Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oldmannn

    csendes tag

    Sziasztok,

    lehet, hogy butaságot kérdezek, kérem előre a türelmeteket :)

    A ma fellelhető (nem kell rá 2 hónapot várni) szériában mivel járok jobban a várható adatmegőrzési időt tekintve? Minőségi DVD vagy minőségi BD lemezzel? A kérdést egy sor körülmény generálta:
    0, mentenem kell SOS
    1,Most állnék át DVD-ről BD-re, mert elfogytak a DVD lemezeim
    2, nem kapok Magyarországon Pioneer BDR-209EBK írót
    Arra gondolok, hogy a BD nagyobb adatsűrűsége, fejlettebb (?) technológiája, stb... jobb adat megőrzést vetít előre szerintetek?

    Megrendelném Japánból a megfelelő árut, onnan elvileg akár 1 hét alatt is megérkezik, de nagyon tanácstalan vagyok, hogy milyen irányba induljak.

    Köszönöm türelmeteket és véleményeteket.

    Csaba

  • oldmannn

    csendes tag

    válasz gg72 #2099 üzenetére

    Szia gg72,

    nem akartam regényt írni, de akkor leírom :). Mentési stratégiám: a dolgozós HDD-n kívül kivehető HDD + optikai. Tehát 3 példány. Fotóknak plusz egy példány optikai, más márkájú lemezre. Viszont az egyik mentős winyóm elszállt. Ezért a mentés nekem sos, mert még meg van ugyan 2 példányban, ebből az egyik optikai. De a friss cuccok csak a dolgozós HDD-n egy példányban + Dropboxban, ez nyújt némi plussz biztonságérzetet, de nem szívesen tartom ott a biztonsági mentést, ráadásul kevés. De elkapkodni sem akarom, sosem spóroltam az optikai meghajtón, vannak 1999-ben általam írt CD olvasható lemezeim :).

    Egyre nagyobb az adatmennyiség, BD-re kellene váltani. Ha vennék BD írót, pár ezer Ft-ért nem akarok semmilyen kompromisszumot (Ez azt jelenti, hogy nem szívesen veszek BDR-209DBK-t a BDR-209EBK helyett, mert egy év múlva várhatóan a 100 gigás lemez sokkal olcsóbb lesz.). Aztán lehet, hogy 209DBK lesz a vége...

    Az SOS nekem még azt is jelenti, hogy kivárnám az egy hetet amíg (várhatóan) megjön a japánból rendelt lemez (DVD vagy BD), de BD-hez nincs íróm, bizonytalan a várható szállítási idő. 2-3 hónapot azért nem akarok várni.

    Most 100 gigát kellene kiírnom, kb 25 lemez. DVD-vel túlélhető. De kényelmesebb lenne BD, de nem ez a legfontosabb szempont. Na a fentiek alapján mit ajánlanátok nekem? Minőségi DVD vagy minőségi BD lemezzel járok jobban a mai gyorsuló kapitalista világban amennyiben a várható hosszú élettartam a cél? Másképp kérdezve: elég kiforrott a BD már? Nem túl elavult a DVD technológia? Ezek olyan kérdsek, amihez sajnos nem konyítok.

    Üdv és ezer köszönet!

    Csaba

  • oldmannn

    csendes tag

    válasz gg72 #2101 üzenetére

    A FB cikk jó volt :) bár egy ilyen lemez pakolgató robot sem lehet olcsó ekkora méretben ... Szoktam kínából vásárolni, ott 1-2 hó. Japánokról olvastam, hogy jó esetben akár egy hét is lehet.

    Akkor ez a BD-DVD téma gondolom olyan, mint hogy melyik végén kell feltörni a lágyojást :)? Megyek át a DVD topikba lemezt nézni. Köszönöm a segítséget.

    [ Szerkesztve ]

    Csaba

Új hozzászólás Aktív témák