Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D@reeo

    aktív tag

    válasz Reggie0 #9450 üzenetére

    Nagyon Off topic, de a jó FIAT hamisítvány UV lámpa alatt se fedi fel magát, míg a blokklánc 100% hiteles és átverhetetlen. Ha ezt sikerülne kijátszani/felborítani, akkor az egész BTC dőlne utána.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Reggie0 #9450 üzenetére

    1. Ahogy előttem írták, side-chaines micropayment rendszerek épültek már erre. Ott van egynek pl. a CoinBase.

    2. Hány olyan helyet láttál, most úgy őszintén, ahol UV lámpának vetették alá az általad adott pénzeket (legyen az akár 10 vagy 20 ezres)? Én ha jól emlékszem, eddigi életem során egyetlen egy alkalommal, egy kaszinó és játékteremben (de ott nyilván érthető is).

    Azon is meg lennék lepődve, hogy a sok esetben még mindig Windows XP-t futtató ATM automaták készpénzbeszippantó/megszámoló befizető nyílását ne lehetne valami pofonegyszerű trükkel átverni.

    (#9445) emvy: A vásárlók védelme független zálogszolgáltatóval elvileg jobban garantálható, mint mikor a zálogszolgáltatás egybe van vonva a fizetésfeldolgozóval (lásd: Paypal).

    Nem feltétlenül, de
    - Feltörhetik a Paypalt szerveroldalon (erre mondjuk kicsi az esély).
    - Feltörhetik kliensoldalon (erre is, de mostanában annyi sebezhetőség derült ki, mint Heartbleed vagy Poodle, hogy ezekben az esetekben a szokásos felhasználói elővigyázatosság sem jelent semmit).

    (#9451) Cathfaern: "Azonban az még pár évtized, mire ezt a korlátot elérjük, addig teljesen kiszámíthatatlan, hogy pozitív vagy negatív "kamatot" kapsz rá."

    Az a pár évtized egészen pontosan 2032, onnantól már olyan minimális mértékben fog csak növekedni 2140-ig, hogy az inflációs hatásra nézve elhanyagolható.

    A jelenlegi banki rendszer centralizált. Egyetlen olyan decentralizált (és ebből adódóan valóban független) módszert mondj, ami alternatívája a Bitcoinnak.

    "és igazán nem is jut eszembe a fizető eszközön kívül olyan dolog amire reális lenne használni."

    Akár globális valutának az egész világon. Azzal a volatilitása is megszűnne.

    (#9453) D@reeo: "Nagyon Off topic, de a jó FIAT hamisítvány UV lámpa alatt se fedi fel magát"

    És azt se felejtsük el, hogy mivel a pénznyomtatás állami monopólium (azt még a bankok sem nyomtathatnak, csak virtuálisan bűvészkedhetnek vele), ezért olyan rejtély és titkolózás övezi az egészet, hogy még ha lenne is tökéletes vagy annak tűnő hamisítvány, akkor se vernék nagy dobra, hanem igyekeznék eltussolni az ügyet, ameddig csak lehet.

    Ki tudja mennyi hamis pénz jut el az MNB-be, ahol aztán hatósági csoportokkal elemzik ki, mi lehetett az útvonala és ahelyett, hogy beharangoznák a sajtóban, nem gyanúsan próbálják figyelni, hátha ráakadnak és felgöngyölítik a szálat. És mikor sikerült, beharangozzák a sajtóban. De addig nem.

    (#9455) emvy: Az FBI-os árverés, amikor a Silk Road-os BTC-ket foglalták le is illegális volt az usában? ;]

    (#9463) Cathfaern: Hamarabb ugranak a szakértők, minthogy sikerülne elterjesztened. Kivétel, ha derült égből villámcsapásszerűen marketingeled be, de akkor minimum milliós nagyságrendekkel számolj. És ha szerencséd van, a teljes lejáratásig visszajön a pénz azáltal, hogy minden 1000 db 0 BTC-s és töredék (faucetes) számlára fog jutni egy amin lesz legalább 1 vagy annál nagyobb összeg.

    "A felhasználó hogy legyen elég elővigyázatos, ha senki sem garantálja hogy jó a szoftver?"

    A matematika garantálja. Én abban jobban bízom, mint bármilyen centralizált felügyeleti rendszerben.

    Az emberi hülyeség ellen meg semmi sem véd. A fizika is garantálja a gravitációt, de azt nem, hogy ne lehetne akár nagy mennyiségben antigravitációs cipőket eladni hülyéknek. Ahogy lehetett 54 ezres bankjeggyel is fizetni faluhelyen birkákért.

Új hozzászólás Aktív témák