Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norbert1998

    veterán

    válasz Jakuskacsa #75377 üzenetére

    Kissé tényleg érdekes agondolkodásuk. Úgy hizszem, akinek a tanulmányi átlaga a 4-4.5 felett van, és a hobbija élete nem a lolcsgohedsát, viheti valamire, és, ha nem is az első helyen, de a második harmadik helyen (szigorúan mérnöki végzettségűekről beszélek), meglehet a 235, amit említettek. De az a baj, hogy az a4-4.5 átlag és a lolcsgoheccsát kategória nem a diákok 91, hanem 9.1%. És még tán sokat is mondtam.

    Bár idén, 11-edik évfolyamban kezdem észrevenni azt, hogy igenis komolyodnak az osztálytársak. Elkezdtek tanulni, 1-2 kivétellel tök jó javulást mutatnak, és meglepő mennyiségű ember jelentkezett emelt óraszámú matekra is, amiről a hiányzást ugyanúgy beírják, jegyet is ugyanúgy kapunk rá, és mégis jöttek sokan. Lehet furán hangzik, de büszke vagyok az osztály fejlődésére :K

    Én idén nyáron egy CK lap gyárban voltam csomagoló,ugye nyárimunkán. A bruttó bérem ugyanannyi volt, mint a rendes munkásoknak. Ez a cégnek nem nagyon gond, ellenben a munkásnak igen, mert abból a 650 FT/órából én 17, ő meg 30+%-ot adózott.

    Amúgy ez a külföld dolog... Osztrákban, németben egy kenyér 3szor annyiba kerül, mint itthon. És sokminden más is. Nincs kolbászból a kerítés, de apostaláda igen. Szóval, azért nem minden van tripla áron, sokminden kerül ua-ba, mint itthon, vagy még olcsóbban, (pl autó, műszaki cikk), ezért isteníti mindenki a külföldet.
    Akkor éri meg igazán, ha itthon költöd el azt a pénzt, amit külföldön megkeresel.

    nekem sajnos volt egy nagyon komoly példám arra, hogy nem szabad félvállról venni a világot. Unokatesómék, ikrek, két különböző helyre akartak menni egyetemre, emelt érettségi meg minden megvolt, tök naivak voltak, hogy háh ugyis meglesz. Egyikük 8, másikuk 12 ponttal csuszott le az államiről. Egész nyáron, értsd egész nyáron, minden nap napi 10-12 óra állómunka, hogy öntérítésesben bent legyenek a suliban. Kivéve a hideg napokon, mikor nem voltak emberek a strandon, nem volt kit kiszolgálni.

    Nameg a másik, ma hallom, magyarérettségin kiveszik a helyesírást. UWOTM8?! :W
    Igen. Azazhogy, ha úty irs mint ety idota, aggor izs mekfannag a bontjait, de ha helyesen írsz, kaphatsz plusz pontokat. UWOTM8?! :W
    Merthogy a mostani világban a kézírás egyre ritkább, digitálisan meg ott a javítási lehetőség. A mai helyesírást, illetve az átlagot elnézve nemhogy kivenni, megduplázni kellene a helyesírás jelentőségét az érettségin :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák