Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blunderbuss

    csendes tag

    Sziasztok!

    520m és 630m kártyák között mekkora a teljesítménybeli különbség?

    Jelenlegi gépem: 520m, b960-as dual core és 4 gb ram, de kb 30 ezer forintot rászánva cserélhetném egy i3 2328M-os processzorra, 630m-es gpu-val és 4 gb ram-mal.

    Játékok terén mekkora lenne a különbség? (elsősorban itt gondolom a gpu a döntő, mert a két processzor között nincs lényeges különbség)

    És mielőtt még le lennék hurrogva, igen, tudom hogy "egyik sem alkalmas igazán játékra", de nekem a mostani gép nagyjából max felbontáson viszi a far cry 2-t, simán játszok vele az új tomb raiderrel mediumon, szóval nekem ez már gamer laptop kategórai :)
    De azért lehetne gyorsabb, nem futnak rajta hibátlanul a régebbi játékok sem max beállítással, Oblivion, Stalker CoP eléggé lomha, meg szeretném kipróbálni az L.A. Noire-t is, az talán már eldöcög egy 630m-en.

    Szóval kíváncsi lennék a véleményetekre.
    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

  • blunderbuss

    csendes tag

    válasz BomiBoogie #27333 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a választ!
    Igen, néztem én is benchmark táblákat, de nekem a 3dmark pontszámok nem sokat mondanak, nem tudom, az a valóságban mit jelent. Ebben tudnátok segíteni?
    Pl: "a 630m másfélszer gyorsabb mint az 520m" vagy valami ilyesmi, %-ban kifejezve.

    Vagy hogy az említett játékoknál kb mekkora FPS növekedést jelentene a csere (tudom, ez sok mindentől függ, minden játéknál más és más, de úgy kb.)
    De leginkább, a lényeg: 30 ezret megérne e rászánni a cserére, mennyivel mennének jobban a játékok általánosságban.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák