Új hozzászólás Aktív témák

  • mackosajt

    addikt

    Szép napot.

    Citromsav!

    Ennyi a mai kulcsszó.

    Reggel hazajöttem, nézem, egyik helyiségben sincs a kívánt hőfok. WTF?
    Vezérlő mint a Nap, ragyog, minden körre fűtés kérve.

    Belépek a fürdőszobába, piros villogás. WTF?

    Hajnalban melegvíz közben kiment hibára a kazán (ha túlzásba esik a melegítés közben, hisztis lesz, és ha nem sikerül a kívánt melegvíz hőfokot elérni, inkább kimegy hibára), és nem lett a hiba nyugtázva. Nyugtáztam, fűtés indul.

    Mivel az este pont beszélgettem kollégával, hogy neki otthon van vagy 10 kiló citromsav, és pont megbeszéltük, hogy ma lehet elugrom egy fél kilóért, 11-kor felébresztettem magam asszonnyal.

    Hoztunk citromsavat.

    Szekunder hőcserélő ki a kazánból, wilo szivattyú, lavor forróvíz elővesz, bekészít.

    Hőcserélő wellness indul.

    kb. 1-1,5 órát fürdettem, a víz korom fekete lett.

    Öblítés... b@zdmeg, még darabokban jön ki a lerakódott dzsuva...

    Oké, lavor víz kicserél, újabb adag citromsav, további wellness a hőcserélőnek.

    Megint ment vagy 1,5 órát, víz már csak jó erős tea kinézetű, alján üledék...

    Öblítés... nincs dzsuva.

    Mindent összerakni, feltölteni.

    Eredmény, f@sza forró a melegvíz, jóval alacsonyabb beállított érték mellett.

    Ergo ezelőtt már hiába akartuk csutkára odatekert állapotban sem tudott csak langyos vizet csinálni, már kezdtem a hőcserélő cseréjén gondolkozni.

    Most fogom magam, és egy kád jó meleg vízben kiáztatom a pics@mat.

    Más:
    Ha egy beosztottatoknak meghal az édesanyja, ugye illik egy csokor virágot vagy koszorút vinni a temetésre?
    Holnap temetik az egyik emberem anyukáját. Van aki le akar beszélni arról, hogy kimenjek a temetésre, van aki szerint alap, hogy mennem kell.

    @Hablaty által linkelt Giga lap: Nem néz ki sz@rul!

    Csak miért csak most jönnek az ilyen lapok?

    [ Szerkesztve ]

    http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

Új hozzászólás Aktív témák