Keresés

Aktív témák

  • viraga

    tag

    Csak SIM kártyát (mobil nélkül) vásárolt mostanában valaki? Elmúlt 3 héten többször próbálkoztam az egyik Lidl-ben, de sosem volt, és annyi a válasz a dolgozók részéről, h ők sem értik miért nem kapnak már. Persze azt sem tudják mikor lesz. Remélem nem akarják megszüntetni a SIM only csomagot... Weblapjukon nincs erre vonatkozó infó, de a Galaxy minihez járó ajándékfeltöltés azért kicsit aggaszt.

    Kedves Lidl, így nem fog összejönni a több százezres előfizetői tábor... :(((

  • viraga

    tag

    Sikerült végre egy blue simet vennem. Motorola Defy, t-mobiltól vett, de független, direkt kipróbáltam telenoros kártyával is. Blue hálózatra nem csatlakozik, nem tudom aktiválni a kártyát. Ez normális, és le is tehetek arròl h ebben a mobilban működjön ez a sim?

  • viraga

    tag

    válasz kaller1 #377 üzenetére

    Sziasztok.

    Tudtommal a Defyk függetlenül érkeztek, tök mind1 hol vette az ember. Hogy a T vmit mégis trükközött-e, nem tudom, de remélem egy illetékes majd elmondja. A mobilom tehát függetlenítve nem lett. A következőket próbáltam most ki: Defy T-s kártyával: megy, azonnal csatlakozik, hívni tudtam vele. Defy Telenor kártyával: megy, azonnal csatlakozik, hívni tudtam vele. Defy Blue kártyával: nem csatlakozik hálózatra, semmit nem tudok hívni, 1777-et sem, az aktiváló számot sem, ha bármit hívnék, üzenet: Mobilhálózat nem elérhető. Térerő ikon jelzi hogy nincs térerő. Hálózatot keresek, blue, telenor, vodafone megjelenik, blue-ra nyomok, azt írta ki a mobil, hogy "nincs regisztrálva a hálózaton".

    Második felvonás: T függő 2 éves LG nem okostelefon: (T kártyával term. megy), ominózus Blue kártyával nem csatlakozik hálózatra.

    Harmadik felvonás: nokia 3310-es, független, Blue kártyával. Azonnal hálózatot talál, csatlakozik is azonnal, a kijelzőn felváltva Westel és blue mobil felirat. Térerő max. 1777 és aktiváló szám: három rövid halk pittyegés a válasz. Tetszőleges mobilszámra szintén. Kijelzőn semmi infó, hívásnak vége. Kikapcs-bekapcs, 1777 és aktiváló szám hívható, automata beszél. Nem aktiváltam még. Kártya vissza Defybe, térerő ikon maxot jelez egy mp-re, kiírja hogy blue mobil, szintén 1 mp-re. 1 mp után visszaugrik 0 térerőre. Annyira rövid ideig volt térerő, h hívást nem tudtam próbálni. Hálózatkeresés, Blue-t választom, mobil kiírja: Regisztrálva a hálózaton. Térerő továbbra is 0, hívni nem lehet. Vissza 3310-esbe, aktiváló számot hívtam, megcsináltam az aktiválást, minden rendben ment. Az aktiválást végző azt mondta, hívjam az ügyfélszolgálatot, ha ez a probléma, egyébként a kártyám kikapcs-bekapcs után aktív. Vissza Defybe, ismét 1 mp-ig volt térerő, majd 0. Hívni nem tudok Defyről, mobilhálózat nem elérhető.

    Várom az ötleteket. Ügyfélszolgálatot még nem hívtam, de az lesz a következő. Ha T-nél kellene függetlenítenem, az mennyibe fáj? Gondolom a mobil értékének 50-60%-a, szóval rohadtul nem éri meg. :(

  • viraga

    tag

    válasz dethroner #390 üzenetére

    Hát ez szomorú. Felhívtam a blue ügyfélszolgálatot, de sajnos nem tudtak mondani semmit. Mivel a blue kártya másik készülékben működik, ezért a Motorola Defy-vel (amiben nem működik) lesz a bibi, és nem a sim-mel. Keressem a mo-i forgalmazót. :(

  • viraga

    tag

    válasz Core2duo6600 #404 üzenetére

    A blue mobil túl erős konkurencia lenne a T-nek házon belül. Legalábbis azok számára akik nem akarnak előfizetést, és nem beszélnek túl sokat. A hivatalos állás tehát az, hogy blue kártya nem megy T-s mobilban (hiszen sokan vennének egy blue kártyát, beleraknák T-s mobiljukba, majd örülnének a percdíj-csökkenésnek), T-s kártya viszont megy blue mobil függő telefonban (hiszen a T-nek tökmindegy miben használja az előfizető, lényeg h a jó magas percdíjakat feléjük fizesse meg.) A T tehát azzal próbálja kordában tartani a blue-hoz való elvándorlást, hogy blue-nál nem ad normális készülék-választékot.

    A te esetedben ki kell próbálni, de sztem nem fog működni. :(

    Pikkolo^^

    Ha megtörtént, írj. Sztem sok ember kíváncsi rá.

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz Pikkolo^^ #398 üzenetére

    Megkaptam a szerződés-megerősítő postai levelet, a benne lévő kódot visszaküldtem. A blue kártya továbbra sem megy a Defyben, ami egyébként T-s, telenoros és vodás kártyát is elfogad. Ha a 3310-esből a Defybe rakom a kártyát, egy mp-re felvillan a blue mobil felirat, és van térerő, majd megszűnik. Pont ugyanúgy mint eddig.

    Ezek és a többiek tapasztalatai alapján nekem úgy tűnik h IMEI alapján szűrnek. Magyarul lehet függetlenítve a mobil (az enyém nem lett, ilyen volt megvásárlásától kezdve), ha a T-nél vásárolták, az IMEI alapján hálózatra feljelentkezéskor azonosítják. És blue kártyával nem engedik fellépni. Ha ez így van (remélem vki majd megerősít vagy megcáfol), akkor tökmindegy mit machinál vki a mobiljával, ha az IMEI száma a T-s mobilok IMEI listájában szerepel, akkor nem fog menni benne a blue kártya.

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz cocka #408 üzenetére

    A vodafone - tesco viszonylatról fogalmam sincs. A tesco virtuális, a lidl meg sajátmárkás, nem? Tudtommal nem uaz a kettő.

    A mobilom független, de mivel a T-nél lett vásárolva, gondolom szerepel a T-nél egy listában, mint tőlük vásárolt teló. Ha vki pl a Motorola mo-i forgalmazójától, vagy MM-ban vagy akárhol vásárol mobilt, ami független, ahhoz nyilván semmi köze a T-nek, se senki másnak. Azt rak bele amit akar.

    "Akkor a logikád mentén ha anno a vodától vettem volna a telót, majd függetlenítem és belerakok egy tescos kártyát, akkor azt nem engedné fel a hálózatra."

    Ha a viszony uaz mint T-mobile és Blue között, akkor véleményem szerint így van. Nem engedné fel. Viszont kicsit ellentmondásos a hsz-ed, legalábbis első olvasatra:

    "gyárilag független 1112-esem van <--> Ezt a telót csak a vodka árulta anno <--> Már számon sem tartom hány kártya fordult meg a telómban és mindet felengedte a hálózatra"

    No offense, értem én amit írsz, de el kellett olvasni kétszer. :)

    [ Szerkesztve ]

  • viraga

    tag

    válasz zserrbo #481 üzenetére

    Az ilyen legolcsóbb telefonoktól márkától függetlenül tartózkodnék. Nekem még nem volt, de amelyik ismerősömnek ilyen van, vagy alig hallom amit ő mond, vagy ő nem hallja amit én mondok, vagy nincs térerő ott ahol másik mobillal van... Szóval csak az idegeskedés és kínlódás van miattuk. Sokkal inkább egy használt komolyabb mobil, ha az ár nagyon fontos.

  • viraga

    tag

    válasz emcsabi #488 üzenetére

    Tudomásom szerint minden defy független, így azon nincs mit függetleníteni. (Legalábbis amik hivatalos úton kerültek Mo-ra) Ha az elméletem igaz (lásd fentebb), akkor az imei szám alapján szűr a T-mobile, azaz egyetlen, T-nél vásárolt, majd függetlenített telefonban sem fog menni a blue sim kártya, amennyiben az imei számát a T nyilvántartja. Hogy az őskövület westeles telefonokkal mi a helyzet, passz, lehet, hogy azok imei száma is benne van abban az adatbázisban, de az is lehet, hogy ezekre legyintett a szolgáltató, tekintve hogy mára elenyésző számban vannak ilyen régi mobilok használatban.
    Tehát anyukád függetlenített 6600-jával kapcs-ban az a kérdés, hogy eredetileg T függő volt-e.

  • viraga

    tag

    válasz cocka #510 üzenetére

    Elhordoztam a számom a Blue-tól. Legalább egy hónapja telenoros sim kártya van a Motorola Defymben. Minden gond nélkül megy, ugyanúgy, mint ahogy T és voda kártyával is használtam már. A szoftverét nem lehet frissíteni, legújabb van rajta. Szóval mi is a Defy sara?

Aktív témák