Aktív témák

  • Mixa

    tag

    Lenne egy kérdésem. A BSA szoftverellenőrző akármi kiket vizsgál át?

    Azt tudom, hogy elsősorban cégeket, de mi van az egyedi, mezei felhasználóval?

    Mit csinálnak, ha ''fekete'' szoftvert találnak valakinél?

    Győr-Sopron-Moson után hol lesz ''nagytakarítás''?

    Szerintem elég érdekes a kérdés, kérem minden hozzáértő ill. tapasztalt ember véleményét.

    MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

  • Sidaries

    őstag

    válasz Mixa #1 üzenetére

    Nem tudom hogy lesz, de hozzám ne jöjjenek :)

    I am the Visionaire, follow me if you dare...

  • andorpapa

    őstag

    A BSA nem egyenlő a Rendőrség informatikai részlegével (vagy mi a lőcs). A BSA egy szervezet, mely semmilyen hivatalos engedéllyel nem rendelkezik, így nem is kutathatnak nálad, nem jöhetnek hozzád, ők csak feljelentést tehetnek a Rendőrségen.

    Céljuk, hogy a nagyobb cégeket megkeressék, és ott érdeklődjenek a szoftverhasználatról. Ha valami sáros, akkor először felszólítják a céget, majd ha az továbbra is illegális cuccokat használ, akkor szólnak a rendőrbácsiknak.

    Egyébként a BSA-t olyan multi cégek hozták létre, mint a Microsoft, ha jól tudom. Tehát az egész egy ''érdekvédelmi szervezet'', átlagemberekre nem terjed ki a munkájuk. Nem éri meg nekik piti Win98 másolókkal foglalkozni.

    Az igazi veszélyt a szoftverrendőrség jelenti, mert azok minden bejelentésre odafigyelnek. A BSA-tól nem kell tartani.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Füles

    tag

    válasz andorpapa #3 üzenetére

    Ehhez még csak annyit, hogy akkor foglalkoznak csak magánemberekkel, ha valaki feljelenti az illetőt, hogy üzletszerűen árul lopott (másolt...) szoftvereket.
    De igazán ez is inkább a rendőség dolga...

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    Na ez megnyugtató :)

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

  • Panther

    HÁZIGAZDA

    Na nem mintha nem ítélném el szigorúan a szoftverkalózokat! Nekem minden szofterem természetesen legális, és mindenkinek az kéne hogy legyen! ( :) )
    Csak azért írtam, mert én is úgy gondoltam hogy nem érné meg nekik egyéni felhasználókat vizsgálgatni. :D

    [ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

  • twollah

    nagyúr

    Na meg álmodik az állatkert.
    A haverhoz kb 4 hete ment ki a BSA terrorkommandója 5 azaz öt rendőrrel,
    és úgy kipucolták a szobájából az összes nem gyári CDt + az összes merevlemezes háttértárolót, hogy csak na.
    Most a srác mászkál a bíróságra, és sűrűn imádkozik, hogy a másolt cuccok összértéke ne haladja meg a
    2 azaz kettő millió forintot, mert ha meghaladja akkor nagyon csúnyán megy a tag a hűvösre egy kicsit elmélkedni arról,
    hogy miért nem használt w!ndows helyett linuxot.
    Mert ugyi a w!ndows előszeretettel ''jelenti fel'' a neten a mit sem sejtő (f)elhasználót, mégha ez a tényt a picipuha
    (Microsoft) mindenhol váltig tagadja.
    Az ember a neten sosem lehet biztos abban, hogy mit csinál éppen a 32 bites DOS skinje (w!ndows).
    Jah az is elgondolkoztató, hogy a csúnya BSA terrorkommandónál volt egy érdekes kis lista amiben a havernak az összes
    lépése, és tevékenysége fel volt tűntetve, hogy mit csinált a neten.
    Mi ez ha nem a totális ellenőrzés?
    Tudják, hogy:
    - mi a kedvenc kajád.
    - a zenei stílusod.
    - a szexuális beállítottságod.
    a NaGY TeSTvéŽ FiGYeL TéGeD

  • guest

    veterán

    válasz twollah #7 üzenetére

    A haverodat valaki feljelentette, v. neten hozzáférhetően úgy nyilatkozott, hogy rendelkezik illegális sw-el, v. olyat értékesít, v. vásárolt olyantól aki ezzel foglalkozik és annál megtalálták az amatőr módon tárolt klientúra adatait. A BSA magánlakásra nem megy ki önállóan. Jelzi értesüléseit a rendőrség felé és kiküldi őket, legtöbbször maguk ki sem mennek. Nem a BSA-tól kell félni hanem ezerszer inkább a rendőrségtől. Ők viszont csak akkor mehetnek be hozzád, ha bűncselekmény alapos gyanúja merül fel és ezt bizonyítani tudják. Ha az ajtód előtt egy jóakaród azt állítja, hogy éppen most másolsz n db Windows XP-t, akkor dönthet úgy a szerv, hogy házkutatási engedély nélkül is behatol, ehhez joga van, de ha nincs arra alapos oka, hogy feltételezze bűncselekmény van folyamatban, akkor ezt nem teheti meg. Valahol le kell bukni in real world. Ha a netről töltesz le ripeket, iso-kat azzal nem buksz le. Ott még nem tartanak a rend őrei.
    Egyébként valóban képmutató az egész dolog, ami a magánszemélyeket illeti. A 850000 számítógéppel rendelkező mo.-i háztartásból 700000-nél tuti találnának illegális szoftvert. A rendőrbácsik, ogy. képviselők(egyikét személyesen láttam!), polgármesterek, médiasztárok gépein is.
    Legjobban az tetszett amikor egy oroszlányi panelben ütöttek rajta egy mozgássérült(v. rokkantnyugdíjas, már nem emlékszem) srácon.
    Há a bűn az bűn, a törvény az törvény, pusztuljon a férgese. Végre megtaláltuk a főcsapásirányt. Könnyű ügyek, javuló statisztika, vállpacsi, szásasszony meg tán már alzredes?. Férje meg továbbra is szakérti az ügyeket? IT-s árszabással?
    Gondoljatok bele, 700000 bűnöző háztartás!
    Szerintem a Dunába velük minddel! A nagymamával is!

    prohardver vendég

  • twollah

    nagyúr

    Igen lehetséges, hogy a srácnak volt egy jó akarója.
    De nem lett volna egyszerűbb akkor megveretni?
    Amúgy nem lehetne a BSA-ra ráhúzni a vizeslepedőt azzal, hogy kártérítést követelsz, mert tévedtek, és egy fia illegális softwared nincs?
    Vagy itt a van sapka rajta vagy nincs sapka rajta elv érvényesül?

  • twollah

    nagyúr

    Bocsi hajnal van kicsit, még szétszórt vagyok, de remélem érthető voltam.

  • Superman

    nagyúr

    Valamelyik este láttam a nagyrabecsült TV2 -n nyilatkozni a BSA 20 éves képvielőjét és egy ügyvédet. Az ügyvéd amellett állt ki, hogy tudomásul kell venni: ez nem Nyugat - Európa, vagy Japán, vagy az USA, itt nincsenek akkora fizetések, amelyekből lazán kipengetné valaki a legális szoftverek árát. A dolog sajnálatos, egy jelenség. A dolog akkor válik úgymond bűncselekménnyé, ha megírsz egy nagy értékű, kerskedelemben is hasznosítható szoftbert egy olyan fejlesztőesközzel, ami illegális és ezt persze hasznonszerzés céljából még terjeszted is. A BSA képviselője is biztosított arról, hogy magánszemélyeknél nem kutakodnak.
    Egyébként meg Guestnek van igaza: a vízbe a nagyikkal is, mert ők rejtegetik azokat az unkákat, akik másolgatják a Winfos XP -t!
    Még egy megjegyzés: volt egy per egy magánszemély ellen és ez a magánszemély megnyerte a pert, amit illegális szoftver birtoklásáért indítottak ellene. Igaz, addig gép lefoglalva, meg minden egyéb.

  • nyc

    csendes tag

    Kamu, hogy nem mennek ki! Sot! A baratomtol, mivel nem talaltak nala illegalis szoftvert (linuxot hasznal, es a GNU licenszet mutogatta), elvittek tole par C**P Magazin CD-it. Ugyanis csak akkor johetnek be a lakasba engedely nelkul, ha ''halaszthatatlan nyomozati cselekmeny forog fenn''. Tehat, ha nem tatalnak semmit, akkor akar fel is jelentheted oket maganlaksertesert. Ezert valamit biztos el fognak vinni!

    -

  • guest

    veterán

    Annyit tennék hozzá, hogy jómagam is részt
    veszek nyomozásokban, bár nem a BSAnál.

    Minden log-hoz gyakorlatilag hozzá lehet férni,
    általában az ingyenes levelező cégek kiadják,
    tartanak mindentől.
    Lásd IRC szerverek logjai, ki mit dumál, minden
    héten le van adva. Ez már évek óta így van, megjegyezném...

    Tehát tényleg óvatosan a neten srácok!

    BSA: alapvetően M$ fizeti őket, meg Borland.
    A rendőrséggel igen jó viszonyban vannak, magyarul
    lobbyznak, és ezért a rendőrség szereti őket, de jól!
    Gyakorlatilag ezért erős a BSA keze, mert különben
    tényleg nem lenne semmi ereje. Bárhol lehet találni valami kis
    illegálisat, szóval nem sokat kell vacakoljanak,
    főleg Gates apánk programjaiba épített log-ok, akár Media Player által köhögött adatok alapján.

    A milliós értékhatár valóban létezik, ez más esetekre is vonatkozik.
    Pl. végtelen telefonkártya, vagy más hamisítás, stb.
    Amúgy magánszemélyeknél sz*rnak filmekre, mp3-ra, alapvetően m$ cuccra mennek, de arra ezerrel!
    Ha csere-bere, vagy vásárlási vonalra bukkanak,
    akkor az előbbiek is számítanak!

    Take Care!

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Nekem a problémám a következő:
    Full free stuffokat használok, de ha kijön a BSA+rendőrség, akkor viszik a gépet egyben, mert Ők nem vizsgálhatják, csak szakember!! Kivizsgálják, majd 3 hónap múlva talán visszakapom egyben a cuccomat.
    Ráadásul nem egy olyan cikket találni a neten, ahol panaszkodnak arra, hogy nem pont azt kapták vissza, amit elvittek tőlük, mert a lefoglalásnál úgy vették fel a gép adatait, hogy: Philips 48x típ. szg. :)
    Mert ez volt az egyetlen felirat a gépen..... Aztán kevesebb RAM, más Vid.kártya jött vissza.

    prohardver vendég

  • Den

    veterán

    BSA az a szivacsos agysorvadás nem :) ?

    www.simson4t.hu

  • guest

    veterán

    #14:

    sajnos igazad van, es ez szokott tortenni!
    mondjuk a mar cegileg megdoglott RSA/PGP Diszk-re
    nem mondhatnak semmit, mert ugye arra konkret
    birosagi ugy kell legyen, hogy te megadjad a jelszavad.
    meg el is felejthetted....

    crypt diszkekre amugy f***ani se tudnak :))

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Én teljesen free cuccokat próbálok használni, de kiderült, hogy a Delphi amit használok, enterprise, és a tdk gyártotta. Ja, és az eredeti 900 000 Ft !!!

    A Qrva életbe!

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ja, és egy jól bekonfigolt tűzfallal + dinamikus IP címes kapcsolattal max azt tudják meg melyik körzetből (pl.: heves megye déli része) netezel, semmi mást nem. Az egyetlen gond hogy ftp-zés esetén a Microsoft-safe falacskát le kell engedni.
    :-(

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Ja, még valami: használj másolt angol windows-t, állítsd be a zónát amerikára, és már az ottani serverknek küldi a pakkot a winDOS, azok meg **nak rá mit csinálsz itt a Balkánon.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    NA még valami a magyar szoftverek tisztaságáról:
    A haveromnak kellett CD key valami progihoz (pécsi) mert amit ő szerzett nem volt jó. Felhívta a bükkbeli (!!!) unokatestvérét, aki ugyanazt a CD-keyt adta meg. Ja, és a progi magyar nyelvű MS cuccos volt, szóval nem igazán ismert a CD-key-e mindenféle serial collectionban, inkább másolt CD-k útján járta be MO-t.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Na, még egy 5-diket is ideírok: szerintem a magyar piac diferenciájára a nyugatihoz képest a legjobb példa a mobiltelefon: MO-n drágábbak a készülékek mint pl.: Angliába, méghozzá 4-5ször. Miért? Mert itt az emberek még mostanában is csak mutogatni veszik a mobilokat, így, mivel nincs a szolgáltatónak (annyi) bevétele a percdíjakból + SMS-ekből mint azt várná, a készülékekből húz hasznot. Namost: itthon mindenképp hardware-t kell venned, mer' azt nem lehet másolni. Ezért kellenne inkább a hardware-el összekapcsolni a software-t, s akkor a magánfelhasználók sem másolnának annyi cd-t. Lehet hogy ez így kicsit hülyeségnek tetszik, de ha jobban végiggondoljátok, a sok hülye még a S.W.I.N.E-t is lemásolta, pedig az magyar sware volt. Védjük a magyar szoftvert, de a Microsoft miatt nehogymá a *** BSA BStaSson !! %!%!!%/!%

    prohardver vendég

  • andorpapa

    őstag

    Fiúk, lányok!

    A BSA <b>NEM MEGY KI</B> magánszemélyhez. Egyszerűen nem teszik meg, mivel nem hatósági szerv, hanem egy mezei társulás, melyet a legnagyobb szoftvergyártók pénzelnek.

    Mert ha kimennének hozzád? Másolt WinXP + OfficeXP. Feljelentés, irgum-burgum, aztán többet költöttek arra, hogy cseszegessenek, mint amennyi visszajött.

    Viszont céges környezetben már megéri, mert 100 gépen illegális MS cucc, az már szép fogás! De ők nem tehetnek semmit, csak feljelentést a rendőrségen. Tehát a BSA kultusz egy félreértésből adódik. A BSA nem egyenlő a szoftverrendőrséggel.

    A szoftverrendőrség pedig csak alapos gyanú esetén mehet ki. Ezért jó a mobil rack :) , de most komolyan.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • guest

    veterán

    skacok, ti most hulyeskedtek, vagy tenyleg
    baromsagokat irtok itt?

    Angliaban igen draga a percdij, ahogy nyugatabbra
    a sima vonalas is. es a forgalom is szamit, mivel
    hogy nyugatabbra a legtobb helyen nem 10 million
    laknak.
    es ha neznel statisztikat, akkor azt is tudnad,
    MO-on beszelnek legtobbet GSM halozaton a tobbi
    nyugati/USA orszagokhoz kepest!
    akkor mit is irtal le x+1 hozzaszolasodban??

    Andorpapa: te tenyleg oreg vagy es hiszel a mesekben, abban hogy nem mennek ki, meg hogy
    maskepp nem jelez a Winfos.
    Ugy latom nem vagy kepben, kicsit tobbet olvass
    akar ujsagot,akar mas mediat is!

    Ha kicsit gondolkodnal, nem irnad le, hogy
    a BSA nem megy akarhova is ki, mert kis ceg.
    Persze hogy az, es epp ezert erositette meg
    kapcsolatat minden orszagban a kormanyokkal,
    a helyi rendorsegekkel, hasonloan mint a rendorok
    erdekeltek voltak a vegtelen kartyasok elkapasaban.

    Gondolkozzunk elvtarsak mar kicsit!

    prohardver vendég

  • andorpapa

    őstag

    válasz guest #23 üzenetére

    Pajtás! Hol írtam, hogy a BSA kis cég? Hatalmas, nagyon sok és erős kapcsolata van, igazán befolyásos. Én ezt nem vitattam.

    Azt mondtam csak, hogy a BSA nem megy ki minden porbafingóhoz, mert nem éri meg, és túl sok eredményre nem is számítanak, mikor a 14 éves kamaszt elkapják Windows másolás közben.

    Nem vagyok képben? Nos, erről talán vitatkozhatnánk. A Microsoft peranyagot is olvasgattam már, érdekel az informatikai biztonságtechnika, az összes ilyen hírt végignézem. És azért merek belepofázni a témába, mert van rendőrségi ismerős, aki mindenről felvilágosított. Ha nem hiszed, akkor gyere le Pécsre, és bemutatok neked pár arcot.

    És ha annyira szakértő vagy, meséld el nekem, hogy milyen lebukások voltak mostanában, melyik hivatalos szerv járt el az ügyben, milyen feljelentés után, és pontosan mi volt a vád. Ha rendesen beleolvasol az esetek dokumentációjába, akkor meglátod, hogy a BSA nem ezen a területen működik.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • guest

    veterán

    válasz guest #23 üzenetére

    Srác, te olyan fiatal, vagy, hogy hiszel az újságoknak meg más médiának is?
    Te hülyéskedsz, vagy tényleg baromságokat írsz itt?
    Leírom mégegyszer: Ha a BSA kimegy a te <b>magánlakásodra</b> akkor lófasz a seggébe, ő nem mehet be hozzád, mert ő nem hatóság. A <b>rendőrség</b> megy ki hozzád, akit vagy kisér a BSA vagy nem. A BSA tippet ad, feljelent de a rendőrség végzi a piszkos munkát. Többnyire nem, az andorpapa által elmondottak miatt.
    További jó csigatévézést.

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    Andorpapa, nincs mindenben igazad!

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    ugy latom elbeszelunk egymas mellett!

    1. tudom, hogy a BSA nem mehet ki hozzad, maganszemelyhez, de azert kikuldheti a rendoroket, mert azok szeretik egymast.
    ezt irtam elotte is, es ebben ugy latom egyetertunk!

    2. BSA masolasos ugy miatt az elobbi nem kozvetlen
    modon de foglalkozott jo par maganszemely ugyeben.
    masreszt ne hogy azt hidd, hogy mert m$ anyagokat
    olvasol, meg csak neked van rendor ismerosod...
    nem kezdek bele ebbe a dedos 'az en apukam erosebb' dumaba.
    en kinottem belole.

    3. konkretumkent csak utalok a MOi warez szerverek
    (igazi, 99% csak kulfoldi cracker csapattagok loginolhatnak!!!) ugyeiben mi tortent.
    Ugy szinten minimalis, egy vagy ket fos sport alapitvanyok es egyesuletek nyakara jart a BSA,
    meg szinten egy szemely Bt-knek. Ezek ismeroseim,
    barataim.
    Ugyszinten kepben vagyok a leadott logok, es
    elemzeseikben, ki hova viszi el, kiktol szedik be,milyen jog alapon! (IRC,tobb megabites vonalak, modemes line-ok, stb)

    Szoval ne akarj meggyozni, amirol en konkretan tudok,te meg elolvasol pl. egy m$,bsa anyagban, meg rendor ismerosod mondta!
    Te valamikepp atvittem informalodtal, en meg nem.
    Emiatt tema reszemrol lezarva, nem kell tovabb
    magyarazkodnom, masreszt nem akarok senkit meggyozni.

    Higyjetek amit akartok, ugy konnyebb!
    :))

    prohardver vendég

  • Mixa

    tag

    OK. Eddig nagyjából értem a dolgot. AKKOR másképp teszem fel a kérdést:

    M A G Á N S Z E M É L Y M I K O R S Z O P J A B E ? ? ?

    MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

  • guest

    veterán

    Akinél még nem voltak, az nem tudja mi van:
    Nálunk a következők voltak:rendőrség, gazdasági rendőrség, szoftverrendőrség(a'la BSA), adóhivatal,(+szerzői jogvédő hivatal). Mindenki egyszerre jött. (Bár lehet hogy extra eset voltunk!) Az egész házat szétforgatták, az utolsó kis doboz mögé is benéztek, a pincétől a padlásig mindent felforgattak! Nem kispályáztak, végezték a munkájukat. Azt mondták, hogy feljelentés alapján jöttek ki. Találjam meg egyszer csak azt az embert aki felnyomott!! :)

    prohardver vendég

  • twollah

    nagyúr

    A végén már úgy kell használni a (sz)ámítogéped, mint az átkos '80as években ahogy az ember hallgatta a Szabad EurópáT.
    Sunyiban, lapítva a totális terrortól rettegve.

    Ki fogja elmagyarázni a 12 éves Pistikének, hogy ne kérje kölcsön Józsikától a w!ndows xx-et, a KVéK 3at, és ne másolja le
    az apuci CD vésőjével, mert ezzel bűntényt követ el?
    Pedig az a szerencsétlen gyerek csak játszani szeretett volna egyet a borús szombati délutánon.
    Erről nincs felvilágosítás.

    A kereskedelemben vásárolt gépek mellé nincs csatolva egy kis füzetecske, amiben a BSA tájékoztatja a leendő (f)elhasználót
    arról, hogyha nem jogtiszta softwaret használ akkor bűntényt követ el.
    Alternatívát meg nem ajánlanak, hisz nekik az az érdekük, hogy az ő softwareiket vegyék meg.

    Lassan ott fogunk tartani, hogy az alaplapokat is chipezni fogják mint a konzoljátékokat (PS, PS2, stb)?

  • ZBAdmin

    csendes tag

    válasz Mixa #28 üzenetére

    Szia.
    Nem kinyilatkoztatok, csak visszajelzek (utálom, mikor ekkor OOO arccal belémkötnek névtelenül :D ):
    1. Magánszemély akkor szivattyú, ha ''jóakaró'' feljelenti vagy az IGAZI Rendőrségnél vagy tippet ad a BSA ''vamzer'' helyeken, aki utána szintén a Rendőrség munkájának segítésén fog dolgozni.

    2. Ezután kilátogatás, alapos gyanú, ect. Ha a helyszínen TÉNYLEG van 'alapos gyanú', akkor elvisznek ezt-azt (pl. adathordozók).

    3. Ha az ellenőrzés megállapítja, hogy az illegális SW értéke meghalad xy HUF-ot akkor -> HU büntetőjog skálázza a kis ill. nagy értékú lopás kategóriát /-> bűncseklekemény/
    akkor lefoglalhatja az adathordozókat/->bűnjel-tárgyi bizonyíték/,
    szabhat ki pénzbüntetést/->kis értékű lopás/, valamint
    szabadságvesztés is lehet /-> very nagy értékű anyagi javak eltulajdonítása/

    Tehát fokozatok szerint szabják (szabhatják) a büntetést, miszerint _van_ különbség az 1 db ''cucc'' egyszerű magáncélú felhasználása (ejnye bejnye) és a sok ''cucc'' ipari (!) szintű továbbmásolása között.

    Kicsit hosszú+bonyolult lett, sorry.

    andorpapa, javíts ha valahol tévedek, pls.

    Zo

    ''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

  • ZBAdmin

    csendes tag

    válasz Mixa #28 üzenetére

    Ja, és a topicnyitó kérdésedre:
    Egyenlőre nincs pontosan bejelentve, hogy hova, ami biztos: április kezdetekor start, 5 megye, nagy cégek (mint anno a C*ca-C*la, R*cht*r, stb. vajon jól emlékszem? ). Valszeg lesz idejük a feljelentett ''kishalakra'' is, de jellemzően nem az a fő profil...

    ''...és 4 sec alatt lefuttat egy végtelen ciklust!''

  • Husky

    aktív tag

    válasz guest #14 üzenetére

    panaszkodnak arra, hogy nem pont azt kapták vissza, amit elvittek tőlük, mert a lefoglalásnál úgy vették fel a gép adatait, hogy: Philips 48x típ. szg.

    Hm. Estére rászitáztatom a cd olvasómra hogy ''IBM RS/6000 SP''.... vagy valami hasonlót... ;]

    Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

  • andorpapa

    őstag

    válasz ZBAdmin #31 üzenetére

    ZBAdmin, tökéletesen igazad van. A BSA magánszemélyhez nem megy ki. Nem is mehet, csak mint szakértő a szoftverrendőrség segédeként. Ennyi.

    Az, hogy egyszemélyes KFT-t meg hasonló kis cégeket cseszegetnek, azon ne csodálkozz, ugyanis a KFT, a BT és az RT mind-mind gazdasági egység (jobb kifejezés nem jut eszembe), nem pedig magánszemély. Ezét van az, hogy az összes BT tulajdonos ismerősöm kényesen ügyel a jogtisztaságra. Mert náluk természetesen bármikor lehet ellenőrzés.

    A magánszemélyhez ritkán mennek ki, csak ha alapos a gyanú (üzletelés a neten, IRC stb), vagy ha feljelentenek. Nos, ezekre ritka a példa. Eddig főleg olyanokat kaptak el, akik a neten hírdették a kalóz tevékenységüket, vagy az egész város tudta, hogy náluk lehet a legolcsóbban megiratni a játékokat.

    Nagyon fontos, hogy ne keverjük össze a BSA-t a szoftverrendőrséggel. Ez a Győr-Moson-Sopron akció is abból áll, amiből eddig is, csak most nem kapnak bírságot a cégek. A menet egyszerű: megkérik a cégeket, hogy számoljanak be a szoftvereikről. Aztán felszólítják a cégeket, hogy igazolják a szoftvereik jogtisztaságát, majd ha nem válaszolnak, akkor megint írnak a cégnek (és nem kimennek!), majd végül szólnak a rendőrségnek. Ha a cég jogtiszta, akkor úgyis válaszol, ha meg nem, akkor jöhet a rendőrség.

    Ez ilyen egyszerű, csak néhány embernek könnyű rémhírekkel riogatni a többieket, meg arra feszíteni, hogy nekik ezt meg azt az ismerőst elvitte a BSA. Ilyen nincs, ez egy független, nem hatósági szervezet, amely egyszerűen tanácsoló funkciót tölt be, és a gazdasági, kereskedelmi egységekre vadászik, nem pedig a home userekre.

    COOLNESS! - somebody ssssstop me!

  • Mixa

    tag

    OK. Már kezdem érteni. Kösz a hozzászólásokat.

    MSI KT3ultra, 1700XP (Palo), 512MB DDR333 Winbond, 30GB AS Quantum, Abit Ti4200 64MB, 50 Asus cdrom, s egyebek...

  • haver

    tag

    válasz andorpapa #24 üzenetére

    Andorpapa! Csak egy barati kerdes:
    Ratenned a nyakadat arra,
    - hogy nincs a Windowsnak titkos feljelentő programkódja
    - hogy nem csinálnak semmit a felgyülemlett adatokkal
    - hogy a tul sok visszakuldott adat csak szorakozasbol kell
    - hogy az összes informatikai biztonságtechnikai hírt végignézted, stb...

    Nem vagyok annyira kepben mint Te nem olvasgattam az MS peranyagot (ugye ba**as-ba**ogatas kozti kulonbseg :) ) nincs szuperzsaru ismerosom, de van erzekenysegem a fenti modszerekkel szemben.

    Miert is van ez teriteken az internetes idok kezdete ota? Miert kerul elo ujra es ujra mindig az adatok gyujtesenek reme, miert lazadoztak a PIII azonosito ellen? Mire is lehet meg hasznalni a cookit?

    Minel tobbet tudsz az emberek tenykedeserol, annal nagyobb a hatalmad felettuk. Kozhely!? Ha targyalasra mesz nem igyekszel minel tobbet megtudni a partneredrol?

    Udv

    Értem, hogy motor, de mi hajtja!?

  • guest

    veterán

    válasz andorpapa #34 üzenetére

    ''A BSA magánszemélyhez nem megy ki. Nem is mehet, csak mint szakértő a szoftverrendőrség segédeként. Ennyi.''

