Új hozzászólás Aktív témák

  • M107

    addikt

    válasz Joshi #2014 üzenetére

    :R

    A dvd írás az író és a lemez összjátéka, nem mindegy milyen író és milyen a lemez mid-je nagy a szórás még azonos márkájú lemez midek közt is.

    Pl veszel 1db 25 pakk bármilyen márkájú dvd-t s veszel mondjuk 2 hónap múlva (olcsó dvd-knél főleg) már más a mid, amihez az íróknak alkalmazkodni kell egyes mide-ket jól másokat kevésbé jól írják.

    Mai dvd írási sebesség 8-12X írás max 16X.

    A Panasonic 50év garanciája (majd kiderül) de általában a feltüntetett sebességre vonatkozik, bár én írtam már Pio 206D 12X rá és időarányosan készült el a lemez és gyönyörűen olvasható volt, mégis 6X írom. (az 50 év meg kiderül pár év évtized múlva.)

    Mindenesetre a legjobb lemez most a piacon 25 Gb lemezek között

    50Gb BD-RE Verbatim 2X (18X írtam már rá és 1x volt teljes törlés azt első írás után. szintén etalon lemez).

    Saját vélemény:

    Dvd lemezeket én 6-8-12X szoktam írni van egy jó pár különböző márkájú lemezem otthon, olyan kb most 2645 db lemez hengerbe hűvös helyen tárolva.
    Múltkor nézegettem szúrópróba szerűen amit kivettem mind olvasható volt.

    Különböző márkájúak: Pl Tdk 8-16X Ridisc 8-16X Verbatim 8-16X, Sony 2-8-16X +-R a teljesség igénye nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

Új hozzászólás Aktív témák