Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Pár hete vettem egy Plantronics Explorer 500 fülest, szeretném megosztani a tapasztalatokat, hátha hasznos lesz másnak.

    Nagyon igényes, minőségi termék benyomását kelti. Párosítás könnyen megy Andoridos telefonnal és Windows-os géppel is.

    A legnagyobb előnye, hogy hihetetlen könnyű és észrevehetetlen amikor az ember fülében van a szilikonos pöcökkel. Komolyan egy perccel később miután felvettem már nem is érzem, hogy lenne valami a fülemben.

    A BT térereje szintén nagyon jó, itt a másik eszköz a szűk keresztmetszet. Pl. laptoppal egy légtérben 6-8 méter távolságban már elkezd szakadozni a hang, telefonnal csatlakoztatva pedig átmehetek a szomszéd szobába és a vastag vasbeton falon keresztül is stabilan, szakadozás nélkül megy a kapcsolat, el sem akartam hinni. Szóval a BT kapcsolat gyengesége nem a fülesen fog múlni.

    Telefonhíváskor a másik fél mindig jól hallott engem, még akkor is, amikor nagyobb zaj volt a közelemben, erre nem volt még panasz.

    Viszont az egyetlen hibája, ami számomra nagyon súlyos, hogy iszonyúan halk, erősebb háttérzaj mellett én alig hallom a másik felet max hangerő mellett is! :O Pl. autóban autópályán nagyobb tempónál a normál menetzaj mellett szinte érthetetlenül halk a hangereje. Konkrétan volt, hogy pályán le kellett lassítanom 90-100 km/h sebességre amíg beszéltem, hogy kisebb legyen a menetzaj és értsem amit mondanak. :(

    Mindemellett egy mezei noname vezetékes fülessel mindig gond nélkül beszéltem az autóban, sosem volt ilyen gond a hangerővel. Ezt a vezetékes fülest hivatott volna kiváltani a Plantronics, de nagyon csúnyán elbukott.

    Mivel én elsősorban autós használatra vettem, nekem nagyon nagy csalódás, hogy pont ott használhatatlan az eszköz. Szégyen, hogy egy ilyen drága, profin összerakott és minőségi terméknél ennyire le van korlátozva a hangerő, hogy kocsiban használhatatlan.

    Végeredményként nagy csalódás volt számomra ez a füles, mert pont arra nem jó, amire kellett volna. :W
    De akinek autón kívüli használatra kell csak, annak nagyon ajánlom, mert egyébként profi lenne.

  • Andralin

    aktív tag

    válasz havri1 #1001 üzenetére

    Sajnos nem a hangerőbeállítás miatt nem elég hangos.

    A telefonon hívás közben Bluetooth volume csúszka is maxon van, és ha megnyomom a fülesen a hangosító gombot, akkor bemondja, hogy Volume maximum, szóval az is maxon van.

    Kicsit olvasgattam a témában, elvileg ez szoftveres korlátozás, egészségvédelmi előírások miatt nem engednek túl erős hangerőt. Csak akkor meg hogy használja az ember, ha nem ért semmit a beszélgetésből? :W

    Azt is olvastam, hogy léteznek erre volume hack-ek, de BT-s fülesekkel nem garantáltan működnek, elég lutri, és root is kell hozzá, ami a garanciás telefonom miatt felejtős. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!

    Én két és fél évig használtam egy Plantronics Explorer 500-at. Sajnos csúnya vége lett neki, a parkolóban kiesett a zsebemből és egy kocsi végighajtott rajta. :O

    Azon gondolkodom, hogy ugyanilyet vegyek-e helyette, vagy próbáljak ki mást.
    Ezt a típust nagyon szerettem, mindenben szuper volt, főleg, hogy észrevehetetlen, egyáltalán nem zavart a viselése. Csak néha túl halk volt. Autópályán vezetés közben a menetzaj miatt gyakran alig értettem a beszédet max hangerőnél. Ilyenkor egy ujjammal nyomnom kellett befelé a fülembe, hogy rendesen értsem amit mondanak, ami valljuk be, nem egy túl bíztató dolog.

    Tudtok esetleg ajánlani olyan típust, ami ugyanilyen profi, de valamivel hangosabb?

