Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sears

    csendes tag

    Sziasztok!

    Nagy bevásárlás előtt állok, és néhány fontos kérdéssel szeretnék hozzátok fordulni!

    Amiket megvásárolnék, a következők lennének:

    Samsung UE32D6500 3D Led TV
    http://www.220volt.hu/Samsung+UE32D6500

    Samsung BD-C6900 3D Blu-Ray lejátszó
    http://www.220volt.hu/Samsung+BD-C6900+Blu-Ray

    Valószínűleg, hogy számítógéppel is össze lenne kötve, ezt sajnos csak 1.3-as HDMI kábellel tudom megoldani. A legfontosabb kérdés az lenne, hogy külső HDD-ről (Western Digital Elements Desktop 2TB http://www.pixmania.hu/hu/hu/04896597/art/western-digital/wd-elements-desktop-kuls-merevlemez-usb-2-0-2-tb-fekete.html ) lelehetne-e játszani filmeket, ha közvetlenül a lejátszóra kötöm a HDD-t? Mkv filmek lennének 90%-ban lejátszva, 1080p felbontásban, legtöbbje 8-12 GB körüli mérettel, és DTS hanggal. Jó néhány film 3D-s lenne, ezek miatt aggódok leginkább, hogy ezeket sikerülne-e lejátszani. A másik megoldás, hogy a HDD a szgéppel lenne HDMI kábellel a lejátszóval, vagy közvetlenül a TV-vel összekötve. melyik a jobb? Így esetleg letudnám játszani a filmeket, és a 3D filmeket? Úgy tudom, hogy a 3D filmeknek elég nagy sávszélesség kell, ezért is fejlesztették ki az 1.4-es HDMI-t. De sajnos a VGA kártyám már nem mai darab (Nvidia Geforce 9800 GT 1GB) így nem tudom 1.4-gyel megoldani, valamint az USB 2.0 is 480 Mbit/s sebességet ad maximum :S De sajna USB 3.0-val sem rendelkezek :S

    Elég lehetetlen helyzet, ugye? Kérlek segítsetek, mert nemsokára sor kerülne a dologra, és nem szeretném feleslegesen kiszórni a pénzt az ablakon! :S

    Előre is köszönöm segítségeteket :)

  • sears

    csendes tag

    Az előző hozzászólásomból még annyi kimaradt, hogy a számítógépemben a processzor nagyon régi, 2,6 GHz-es, és szegénykém nagyon betegeskedik már, de a gép már nem nagyon az enyém, és nem is kívánok nagyon rákölteni. Am egy kérdésem lenne még, hogy számítógépen keresztül hogy lehetne lejátszani a dolgokat? vagy az is úgy viselkedik a lejátszónál, mint egy HDD-? A lejátszón keresztül kilehet jelölni azokat az elemeket amiket leszeretnék játszani? Vagy a szgépen keresztül kell elindítani, és a képet átvezetni kábellel a TV-re? Bocsi a műszaki analfabétaságért :)

  • sears

    csendes tag

    válasz Patice #227 üzenetére

    Szia! Nagyon szépen köszönöm a részletes választ :D

    A HDD ügyben én is ettől tartottam a legjobban, hogy az USB-n keresztül nem kap majd annyi áramot ami működtetni tudná, de éppen ezért akarok vásárolni 3,5ˇ-os HDD-t, ami ugyebár hálózatról kapja majd az áramot. Így elvileg ez a gond megszüntethető.

    A TV elvileg tartalmazza az SRS TheaterSound HD-t, szal nem hiszem hogy olyan nagy gond lenne a hanggal. Későbbre viszont tervezek beszerezni egy Samsung Házimozi erősítő+hangfalszettet, de az még ráér később is!

    A 3D miatt aggódok a legjobban, amiatt szeretném ezt az egész rendszert felállítani, remélem, hogy nem bukom bele :S

    Rendelkezek már Wifi Routerrel, és a számítógépen feltelepítettem az AllShare programot is, de valamilyen okból kifolyólag nem képes összeállítani a könyvtárat :S Tölt, tölt és tölt, de semmi egyéb. Majd ha meglesz a TV akkor talán helyrejön :)

    Egyébként a lejátszóban még nem vagyok 1000%-os, mivel a BD-D6500-as is egyárban van vele, és némileg több mindent tud, de pl a csatlakozók terén, főleg a hangnál gondjai vannak, ugyanis sokkal kevesebbet tartalmaz mint a C sorozat :S Mi a véleményetek? Érdemes inkább az újba fektetni? Vagy az optikai kábellel összetudnám kötni majd a későbbiekben az erősítővel? Sajnos semmilyen tapasztalatom sincs ilyen ügyekben :))

    http://www.edigital.hu/Blu-Ray_lejatszo/Samsung_BD-D6500_3D_Bluray_lejatszo-p237475.html?bid=&partner=10002

  • sears

    csendes tag

    válasz Aslan #228 üzenetére

    Huh, ez zene füleimnek :))) Gondolkodtam én is Samsung HDD-ben, azzal is kezdtem az egészet, csak aztán rátaláltam erre, ismerősöm nagyon is ajánlja, + 500 giga... azt hiszem nem kérdéses, hogy melyiket fogom megvásárolni :)

  • sears

    csendes tag

    Jut eszembe, egyébként holnap felutazok Budapestre, a WestEnd-be, a Samsung márkaboltba. Tudnátok nekem mondani pár dolgot, hogy miket kérezzek meg a termékekkel kapcsolatban, illetve miket próbálgassak ki?

    Én elsősorban a TV analóg adásokkal szembeni teljesítőképességére lennék kíváncsi, valamint megszeretném nézni, hogy milyen is az a 2D to 3D konvertálás. De egyenlőre ennyi jutott az eszembe, esetleg vkinek még vmi ötlete ezzel kapcsolatban?

  • sears

    csendes tag

    válasz Patice #232 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ :D

    Sok mindent eldöntöttem ezáltal, és a korábbi válaszokkal is :))) Akkor maradok a BD-D6500-as lejátszónál, UE32D6500-as TV-nél és WD 2 terás HDD-nél :))

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket :D

  • sears

    csendes tag

    válasz Patice #233 üzenetére

    Hihihi jó ötlet a pendrive-os dolog, :D Csak nem szólnak ha egy torrentről leszedett mkv-t viszek be nekik? :D Szemüveg am nem jár :) Ezt biztosra mondhatom :D

    Am a szemüvegnek darabja 21.800 Ft az Edigital-ban :)

    http://www.edigital.hu/3D_szemuveg/Samsung_SSG-3100GB/XH_3D_szemuveg_D-szerias_televiziokhoz-p237458.html

    Ezt gondoltam megvenni, mert nem vagyok hajlandó kiadni egy töltőért 60 ezer forintot a szemüveg 30 ezer forintos árán kívül!!!

  • sears

    csendes tag

    Huh, a Samsung márkaképviseletben, a Westendben nem jártam sikerrel... Gyorsan lekoppintottak, h olyan 2-3 hét múlva lesz kiállítva D sorozatú termék... a mondom szuper, ehhez képest a Media Markt-ban, és a Duna plázában, a Saturn-ban is ki voltak állítva már!!! A TV am nagyon tetszik, eszméletlenül gyönyörű a képe :) Sajnos analóg adást nem tudtam megnézni rajta :S De mind kinézetre, mind HD képanyag megjelenítése eszméletlenül szép, még közelről is. Blu-Ray lejátszót is láttam, méghozzá a D6500-asat, de kipróbálni sajnos nem lehetett, mivel épp akkor rakta össze a Samsungos figura. De megengedte, h alaposan szemügyre vegyem, elég tetszetős :) De azóta találtam már újabb lehetőséget is, a D6900-at!!! Jóval többet tud, szinte ugyanannyiért, szal nem kérdés h melyiket választom :) Az elvileg támogatja, hogy adásokat vegyél fel külső HDD-re, szal elvileg támogatnia kellene :))) De majd meglátjuk :D

  • sears

    csendes tag

    Sziasztok!

    ismét nagy dilemmába kerültem :D Még mindig nem vásároltam meg a szettet, mert egyszerűen nem tudok dönteni :S

    Egy pár ember azt javasolta, hogy felesleges lejátszót vennem. Egyrészt igazuk van, nem rendelkezek Blu-Ray lemezekkel jelenleg, 1 darabbal sem, de talán ez a jövőben változhat, TALÁN! De ezért még nem érdemes megvásárolni egy lejátszót. De DVD filmjeim vannak, és van néhány olyan funkció a lejátszóban (Samsung BD-D6900) ami nagyon is pozitív, és érdekelne!

    A másik szempont, hogy a legtöbb helyen azt olvastam, hogy 40" alatti TV-ken nem igazán lehet élvezni a 3D-s tartalmakat :S Én eddig egy 32"-os (Samsung ue32d6500) TV-t terveztem!

    A helyzet, összefoglalva, a következő:

    1. opció: 32" TV+lejátszó. Összesen 298000 Ft értékben!
    2. opció: 40" TV Összesen 299000 Ft értékben!

    A szemüvegeket nem írtam, mert az más tészta, az mind a 2-höz kell, szal alap h vásárolva lesz.

    Ti melyiket ajánljátok? Miért érdemes az egyiket, miért a másikat. A legfőbb forrásom a tartalmakra, egy 3,5', 2 TB-os külső HDD, amelyen filmjeimet tárolom! Erről lenne jónéhány lejátszva. De elég sűrűn van használva analóg kábel TV adások nézésére, és nagyon nagy valószínűséggel szgéppel összekötve, játékok használatára is, valamint online filmnézés is lenne!!!

    Kérlek segítsetek, mert egyszerűen döntésképtelen vagyok :S

    Köszönöm a válaszokat ;) Rolowics :D

  • sears

    csendes tag

    válasz sensor060 #267 üzenetére

    Szia!

    Köszi a választ :D A TV egy tetőtéri szobában lenne elhelyezve, 3*5 m-es alapterülettel, a széleken 90 cm-es oldalfal magassággal, középen pedig 1,85m-es maximális belmagassággal :D A TV-t egy állványra tudnám csak helyezni, elegendő függőleges fal hiánya miatt :D

    Az állvány a következők közül kerülne ki!

    http://www.elektrokapitany.hu/index.php?mod=11&typ=2205#

    Ez amiatt tetszene, mert nem a lábán állna a TV, hanem fellenne szerelve, így nagyon kicsi, szinte 0 az esélye, hogy vki "lelökje" a TV-t, de viszont 1-2 gond van vele.

    A méret, nem tudom, hogy ténylegesen elférne-e :S Fogalmam sincs, hogy ha a TV rá lenne szerelve, pontosan mekkora helyet foglal, a szélesség és magasság a kérdéses :S Én ahogy elképzeltem sajnos nem tudnám itt ezt a lehetőséget használni, mert sok helyet foglal, így is kicsit zsúfolt a szoba :S

    A második lehetőség pedig a következő lenne:

    http://www.omerta.hu/termekek/termekek.php?lang=hu&toffset=30&tkat_selected=2&id_selected=695&kosarba_szin=0&kosarba_darab=1

    Ez is tetszik, sok hely van rajta, az ára is nagyon kedvező. Viszont ennél elég nagy az esély h vki leborítsa a TV-t, aminek nagyon nem örülnék :S

    A harmadik:

    http://www.home-max.hu/webaruhaz/reszletek/129/hermes-tv-allvany

    Ez is jó, sok hely, + egy faliszekrény és egy polc is jár hozzá. De itt is a TV helyzetének veszélye a gond.

    A veszély a következő lenne, a TV-t olyan helyre tudnám állítani, ahol sajnos járva van, kis hely lenne, így óvatosan kell közlekedni, de balesetek előfordulnak. Ezért is szerettem volna ha fellehetett volna szerelni, de ha felszerelem, akkor egy deka fény sem jut be a szobába, mivel éppen az ablak elé helyezném. Az ablaktól majd egy méterre lenne a TV, de csak ott van elegendő hely neki :S Ha a 2-3-as lehetőséggel használnám, akkor az ablak felét sem takarná el, így az jó lenne, valamint több hely lenne :S Elég ostoba gondjaim vannak, de hosszútávon el kell gondolkozni rajtuk, mert nem szeretném ha 1 év múlva a TV összetörve heverne a padlón :S

    Kb 2-2,5 méterről lenne nézve. Közelebbről biztos hogy nem.

  • sears

    csendes tag

    válasz Patice #270 üzenetére

    Szia. Köszönöm a javaslatot, de a falra szerelés nálam sajnos nem megoldható, mivel tetőtérben lenne elhelyezve. Elegendő felület csak a szélső falaknál van, ott viszont szinte teljesen a padlóra kerülne a tv :) Ezért gondolkodtam olyan ötleten, ahol a bútorra lehet rögzíteni a TV-t, és így minél kevesebb helyet vegyen el :D pl mint az a Sencor tv állvány, így eltudnám helyezni egy nagyobb helyre. bár azért meg nagyon sokallom a 45 ezer Ft-ot.

Új hozzászólás Aktív témák