Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    Adva van egy GigaByte GA-K8RS482M (FSC) alaplap, RS482/SB450 chipset, RLT8110 hálókártya, VIA Firewire, integrált VGA, ALC880 audio.
    Ehhez van egy 2005-11-22 F5 verziuójú Biosom (Award 6.00PG, 4Mbit)
    Aztán adva van a DFI RS482 Infinty alaplap, meg az ő legutolsó (március 26?) Biosa, Award Bios 6.00PG.
    Kérdéseim:
    - Mi a célszerűbb, ha megpróbálok pár modult kiszedni/betenni, vagy ha simán Unlockolok pár menüt a saját Biosban.
    - Milyen program(okk)al? Most van ModBin 6 2.01.01 final, meg egy Award Bios Editor 1.0 (ez jó régi)
    A ModBin-t nem igazán tudom kezelni (Mindig csak első pár menüt látja és nem tudok léptetni?), az ABE meg a menüfánál nem írja a menük nevét, csak krixkraxokat, találomra meg nem akarok Unlockolni. Amennyire a Krixkrax menüából meg tudom ítélni, a két Bios zsír ugyan az (miért is írna két külön RS482/SB450 Biost az Award?), leszámítva a DFI Genie Bios menüpontját. Viszont ezen kívűl a DFI Bios vagy 4 hónappal frissebb is.
    A két lap közötti fő különbségek: A DFI-on 3 PCI helyett 2 PCI + 1PCIE 1x felosztás van, a DFI-on van PS2 csati (a GigaByte Biosa is úgy tudja, hogy neki is van!), valamint a DFI lapon ALC850 chip van. Ez utóbbi régebbi, de úgy tudum az ALC 850, 880, 882 lábkompatibilis, másrészt nem tudom a Biost érdekli e? A DFI Biosában van egy Genie Bios vagy mi a szösz menü pluszba.
    - Ha bármit buherálok, van e valami szoftver, amivel beégetés nélkül tesztelhető a Bios, mint videókártyáknál?

    Előre is köszi.

    [Szerkesztve]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák