Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24644864

    törölt tag

    Sziasztok!

    Érdeklődni szeretnék 5.1 ügyében, hátha tudtok segíteni.

    Nem rég cseréltem le a TV-met egy Sony X85J széeriára. Ennek a TV-nek van 4 HDMI portja (ebből 2 már 2.1-es HDMI - és abból az egyik ARC-ot is támogat).

    Van egy régi Blu-Ray lejátszóm (Sony BDV-E2100), azzal kötöttem össze a TV ARC HDMI-jét. Így a TV-n, ha Netflixezem, vagy USB-n nézek valamit, az 5.1-ben kimegy.

    Viszont, van még egy PS4 Prom, és egy laptopom is. A Laptopot és a PS-t is HDMI-vel kötöttem a TVhez, de ott a jel csak úgy jön ki, hogy a hangszórókból 2.1-en hallom a hangot - a hátsók nem szólalnak meg. A PS-nél aztán találtam optikai kábel lehetőséget, amit a TV-be vagy a Blu Rayba is bedughatok, mert mind a kettőn van (én a TV-t választottam, gondolom nem gond) - és így már a hátsók is szólnak. De a laptop még mindig nem 5.1

    Hamarosan lecserélem a PS4-et egy PS5-re, és ahogy látom, azon nincs optikai audio opció, csak 1 HDMI-je van.

    Így két kérdésem lenne:

    1. A Laptop 5.1-es megszólaltatására van valami lehetőség szerintetek?

    2. A PS5 5.1-es megszólaltatására szintén lehet-e lehetőség? Ez fontosabb lenne, mert itt nézném a 4K-s lemezeimet, mert a Blu-Ray lejászóm erre ugye nem képes.

    Köszi a válaszokat előre is!

    Norbi

Új hozzászólás Aktív témák