    Na most komolyan, nem mindegy hogy milyen címszóval mennek ki? Egyáltalán nem kell kimenniük, a BSA a polip feje, a zsebükben van a rendőrség és a szakértők is, azok végzik a piszkos munkát. Mennyivel jobb az neked ha a BSA láncos kutya rendőr megy ki?

    Kimennek magánszemélyekhez, ez tény. Jónéhány egyedi esetről tudunk, a médiában csak a jéghegy csúcsa, a sok embert érintő esetek jelennek meg.

    Szomszédod feljelent és annyi, ez pont elég az alapos gyanúhoz.

    A BSA-ra, a rendőrségre és a ''szakértők''-re mindent lehet mondani, csak hogy függetlenek. Mind a közvetlen anyagi érdekeltég és a szellemi iránymutatás együtt van. Honnan jutott volna a rendőröknek eszébe az egész? A BSA minden szinten érvényesíteni tudja az érdekeit, a polgárok meg ha szerencséjük van a bíró józanságában bízhatnak (amiben nem bíznék, tisztelet a kivételnek, meghajlanak a BSA lobbi előtt, és nemcsak a bírók, a törevényhozás is).

    prohardver vendég

  • guest

    veterán

    válasz twollah #30 üzenetére

    ''Ki fogja elmagyarázni a 12 éves Pistikének, hogy ne kérje kölcsön Józsikától a w!ndows xx-et, a KVéK 3at, és ne másolja le
    az apuci CD vésőjével, mert ezzel bűntényt követ el?''

    Ugyan az aki elmagyarazza neki, hogy apuci kocsijaval nem illik elvinni az uzletek elott allo kontenerekben levo kajat/tejet/sort (mikor mit) mert az egyszeru lopas. Az egesz neveles kerdese. A maradek 20-40 evesnek meg lehet annyi esze, hogy amit akar is hasznalni azt megveszi. Ha nem futja photoshop 6.0-ra (ami nem meglepo) tessek massal megoldani a kepszerkesztest tuti nincs olyan progi amit ne lehetne potolni massal. Mindenki nyafog, hogy m$ office igy m$ office ugy hat tessek star office-t hasznalni stb. Tuti nem tor ki a paraszt gyalazat, ha kiderul, hogy free game-kal esetleg shareware-kal nyomulsz (kerulnek kemeny $10-$20-ba amit azert ha akarsz ki tudsz am perkalni) szoval 100 szonak is 1 a vege atlag ember mindent ellop ami nincs lebetonozva. (akinek nem inge ne vegye magara) es ha rajta kapjak meg o van felhaborodva... kisse nevetsegesnek tunik.

    Pistike a borus du jatszadozas utan a szomszed bicajaval fog elmenni a haverokhoz mert neki nincs....

    prohardver vendég

  • Tsaba

    csendes tag

    Ehhez, csak annyit, hogy én a BME-re járok. Olyan programokat KELL!!! használnom és tanulnom, melyek több 100e Huf-ba kerülnek. pl AutoCAD, Mechanical Desktop, PowerPoint, nem beszélve a méregdrága 3D modellező progikról. Most akkor egy szemét tolvaj vagyok, mert meg akarom csinálni a házimat? Tudod mit mondott a tanár, mikor rákérdeztem, hogy kaphatnék e oktatási példányt???
    azt, hogy:
    TÖLTSEM LE A NET-RŐL!!!!!

    erről ennyit.

  • guest

    veterán

    válasz Tsaba #39 üzenetére

    eloszor: nem biztos, hogy jo errol nevvel beszelni azt hiszem nem veletlen a sok guest...

    masodszor:Ha a tanar azt mondja ugorj a kutba......

    Oszinten szerinted egy targyalason (remelem nem kell menned soha) a birosag el fogja fogadni ezt vedo beszednek?

    Ha a tanar nem tudja megoldani tessek feljebb menni es osszefogni masokkal. Ne mondd, hogy egyedul te gondolkozol el ezen az egyetemen mert az nagy gaz lenne. Te uttoro lehetsz ebben mert megerted a problemat es latod, hogy kene tenni valmit. Esetleg lehet, hogy anno alairtal vmi papirt miszerint az egyetem nem allja a software-kat? Igen? nos akkor meg nincs mit tenni sajnos (de remelhetoleg nem igy van). Azert mert sok ember nem tudja megoldani azt, hogy eljusson egyetemre meg nem kezd el lopni. Az oktatas draga es az egyetem ma mar a luxus kategoriaba tartozik sajnos. Olyan ez mint a plazma teve. Jelentkezzen akinek van.... nem hiszem, hogy sok embernek lenne es megsem mennek el lopni egyet. Ha majd vegzel es esetleg fejlesztesz valami softwaret evekig neked is tuti hogy jol fog esni amikor masok lemasoljak mert nincs penzuk......

    Addig kell utni a vezetoseget mig nem tortenik valami csak arc kell hozza es ki kell allni magadert. Addig jo felnotnek lenni amig vegre lehet sajat autod,vezethesz,vehetsz sort, meg elmehetsz diszkoba de amikor jon az ''arnyoldal'' akkor mar nem is olyan jo. Nem hiszem, hogy barki szivesen fizet adot, lakbert, tel szamlat stb. A johoz mindig tartozik rossz is. Nem papolok tovabb mert szerintem mindenki igy van ezzel es nagyon sokan igy is gondoljak csak nem merik kimondani.

    prohardver vendég

  • Adi

    senior tag

    Eleg sokat írtatok össze-vissza.

