszóró leírását, ha jól láttam 5.3 bluetooth és SBC Codec.
    Kíváncsi vagyok mit tud majd való életbe, Alan is linkelt a Soundcore fizetett tesztek jönneki ki szép számmal youtubon. (Soha nem halott hangzás, legjobb valaha volt hangszóró stb..)
    Meg hogy vízbe dobják a tesztbe ami mutatja vizálló stb.

    Láttam akku idő 20 óra extra bass és fények nélkül fél hangerő környékén. :U
    Magyar fény és Extra bass mellett 10 óra vagy még annyi se...
    Akku 7,4 volt 7500 mah keresgéltem teszteket olyan sok információ nincs a hangszóróról.

    Súlya 3,8 kg mondhatni sokkal nehezebb mint a Motion Boom plus.
    De legalább az elérhető áron megy akcióba és 2,5 kg miatt még viszonylag hordozható is.
    :R

    Hallottam élőbe az árukereső népszerű 16 Wattos XIaomi mi hangszóróját.
    Elég kicsi hordozható mérlegen 750G de nem dobtam hátast tőle.
    A Tozo PA1 szépen legyőzi így mondhatjuk csak azt tudta amire számítottam.

    Néha-néha rá nézzek az új hangszóró megjelenésekre de semmi olyat nem látni ami érdekes volna. Magyar árukeresőn és néztem hangszórókat de semmi jó deal nincs.
    Úgy láttom valahogy befagyott a piac, elértünk egy adott szintet és marad a stagnálás.

    Persze ott a Bose új hangszórója 400 dollárért de nem is egy réteg termék.
    Xtreme 4 szintén drága mulatság, ennyiből már kijön a Partybox Encore is.

    Ahogy elnézzem 1 kg alat elérhető árban az Uboom L a legjobb vétel 4.3 firmware mellet.
    Aztán ott a Motion Plus is APTX codec mellet ami szintén remek jól hangolható.
    Még van Motion Boom meg pár hangszóró ami elterjedt és vállalható.

    Hallottam élőbe az Energyzer bluetooth hangszórót. ;] :O Borzalmas túlárazott ipari hulladék. Energizer BTS161 [link] Árukeresőn 10-13E között. Eddig ez a legrosszabb ami valaha hallottam.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Úgy láttom most a gyártok ontják magukból a bluetooth boomboxokat.
    Jön a Earfun Uboom X és amit Oluv összemért a Bose új hangszórója ellen.
    Nyilván nagyobb így jobban szól a kérdés mi lesz a ára, a bose 400 dollár/euro.

    Bose or JBL? Which is better? Best Boombox speaker 2024 - Extreme BASSTEST LowFrequencyMode 🔊🔊🔊
    Videó alapján elég szép a Uboom X hangja. :K

    Azért idén elég sok új termék jött, lett Xtreme 4 is aztán Boom 2.
    Most már van Motibon Boom plus 2 meg ez a Uboom X.
    Aztán ott a Tribit Blast akciója hogy még jobban megérje.
    Még a sima Motion Boom Plus is akcióba 125 euro.
    Szóval 2024-be van választék ha nagyobb hangerő/bass kell.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16854 üzenetére

    Nekem is eddig ez a Uboom is tetszik legjobban Oluvot ismerve biztos tiszta zenei hangzása lesz. És ha nem is drágább mint a konkurencia elég jó deal lehet.
    179 euro-dollárt olvastam én is ha erre rámegy egy akció még elérhető ára is lesz.

    Igen oda rakta a Bose mellé de más méret/súly kategória. Nyilván egy 6x akkora hangszóró jobban fog szólni hiába 400 dollár a Bose.
    Bose Max inkább a Dockin D Fine/JBL Xtreme szintjére céloz.

    Az Uboom X/JBL Boombox szinjére kerül majd.
    Ha a Dockin most cserélni kéne ez a Uboom X lenne eddig a legjobb választás.
    Nagy akku, nézz is ki valahogy és a Boss összehasonlítás alapján tiszteséges hangja is lenne. Ha meg akcióba lesz 130 euro ezt venném a Motion Boom Plus helyet.
    Volt már nekem Motion Boom nem esett le az álam tőle. :(
    #16855Peaceliker
    A DOSS egyetlen jó hangszórója a Sound XL volt de az is egy Sony SRS X77 copy volt.

    Itt a Sony felépítése, a doss Sound XL ezt másolta le és azért szólt viszonylag jól.

    Nem csak a Doss cég nem tud újat alkotni, a Dockin cég se tud piacra semmi újat.
    A D Fine hangszórót elnézve semmi versenyképessel nem áltak elő. :U

    Amit a Dockin/Doss nem tölt be azt a új gyártók be töltik. Anker/Tribit/Earfun csinált is valamit és veszik is őket az emberek. :R

    Uboom X eddig úgy nézz ki méretileg
    400mm x 151mm x 217mm már csak a súly kérdéses. 3-6 kg között gondolom.
    2X4 Inch Woofer ami 2X10 cm ami már elég mélyet produkálhat.
    KÍváncsi leszek az első tesztekre, aztán Earfun le is fedné a piacot.