  • Andralin

    aktív tag

    válasz Gömbike #1861 üzenetére

    Szia!
    Én 500-ast használtam évek óta, de az enyém is bekrepált. Ez nem lehalkult, hanem a BT hatótávolsága lecsökkent hirtelen kb. 30 cm-re. Ha ennél messzebb tartom a telefont, akkor már akadozik, szaggat a hang mindkét irányban. Gyakorlatilag a fülem közelében kell tartsam a telót beszélgetés közben, ha zsebbe teszem már semmit nem hallok.

    Amit írtal az felkeltette a figyelmemet. Szerinted akkor érdemes lehet lecserélni az 500-est erre amit te is vettél? Azt mondod méltó utódja lehet? Mert akkor én is rendelek egyet. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Andralin

    aktív tag

    válasz Gömbike #1863 üzenetére

    Az külön tetszik, hogy írtad, hogy milyen hangos, ez pozitív.
    Az 500-ast autóban pályatempó mellett a menetzaj miatt nem tudtam használni, annyira halk volt.

    Neked mi a tapasztalatod, mennyire nehéz lesz megszokni a viseletét az 500-as után? Nehezebb sokkal? Kényelmetlenebb?

  • Andralin

    aktív tag

    válasz Gömbike #1865 üzenetére

    Úgy érted, hogy kényelmetlenebb volt a Legend és azzal már szoktad?

  • Andralin

    aktív tag

    válasz Gömbike #1861 üzenetére

    Szia!
    Tudnál nekem segíteni, hogy kell ezt behelyezni a fülbe, mert pillanatnyilag ott tartok, hogy mindjárt földhöz csapom és megtaposom.

    Megrendeltem én is ezt a fülest, ma érkezett meg. Jól sejtem, hogy a gumidugó részét teljesen be kell nyomni a hallójáratba, hogy belefeszüljön? Mert nekem ez sehogy sem sikerül, egyik méretű gumidugóval sem, a legkisebbel sem, egyik fülembe sem.
    Ha belenyomom a hallójáratomba a gumidugót és az ujjammal szorítom befelé folyamatosan, akkor fantasztikusan erős és jó a hangja, mindent szépen hallok. De ahogy elengedem, 3-4 másodperc alatt szépen lassan kimászik belőle és kipattan. Ezután csak ott lifeg a dugó a fülkagylóm közepén, jó fél cm távolságban a hallójáratomtól és alig hallok valamit így.
    Gondolom ezt nem úgy találták ki, hogy folyamatosan nyomni kell az ujjaddal befelé ha beszélgetni akarsz vele?

    Most én vagyok végtelenül béna, hogy nem sikerül rendesen feltenni?
    Vagy esetleg ez a termék egy használhatatlan hulladék lenne?

    Az a magyarázat is eszembe jut, hogy a fülem anatómiája eltér a rendestől. De az elmúlt évtizedek során használtam már jónéhány vezetékes fülest, aminél hasonló módon a gumidugót be kellett dugni a hallójáratba, ez tartotta meg magát a fülest a fülben és ezek egytől eddig tökéletesen illeszkedtek, soha egyikkel sem volt bajom korábban.

    Te hogy tudod ezt használni? Simán bedugod a hallójáratodba és stablan benne marad? Nem pattan ki belőle? Vagy neked is csak ott lifeg?

  • Andralin

    aktív tag

    Sziasztok!
    Én tavaly decemberben vettem meg a Jabra Elite Active 75t fülesemet.
    Méltó utódja volt a tönkrement Plantronics Explorer 500-asomnak. Imádtam az új Jabrát, autóban, vezetéskor is tökéletes telefonhíváshoz és sportolás közbeni zenehallgatáshoz is.

    Viszont pár napja utolérte az enyémet is a végzet, amit rettegve olvastam sok review oldalon erről a prémium típusról: a jobb oldali füles egyik napról a másikra elhallgatott, kész, ennyi volt. :W
    Visszaküldtem az üzletbe garanciás ügyintézésre. Nagyon kíváncsi leszek mi lesz az eredmény, újat adnak-e helyette és az vajon majd meddig fogja bírni. :U

    Ez azért durva, hogy a piacon kapható egyik legdrágább prémium BT füles pár hónapig, max egy évig bírja csak a neten olvasható tapasztalatok szerint és utána megkukul. Abban bíztam, hogy én majd biztos kifogok egy normális példányt, de nekem sem volt szerencsém. :(

Új hozzászólás Aktív témák