    A témában nézzétek meg az euroAstrát, [L]http://euroastra.com/[/L]

    Bármi is a véleményetek a BSA-ról, amit a rend?rséggel karöltve csinálnak, az erkölcsileg er?sen megkér?djelezhet?. Nekem van olyan barátom, aki anno CD-másolótól rendelt vmi játékot évekkel ezel?tt, de már régen kidobta és a gépén volt egy darab jogtiszta Win98, egy szintén jogtiszta számlázóprogram és egy Staroffice 5.2, amir?l ugye tudjuk, hogy szabad program.

    Ezek után lefülelték a CD-másoló embert, a címlistája megvolt, mindenkit végigjártak, a havertól is szépen elvitték a gépet. Nagy nehezen a vinyó kivételével sikerült visszaszereznie viszonylag hamar, de így is széjjelszopta magát, mert azon volt minden üzletfele (a számlázóprogramban).

    Ki téríti vajon meg neki a kárát? Ki fogja a szomszédok el?tt tisztára mosni, hogy két rend?r járt nála és elkobozták a gépét? Mindez egy békés délután játszódott le, kiskorú gyerekei ámuló szeme el?tt. :I

    A BSA a legrosszabb nyilas és kommunista id?ket idézi vissza: bármikor feljelenthetnek, kijönnek és viszik a cuccaidat (még jó, hogy nem magát az embert). Persze nem ?k, hanem a rend?rök, de a egyértelm?en összejátszanak. Az euroAstra szerint ''fura módon'' 99-ben akkor kezd?dtek meg az ellen?rzések, amikor a BM összes software-ét legalizálták egy gyors tranzakcióval...

    Ja, a titkosításhoz meg annyit még, hogy feldughatják maguknak a letitkosított médiumokat, :D ugyanis NEM VAGY KÖTELES magad ellen vallani. Elfelejtetted a jelszót, azon a vinyón memóriaszemét van, stb.

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz Adi #41 üzenetére

    Bazzeg, nincsenek az Operában hosszú ö és ü betüim, olvassátok össze! :))

    ldm start-reconf primary

  • Tsaba

    csendes tag

    Azért ez a probléma sokkal összetettebb. Sajnos ma egy magyar Egyetemnek, melynek repedeznek a falai és kevés a tanár, mert azokat sem tudják megfizetni, nincs pénze millió forintos software-k liszenszét több száz példányban megvásárolni, hogy minden hallgató otthon jogtiszta progit használjon. Dörömbölhetsz akár a dékán ajtaján is, mert ő is csak széttárja a karját és azt mondja nincs rá keret. Ezek után két lehetőség van.
    1, Nem csinálom meg a feladatokat, mert az én erkölcsi érzékembe ütközik a software lopás. -> Nem lesz meg a tantárgy-> nem lesz diplomám

    2, Kiküzdöm, hogy esetleg ne kérjenek olyan feladatot, amihez nem tudnak progit biztosítani. Ekkor viszont tanulhatok kőkori software-ken, melyeket már sehol nem használnak -> nem lesz korszerű, használható ismeretem -> sz@rt sem ér a diplomám.

    Nekem az a véleményem, hogy ezeket a progikat (Photoshop, 3DMax, AutoCAD) üzleti célra fejlesztették (tehát cégeknek, hogy pénzt keressenek vele). Ha valaki ilyen célra használ illegális software-t azt tényleg keményen büntetni kell. De ha pl. én otthon a kis házimat megcsinálom vele, azzal senkinek nem okozok kárt, hiszen nem haszonszerzés céljából van a gépemen, nem is én vagyok az a vevőkör akit megcélzott a fejlesztő.

    A játék másolás az kicsit más dolog. Szvsz. ha egy gamét az ember sokat nyúz, tehát sok örömet okoz neki, esetleg évekig játszik vele, azt illik megvenni, már csak a fejlesztők iránti ''hálából'' is, mert a munkájuk sok élvezetes órát okozott, és ezt azzal díjazom, hogy megveszem legálisan, fizetek érte. De azt a játékot, amit havonta 1x indítok el, a büdös életben nem fogom megvenni. Én először megszerezem illegálisan a cuccot, játszom vele, és ha tényleg bejön, megveszem. Amúgy soxor jártam már volna úgy, hogy kidobtam volna 10ezer pénzt valami selejtért.

  • Den

    veterán

    válasz Tsaba #43 üzenetére

    Az olyan progit amit soxor használ az ember és örömét leli benne és elégedett vele, már csak azért is érdemes megvenni, mert a fejleszők is pénzt és munkát fektettek a dologba, amit a szoftvereladásból remélnek vissza nyerni, és ebből tudnak új, remélhetőleg szintén örömünkre/hasznunkra váló progikat fejleszteni.

    www.simson4t.hu

  • guest

    veterán

    válasz Tsaba #43 üzenetére

    Az egyetemi dolgokat sajnalom mint mindenki. Az, hogy otthon csinalod a hazidat vele siman rakenheto, hogy hosszutavu befektetes mivel igy meg tudod csinalni a diplomadat es elonybe kerulsz azokkal szemben akiknek erre nem volt lehetosege.... jo hulyen hangzik mi? (sajnos igaz es ezert buzeralnak mindenkit esz nelkul ezzel, kulonben mondana tv-radio, hogy ingyen hasznalhato magancelra...)

    A masolt jatekokrol: a demot erre talaltak ki, ma mar nehezen talalsz olyan jatekot amibol nincs demo valtozat. Ha az esetleg nem eleg tuti a kulfoldi forumokon sok minden infot ossze lehet szedni roluk, meg kepet, animot stb es annak mar elegnek kell lennie a donteshez. Senki nem szeret kidobni penzt (hihetetlen en sem). Ha most ezt a jatekos dolgot atteszuk valahova mashova elegge hulyen mutatna a fenti pelda: az auto kereskedesben ugye van lehetoseg teszt vezetesre, na de, hogy haza vidd 2-3 hetre, hogy eldonsd kell-e? ..... azt hiszem igyh ertheto mar.

