Új hozzászólás Aktív témák

  • dippe

    tag

    válasz JulianSinulf #2696 üzenetére

    Az üveglapok nagyon simák, nagyon egyenesek szoktak lenni minden irányba. Arra folyékony ragasztóval telibe ráragasztanak csiszolópapírt. pl. gyalukéseket, éleznek vele baromi élesre.
    Persze az alu kenődik, stb.stb., de elfogadható pontossághoz elég lehet. A CNC-s/síkköszörülős megoldás gépműhelyben meg már nem biztos hogy megtérül.

    Az alu szalag szeinrtem a legjobb hack :) nem elegáns, de simán jó lehet hosszú távon is

    Részemről a szoftveres szintezés korrigálás kérdéses:
    1. Kiszintezi a kezdő réteget = belerak egy huplit

    2. feltételezem a további rétegekbe is belekerül az az akár 0.3mm hiba
    3. az alja sem sík és a teteje sem a tárgynak -> méretpontos alkatrészt már nem szívesen nyomtatnék vele

    Az első Voron összerakás biztosan sok idő - bár én eléggé maximalista vagyok. Mindennek derékszögbe kell kerülnie. 300mm-nél 0.2fok eltérés már kb. 1mm hibát jelent. Persze ha tökéletesen derékszögbe vágott anyagot kap az ember, akkor hamar megy.

    Mérésre vannak tapintócsúcsos órák amit az extruder helyére fel lehet fogatni.
    pl.: https://rendszeres.hu/termek/helios-preisser-0701111-meroora-10-mm-leolvasas-0-01-mm/
    Vagy még egyszerűbb és olcsóbb egyből valami minőségi touch szenzort venni, és azzal szintezni.
    Kell még egy minőségi fém derékszög, fém vonalzó, 0,05 tolómérő, esetleg egy mikrométer.

Új hozzászólás Aktív témák