Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz Dzsekó #87 üzenetére

    Amennyit én tudok erről, az euróra való átállás előtt fixálják az euró-forint árfolyamot, onnantól örökre úgy marad (ez történt a márkával, frankkal és társaikkal is), aztán zsupsz átszámítunk mindent euróba ez alapján. Olvastam róla itt [link], beidézem a választ a kérdésedre:

    ''Magyarország várhatóan az évtized végéig csatlakozik az euróövezet országaihoz és a forint helyett bevezeti az eurót. Ez azt jelenti, hogy az euróhitelek árfolyamkockázata azonnal megszűnik, mert az árfolyamrögzítés időpontjától az euró/forint árfolyam már nem változhat. Az euró bevezetésével az átváltással járó költségek is megszűnnek, mert az euróhiteleket nem kell többé forintra átszámítani. Más devizák, például az USA-dollár vagy a svájci frank esetében a devizahitelek kockázatai továbbra is fennmaradnak.

    Két dolgot ma még senki sem tud. Az egyik, hogy milyen lesz az a csatlakozási árfolyam, amelyen a forinthiteleket - mint minden más forintban kifejezett tartozást és követelést is - euróra váltják át. Az árfolyamrögzítés eredményeként akár állandó nagyobb törlesztő részlet is kialakulhat, amennyiben a csatlakozáskori forintárfolyam magasabb a hitelfelvétel időpontjában érvényes árfolyamnál. A másik, nem kevésbé fontos talány, hogyan alakul majd az euróövezet kamatszintje. Mivel ez jelenleg igen alacsony, további csökkenése kevéssé valószínű. Ha pedig növekedni fog, akkor az euróhitelek drágulnak, és a most felvett, változó kamatozású euróhitelek kamata is növekedni fog.''

    Az euróhitelnek meg most nagy a rizikója (szerintem), mert folyton mászkál az árfolyam, volt már 270 és 245 körül is, ez nekem kicsit félelmetes. Nem is tudom, melyik a jobb helyzet. :Y

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák