Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #87 üzenetére

    Bocsi, hogy ilyen láma vagyok, de pontosan le tudnád írni, hogy hol nézzem meg, annyit tudok, hogy eszközkezelő, bluetooth rádiók, ott nekem van olyan, hogy:

    Microsoft Bluetooth enumerátor
    Usb bluetooth device

    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]
    [link]

    itt ezek vannak, de ebből én nem tudom megállapítani, amit leírtál, mert nem nagyon értek hozzá.
    :R

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #90 üzenetére

    Az Aidával megnéztem, itt vannak a fotók, nekem sajna ezek nem mondanak semmit, a VID és PID számokat sem tudom, mik lehetnek, mindenesetre ideteszem, hátha előbbre visz.
    [link]
    [link]

    :F

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #92 üzenetére

    Valóban jól látod, Sony Vaio VGN-T1xp a notebook típusa.
    Nem a legújabb már, kb. 2004-ben adták ki.
    Megvan a Recovery Cd, amiről magyar WinXp sp2 telepítése után fel lettek rakva a Sony driverei a gépre. (mindezeket személy szerint nő létemre én követtem el, a Ph segítőkész fórumozóinak segítségével.)
    Ehhez a típushoz azonban külön Bluetooth típusú BlueSpace Manager progit nem találtam a Cd-n.
    Nekünk a párommal 2 Sony Vaio-nk van, a másik PCG-Z1Xep névre hallgat. Felváltva használjuk. Ez utóbbi Notebookhoz kapott Cd-n viszont van ilyen BlueSpaceNe nevezetű managerprogi, ami ezen a gépen rendesen működik is, de a kisebbiken, a T1-en sajna nem tudom aktiválni ezt a progit, folyton azt írja ki, hogy „Turn on Bluetooth power”, de sehol sem engedi aktiválni a progin belül. Pedig a bluetooth működik, be van kapcsolva, és fájlokat is lehet vele küldeni, meg fogadni, csak a programot nem fogadja el a gép valami miatt. Tehát nem tudok vele tovább lépni.
    A PCG-z1-en lévő BlueSpaceNe managerprogi viszont aktív, ott ki lett próbálva ez a HBH-600-as SE Haedset, de miután felismeri a progi a haedsetet, ki is írja a nevét, a Service Dyscovery-re nyomva azt írja ki, hogy Unknown device, és nincs tovább.
    [link]
    [link]

    Igen, mindenképpen szeretném a beépített bluetooth-t használni, mert ez egy mobil kicsi gép, ami direkt arra van, hogy zsinórok nélkül lehessen használni, bemutatókra, sokat segít a munkámban, és nagyon égő tud lenni, mikor az ember dugdossa a donglékat, meg zsinórkákat, ha hívják Skypon pl. egy prezentáció kellős közepén.
    Nem gondoltam eredetileg, hogy ez ilyen macerás ügy lesz, mert az ember azt gondolná, hogy azért találták ki a belső bluetooth-t, hogy használni is tudja, de most már mindegy, ha macerás, ha nem, meg kell oldani, s ha ebben tudnál segíteni, nagyon örülnék neki.
    Ha leírnád a menetét az ügynek, valószínű, meg tudnám csinálni, mint ahogy végigmentem a másik gép segítségével a merevlemez particionálásától az utolsó driver feltevéséig egy másik topikban is, és sikerrel jártam. De ugye nem kell mégegy Xp ujratelepítés, vagy igen? :Y

    Előre is köszi, hogy szánsz rám időt.

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #94 üzenetére

    A T1-en szeretném elsősorban, és elég egy füles, csak Skype-ra kellene.
    De ha nem bonyolult, és nem sokkal több a macera, szívesen meghallgatnám a többi verziót is, ha leírod, hogy hogyan kell feltenni ugyanezt a Z1-re is, nem fogom visszautasítani, mert előfordulhat, hogy oda is kelleni fog. :U
    A stereo hangzás az két fülessel való hallgatódzást jelent ebben az esetben, ugye?
    Ez megint más beállítást, és drivereket igényel? Érdemes úgy zenét hallgatni szerinted?
    Minőségi, vagy nagyon mezei a hangzás ennek használatakor?
    A Sony Vaio, főleg a kicsi, olyan belső vezérléssel van megáldva, hogy két nagyobb hangfalra kitéve majdnem leviszi a hajamat, és borsódzik a hátam tőle.
    Bluetooth-os fejhallgatóval is ilyen élményt nyújt? Mert akkor szeretném! :DD
    Várom a leírást :R

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #94 üzenetére

    Sony Picturebook C1-ed van?
    Gyönyörű képe lehet! :C
    Ennek a T1-nek se piskóta! :)

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #94 üzenetére

    Van Recovery Cd-je, rajta van az összes driver, Preinstalled drivers, alias Original drivers package, valamint van egy Utilities is hozzá. De progik nincsenek. Amit fel tudtam tenni rá a Z1-ből, azok vannak csak rajta, pl. DVD lejátszó, Switch Wirelles Devices, és van az Utilitiesben Notebook Setup, és Power Panel. Ennyi.

  • Doris Lune

    tag

    válasz Cleo #100 üzenetére

    Rendben, benne vagyok, ha tudsz segíteni mail-ben, mert amit leírtál, hogy mit kellene csinálni, abból valószínűleg az első lépésnél már megtorpannék kicsit. A továbbiakról már nem is beszélve. Ami egyedül menne ebből, az a párosítás, de ez már a munka vége, meg ez szerintem mindenkinek megy. Van ugyan bluetooth dongle-m, meg hozzá Blue Solei progi, s azzal ment is ez a füles, azt meg is tudtam csinálni, de nagyon belassítja a gépet a Blue Solei, a donglét meg már többször majdnem eltörtem, ötször leesett, kétszer elveszítettem, úgy hozták utánam, szóval inkább ez a beállítás, bevállalom, s utána nyugalom.
    Ha dönteni kell, mindenképpen a sima Skype-ra való beszélgetéshez kellene beállítani, mert erre van szükség elsősorban, ez a legfontosabb. Ez egyszerű, sima egyfüles bluetooth haedset, mert nem dughatom be mindkét fülem, miközben az ügyfelek néznek rám. Az élvezeteket meg majd megoldom máshogy. Főleg, ha mondod, hogy vannak buktatói is a stereo fülesnek.
    A jelenlegi haedsetemmel (SE HBH-600) is fogom tudni használni, vagy újat kell vennem?
    A haedset mindegy, hogy milyen, csak a notebookon való beállítások a mérvadóak?
    Van kikapcsoló a gépen, ki lehet kapcsolni a BT-t és a Wifi sem baj, ha addig ki lesz kapcsolva, mert úgyis a másik gépről e-mailezünk majd.
    No, akkor majd jelentkezz, várom.
    :)

Új hozzászólás Aktív témák