Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AlexFelfoldi

    újonc

    Sziasztok!

    Lehet felmerült már ez a probléma, de én kb. 100 fórumot átolvastam és még senki sem tudott nekem értelmes választ adni.

    Hp Probook 4730s notebook, i3 proci, 8giga ram, win7/64bit, és két videókártya van benne. Egy integrált intel HD graphics fos és egy AMD 7400M 1Gb rammal, szóval csillagászatilag jobb.
    Na most az a probléma, hogy bármit is teszek, mindenképpen a fos intel HD integráltat használja a játékoknál és sehogy sem tudom átállítani. Ha valaki tudna valami működő megoldást hálám örökre üldözné. :)

    Eddigi próbálkozások és eredményeik:
    1. Intel kártya letiltása - kiírja, hogy nincs grafikus kártya egyáltalán (nem is látja innentől az AMD-t.)
    2. Driverek, bios updatelése - semmi változás
    3. Driverek, bios visszaállítása régire - semmi változás
    4. Ati CCC-ben switchable graphic átállítása - nem lehet átállítani, az összes videót átnéztem, de nekem nincsenek olyan menüpontjaim, amiket mások használnak, holott a legutolsó verzióm van CCC-ből.
    5. Bios-ban switchable letiltása - automatikusan leblokkolta az AMD-t, innentől nem is látta. Valamint nekem a Biosban nem létezik switch/fix átváltás, csak le tudom tiltani a kártyák közötti switchet.

    Fórum komment a témában:
    1. Csak az intelen keresztül működik az AMD is, tehát a játék használja azt, csak nem írja ki. (Ezt erősen kétlem, hiszen pld médium graphicon a Skyrim akadozik rendesen, amit a régi asztali gépem jóval gagyibb videókártyájával és procijával sem csinált.)
    2. HP hivatalos oldala szerint ez nem igaz, mert win7 pro már támogatja a váltást a két kártya között. Igen, a menüpontom meg is van, csak a menüben nem az van, aminek kellene lennie. :W

    Végül, mivel elég frusztrált vagyok, nagyra értékelném, ha valaki olyat mondana, ami működik is és nem csak azt, hogy próbáld meg a fenti 5 pont valamelyikét újból.
    Ja az utolsó gondolatom: Ha nem tudom használni az AMD-t, amúgy akkor minek van benne? Ezt most meg is írom a HP-nek, az AMD-nek és az Intelnek is.

    Köszönöm,

    Alex

Új hozzászólás Aktív témák