    Orommel latom, hogy a jo jatekokert elismereskent mar fizetni kezdenek az emberek. Igy talan nem vonulnak ki a pc piacrol a konzolok iranyaba a jatek fejlesztok. A felesleges meg megunt jatekokat el lehet arverezni valamelyik licit helyen es akkkor nem egsz benne sok penzel. (persze ki kell ra irni, hogy nem masolt hanem eredeti jatekrol van szo nehogy aztan allamunk okos orei megjelenjenek.....)

    mara ennyi mentem dolgozni

    prohardver vendég

  • McJames

    senior tag

    válasz guest #45 üzenetére

    Szia. Az első bekezdésed logikailag hibás. Lehetősége mindenkinek van.
    Az otthon készített házifeladat, illetve a diploma megszerzésének szándéka? mondjuk lehet(ne) hosszútávú befektetés, azonban a cselekmény elsődlegesen nem a közvetlen (kézzelfogható...) haszonszerzésre irányul, ugye..., hanem szellemi tőke megszerzésére. Minden egyéb közvetett cél megjelölése csak feltételezés lehet, nem bizonyítható, stb., stb.

    A demókat valóban erre találták ki, azonban a külföldi fórum(ok) az nem mindenkinek elérhető(k), sőt sokszor a hazaiak sem, és az ezzel foglalkozó újságokat sem mindenki engedheti meg magának. Az autós hasonlat szintén sántít, ugyanis az értékkülönbség eleve ellehetetleníti az összehasonlítást. Továbbá, ha megfigyeled, a fogyasztói társadalmakban többnyire 30 napos visszafizetési garancia érvényesíthető, ha ''mégsem azt a lovat akartad''...
    (:)) Felfoghatnánk úgy is, hogy erre felénk, ennek az egyszerűbb, ''letét'' nélküli, kevésbé bürokratikus verziója használatos még...)
    Amúgy egyetértek veled.

    Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

  • Egon

    nagyúr

    válasz guest #45 üzenetére

    Ezt írod: ''Az, hogy otthon csinalod a hazidat vele siman rakenheto, hogy hosszutavu befektetes mivel igy meg tudod csinalni a diplomadat es elonybe kerulsz azokkal szemben akiknek erre nem volt lehetosege....'' Namost, szerinted honnan lenne az átlag magyar egyetemistának többszáz ezer vagy akár egymillió forintja egy ilyen ''hosszútávú befektetés''-re???

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    A játékmásolásról a véleményem a következő: nem túl magas havi jövedelmemből 6-8 ezrest tudok számtech célokra elkülöníteni. Három alternatíva van:
    1. Ebből elég jól szinten tudom tartani a hardvert.
    2. Egy jobb internet előfizetés.
    3. Évente max. 8-10 full game.
    Netezni a cégtől szoktam, a 2. pont kiesik. Ha megveszem a full gamét, akkor egyrészt 1 év után semmi nem fog futni a gépen, másrészt az időm jelentős részében játék nélkül maradok (azértennél több gamét kivégzek évente). Vegyek régi, olcsó eredeti játékot? De hisz' mind megvan másolt CD-n, már végig is játszottam... Mentségemre szóljon: magyarok által fejlesztett játékot nem írtam le (inkább nem nyomultam vele), a S.W.I.N.E-t meg megkértem karácsonyra... :)

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    Summa summarum: két oldalú a dolog. Egyrészt szvsz senki ne csodálkozzon, hogy nem veszik az eredeti játékokat, amikor itthon ugyanannyiba kerül mint mondjuk (átszámítva) Németországban, a jövedelmi viszonyok között ezzel szemben nagyságrendi különbség van. Más szavakkal: a 12 éves Jürgen 1 heti zsebpénzéből megvesz 2 full gamét, a 12 éves Pistike meg... Hadd ne folytassam.
    Másrészt viszont eléggé valószínű, hogy - a hazai viszonyokat ismerve - ha csak 2 Ft-tal drágább lenne az eredeti game a nyers CD-nél, máris sokan nem vennék meg... :D

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Tsaba

    csendes tag

    Na azért tisztázzunk valamit. Ez az autós és a korábbi bringás hasonlat nagyon sántít- Teljesen más a jogi helyzetük. A sw. szellemi tőke, mint pl. egy szabadalom, melymek használatát megfizetsz a gyártónak, de nem a tiéd, így pl. nem soxorosíthatod, stb.

    A fenti szabadalom esetnél maradva.
    Teszemazt, te otthon barkácsolsz, és a kis házi ketyerédben felhasználsz bizonyos levédett szabadalmakat.
    Te most bemész a szabadalmi hivatalba, és kifizeted az x összeget, hogy otthon pl. a garázskapud okos kis mechanizmusa legális legyen?:/ Szvsz. nem fox, pedig ugyan olyan bűncselekmény (ok hülye a példa, de az sw olyan spec. kategória, amihez még ez is közelebb áll az autónál)

    A demókról annyit, hogy rengeteg funkció hiányzik belőlük, amelyekre nagyon kíváncsi lennék. Gondolom a tesztvezetésen sem mondják azt, hogy te most csak kormányozhatsz, és nem válthatsz vagy fékezhetsz...ugye nem?+ soxor a beta verzióbol csinálják a demokat, amelyek még sok hibát tartalmazhatnak a véglegeshez képest.

    Egon,

    Azért 8-10 játékot ki a fene használ egy év alatt?? Szerintem egy évben 2-3 játék van, amit tényleg rendesen nyúzol, és azért annyit meg lehet venni ennyi pízből.

    üdv
    Tsaba

Aktív témák