Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireman123

    őstag

    válasz Louro #19723 üzenetére

    2140-ig van még egy kis idő :) , de van erről pár írás [link] [link] .
    Amúgy vannak más coinok amelyeket nem lehet bányászni és mégis működik a blokklánc más módon, ...az ETH 2.0-ra való átállás is ezért lesz, ha teljesen megtörténik akkor utána már nem lehet bányászni eth-t, hanem a '"validátorok" váltják ki a bányászokat, [link] ....szóval többféle megoldás születhet még a következő 120 évben, amit nyilván senki nem tud előre.

    [ Szerkesztve ]

  • vismaior04

    tag

    válasz Louro #19723 üzenetére

    Az, hogy a bitcoin száma véges / nem keletkezik több bitcoin nem jelenti azt, hogy lesz akinek nem jut kriptó. Nyilván minél drágább annál kevesebben engedhetnek meg maguknak egy teljes bitcoint, de nincs is rá szükségük. A bitcoin részegységekre bontható, jelenleg 8 tizedesjegyig.

    Ha tovább megy az áremelkedés egyszerűen annyi történik majd, hogy az emberek, a nagybefektetők kivételével nem bitcoinban fognak majd gondolkodni, hanem kisebb egységekben.
    Pl 1 mBTC (millibit) = 0.001 BTC, 1 μBTC (bit) = 0.000001 BTC, vagy a jelenleg legkisebb egység 1 satoshi = 0.00000001 BTC.
    Míg az előbbiek a mindennapokban nem széles körben használt mértékegységek egyelőre, de pl a satoshi abszolúte, mert csomó altcoin ára néhány satoshi körül van.
    De van pl csomó tárca ahol már évek óta beállíthatod, hogy az egyenlegedet ne bitcoinban mutassa, hanem pl mBTCben.

    1 satoshi ára jelenleg kevesebb mint 20 fillér (HUF), szóval bőven van hova növekedni mielőtt ez gond lesz.

    Az, hogy ki, mikor, mennyiért fogja bányászni egy bonyolult kérdés. Egyrészről a bányászat csak egy típusú konszenzus mechanizmus, az idő előrehaladtával simán lehetnek más típusú és jobb, energiatakarékosabb, etc megoldások, 100+ év hosszú idő.
    Másrészről az egész rendszer úgy épül fel, hogy feltételezi, hogy ahogy egyre kevesebb új coin kerül be a rendszerbe úgy nő az ár. Ezen a logikai vonalon haladva akkora lesz az ár mire már csak a tranzakciós költségeket kapják jutalomként a bányászok, hogy azért is bőven megéri majd bányászni. Ha meg nem, akkor lesz más megoldás ami biztosítja a hálózat biztonságát.

    [ Szerkesztve ]

  • vismaior04

    tag

    válasz Louro #19727 üzenetére

    Szépen összekapcsoltad a hosszólás elejét a végével.
    Igen az egyenlőtlenség létezik és mindig is létezni fog, se a crypto se semmi más nem fogja megoldani. Ez egy végtelen játék amiben ráadásul akinek nincs az komoly hendikeppel indul.

    Ebben a játékban szereplők azok is akik ész nélkül vesznek, azt se tudják mit, és mint mindenki aki ész nélkül csinál valamit az jóval nagyobb eséllyel fogja megszívni mint az aki tájékozottabb.

    De ha ennyit látsz belőle, akkor nagyon keveset látsz. Itt egy irgalmatlanul komplex és nagyon gyorsan fejlődő ökoszisztémáról van szó, aminek nagyjából az 1%-át látod itt kivülről, hogy vannak a coinok amiket vesznek, meg vannak a bányászok.
    Ez olyan mint amikor valaki aki eddig csak a cserekereskedelmet ismerte először találkozik a pénzzel. Egy ideig eltart megérteni, hogy ez a papírfecni mit reprezentál, aztán ha az megvan akkor jöhet a hitel, a bankrendszer, a derivatíva, opció, stb, amik mind ennek a pénznek a létezésére épülnek (és ha ez megvan, akkor jöhetnek az ezekre épülő vállakozások, megoldások, szolgáltatók).

    Az meg, hogy mi hajta most az árfolyamot, az megint egy másik történet, mert erre a válasz szinte mindig más volt az elmúlt 12 évben (leszámítva az alapigazságot, hogy a kapzsiság).

    De szerény meglátásom szerint jelenleg pont jóval kevésbé mesterséges az áremelkedés mint bármikor korábban. Kizárt, hogy belemenjek itt a nüanszkodba, órákat tudnék mesélni, de a statisztikák magukért beszélnek (hogy mást ne mondjak a váltókba be és kiáramló coinok mennyiségén egyértelműen látszik, hogy borul a kereslet kínálat, túl nagy a kereslet,de nagyon sok minden történik még).

    Ha nem akarsz nagyon belemenni, javaslom csak pár Michael Saylor interjú megnézését, elég jól felvázolja a mostani áremelkedés hajtómotorját, nevezetesen az intézményi befektetők érdeklődését és annak mögöttes okát. (pl: https://www.youtube.com/watch?v=fp_SBVbvGk4)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák