Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kirir

    tag

    Van egy Asus HD6970 DirectCUII típusú vga kártyám. Idén tavasszal lett vásárolva. A ventilátor folyamatosan felpörög mikor terhelés éri, mely igencsak zajos. Majd mintha nem tudná beállítani a fordulatszámot felpörög leáll, felpörög leáll, de ezt néhány másodpercen belül. A TechpowerUp programmal a mag hőmérséklete a Diablo III program futtatása közben 80 Celsius fok fölé emelkedett, más program közben nem lett futtatva. A lakásban a pillanatnyi hőmérséklet 20 Celsius fok. Tehát nagyon melegszik és nagyon zajos. Ez igencsak zavar engem mert mégis csak egy nagyon drága kártya. Most az én elvárásaim magasak vagy az ilyen kategóriájú kártyák ennyire hangosak és ennyire melegszenek? Hogyan lehetne eme problémát megoldani?

  • Kirir

    tag

    Egy kis kiegészítés. Amikor alapjáratom van a vga, tehát nincs terhelve a gép, akkor 40 Celsius fok a hőmérséklet, alt+tab-bal belépek az asztalra lehelyezett Diablo 3-ba, majd egyből vissza, azt írja ki, hogy 80 Celsius fok. Nyilvánvaló számomra, hogy a hőmérséklet nem fog 1 másodperc alatt felugrani 40 Celsius fokot, de a TechPowerUp szoftver és az AMD vision engine control center is ezt mutatja. Ez így normális?

  • Kirir

    tag

    Van egy Asus HD6970 DirectCUII típusú vga kártyám. Idén tavasszal lett vásárolva. A ventilátor folyamatosan felpörög mikor terhelés éri, mely igencsak zajos. Majd mintha nem tudná beállítani a fordulatszámot felpörög leáll, felpörög leáll, de ezt néhány másodpercen belül. A TechpowerUp programmal a mag hőmérséklete a Diablo III program futtatása közben 80 Celsius fok fölé emelkedett, más program közben nem lett futtatva. A lakásban a pillanatnyi hőmérséklet 20 Celsius fok. Tehát nagyon melegszik és nagyon zajos. Ez igencsak zavar engem mert mégis csak egy nagyon drága kártya. Amikor alapjáratom van a vga, tehát nincs terhelve a gép, akkor 40 Celsius fok a hőmérséklet, alt+tab-bal belépek az asztalra lehelyezett Diablo 3-ba, majd egyből vissza, azt írja ki, hogy 80 Celsius fok. Nyilvánvaló számomra, hogy a hőmérséklet nem fog 1 másodperc alatt felugrani 40 Celsius fokot, de a TechPowerUp szoftver és az AMD vision engine control center is ezt mutatja. Ez így normális?
    Most az én elvárásaim magasak vagy az ilyen kategóriájú kártyák ennyire hangosak és ennyire melegszenek? Hogyan lehetne eme problémát megoldani?

  • Kirir

    tag

    Egy ismerősöm gépéről van szó, ez már egy régi gép, mely internetezésre és régi játékok futtatására van csak használva, tuningolva nincs, minden a gyári órajelen üzemel. 8800GT VGA kártya van a gépben. Időnként nem áll fel a Windows 7 ultimate 64-bites rendszer. A Windows logo ki van kapcsolva, amikor ehhez a részhez ér a betöltés akkor a képernyő felső részén végig 2-3 mm vastagságban egy több színből álló vonal jelenik meg. súlyosbítja a problémát, hogy amikor nem jelenik meg ez a csík akkor mindig betölt, ha megjelenik, akkor pedig vagy betölt vagy nem. Én személy szerint a VGA kártyára gyanakszom, bár az alaplap problémáját sem vetem el.
    Ha feláll a rendszer, akkor már nincs vele semmi baj. Valakinek valami ötlete?

  • Kirir

    tag

    Nem tudom, hogy jó topicba írok a problémámról. Ma vettem egy LG 43UD79-B Monitor-t és elkezdtem használni a következő konfiguráción:
    i5 3570K, Thermalright HR-02 Macho, Asrock Z77 Extreme 4, 2*4GB Corsair Vengeance 2133MHz, Asus 7950 OC, 2TB WD merevlemez, Xonar DX, Fractal Design Arc Midi Tower, Samsung 840 Pro 256GB.

    Gondoltam nézek egy 4K-s filmet, el is indítottam vlc media playeren és nézhetetlen volt, akadt az egész. Eléggé meglepődtem, hogy ennyire kevés a gépem. A processzort eddig alapórajelen üzemeltettem (3,4 GHz), most gyorsan átállítottam, 4,6 GHz-re és letöltöttem az MPC-HC média lejátszót, mivel azt olvastam, hogy vlc nem egy hatékony megoldás. A két változtatással akadásmentesen fut a film, viszont a processzor terhelés lazán elérte 70%-ot. Most elindítottam egy fullHD filmet, 4-5% között mozog a processzort terhelése. Mit tudnék csinálni, hogy alacsonyabb legyen a processzor terhelése?

    1. Tudnátok ajánlani, még kevesebb erőforrást igénylő média lejátszót?

    2. Kellene egy új, 4K-s tartalmakat is kezelő vga kártya?

    3. Egyéb megoldást, mit tehetnék?

  • Kirir

    tag

    válasz varmi2 #70594 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat. Csak érdeklődés szintjén, egy több mint 40 ezer forintos VGA kártya szükséges, hogy 4K-s filmet tudjak normálisan nézni :)?

  • Kirir

    tag

    Nem tudom, hogy jó topicba írok, mivel nem tudom, hogy mi okozza a problémákat. Néha szoktam játszani és amikor alt+tab-ot használom, akkor előfordul, hogy elsötétül a monitor és ez így marad, nem történik semmi, ha a háttérben fut például egy youtube videó, akkor azt hallom, csak nincs kép. Novemberben vásároltam a gép összes komponensét.
    VGA: Sapphire Nitror RX 590
    Monitor: LG 43UD79 (szeptemberben lett véve)
    Direkt vásároltam egy nagyon jó minőségű HDMI 2.0-ás kábelt a Kácsa Studióban.

Új hozzászólás Aktív témák