    Hordozhatónak ott lenne az Uboom L/ ha nagyobb hangerő kell meg ott a Uboom X. :Y

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    Úgy láttom a Motion Boom Plus 2 még se olyan nagy durranás.
    Alan Grafikon alapján a Tribit Blast még mindig jobb választás, hiába van az anker körül nagy marketing. ;] Van hangos basszus de 140-150hz környékén....140hz Peak...
    Fejlődés de csak a Motion Boom Plus után hát én nem érzem azt a Must have érzést.
    Akkor úgy látszik a Uboom X hozhat majd valami olyat amit mások nem.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16859 üzenetére

    Igen láttam ezt a kisebb hangerős tesztet is és itt is meglepető az Original tracket (zenét) A Boombox 3 adta legjobban vissza....
    Nem azt mondom rossz a Anker de a megfizethetőség és a népszerűség miatt mennek a termék. Adnak egy minőséget ami már átlag ember számára elég jó.
    De valahogy egy komolyabb teszt alatt az Ankernak is látszik a hiányosága.
    Mert volt Motion Boom volt mélye stb de nem az a Harman Kardon fajta deep bass.
    Azért Oluv hangmérnők így ha ö formál egy hangszórónak hangot nyilván az adott termékből a maximumot hozza ki.
    Nem lesz mesterségesen túl generált basszus az Uboom X-be de egy szép tiszta hangzást kap az ember majd valszeg. :R

    Még abba reménykedek a Uboom X közel kerül a Go Play basszusához de mellete Vifa szint környékbeli magasokat tud majd vissza adni. Ez a kettő együtt azért elég jó ajánlatt főleg ha megfizethető és sokáig bírja az akkuja. :K

    #16860Peaceliker
    Nekem eddig az új hangszórókból az Uboom X tetszik legjobban.
    Nem mondom jó a Motion Boom Plus és a 2 plus de valahogy meg a JBL Boombox/Harman Kardon Go/Play fajta mély basszus. :(
    Még régen is írtam ha egy gyártó a Go+Play széria mély basszusát tudná reprodukálni nem kéne sokat vacilálni. De valahogy a Soundcore jó-jó de elég távol van tőle.
    Valahogy a HK esetében látszik határozottan mélyebb a hang.

    Azért a teszt alapján a Soundcore is jól teljesít, csak ha mellé rakunk valami jobbat akkor érezni van ami jobb nála. Motion Boom Plus 2 azért csak 2,5 kg és ha kell elég durván hangos. Ha valaki hordozni akarja azért egy 6 kg-os Blast esetében sokkal több súlyt kell vinnni.
    Nekem a D Fine Plusz 2 kg és még ez amit úgy az ember elhurcol magával akár gyalog is.
    Egy 5-6 kg-os hangszórót nem komfortos hosszú távon cipelni.
    A 2,5 kg Motion Boom meg elég könnyü lehet vállpánt mellet.

    [ Szerkesztve ]

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

  • carl18

    addikt

    válasz <Adamsky> #16862 üzenetére

    Igen, én is azért azt is néztem az adott hangszóró mennyire áll hozzá reálisan az adott zenéhez. Szerintem a Uboom X lehet kicsit gyengébb lesz basszusba mint Tribit Blast, amúgy infok szerint 3EQ mód lesz így lehet azt váltogatni ahogy változik a környezet.

    A Grafikon amit küldtél is jól mutatja a Motion Boom2plus nem minőségi basszust add hiába van nagy marketing mellete. A Boombox 3 adta legjobban vissza a eredeti zene basszusát azt a mélyet amit az adott zene tartalmaz.

    Uboom X már versenghet a Go+Play 3 verzióval is a fizikai méretei megvannak hozzá.
    Oluv nyilván jól hangolja így lehet egy kis Vifa hatás is, így lehet ez egy új top/bestbuy/bluetooth hangszóró.

    #16863Peaceliker
    Talán 200 euro lenne a bevezető akciós ár, csak hát ez majd 80E forint.
    Most a Tribit oldalán apák napja a Blast 165 euro akcióba ami 70E alá megy.
    Most a két hangszóró közül ha választani kéne inkább a blast mint sem a BoomP2.
    De én egyenlőre kivárok, a Tribit ára mármár super ajánlat.

    De kíváncsi vagyok az Uboom X-re mert super hangszóró lesz ez lenne a legjobb ajánlat.
    Szép hang, nagy akku és hosszú aku idő ami sok hangszóróra nem érvényes gyakorlatba.

    Nekem egyenlőre még kitart a Dockin D fine Plus de az Uboom X lenne esetleg méltó utodja. :K
    A Tozo PA1 meg ott van hordozhatónak nekem ez a model vált be. Jó árba is volt így mondhatni 1 éve jól szolgál.

    Ha nagyobb hangerő/basszus kell kell egy nagyobb hangszóró, ha kell a hordozhatóság és hogy kompakt legyen akkor 400-1000 grammos kategóriába kell nézzelődni.

    Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Új hozzászólás Aktív témák