Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tuvics13

    csendes tag

    Bocsánat, hogy kicsit hosszú és körülményes leszek, de kifogytam az ötletekből.

    Néhány hete elszállt a 9 éves gépem videokártyája, így csereszabatosan vettem egy újat. Akkor a számtech boltban tesztelték a winyot is, és elmondásuk szerint 67%-os volt, így a biztonság kedvéért vettem abból is egy újat - átmentve az adatokat. Majd egy hét elteltével volt egy áramszünetünk amitől ismételten nem adott képet a gép, a hangot adta (win üdvözlő). Visszavittem, elmondásuk szerint behalt a gép, így jött egy új belső:(mivel csak netezésre használom, így megelégedtem ezzel a felszereltséggel) AMD64 Gigabyte F2A68HM-DS2, AMD A8-7600 proci, DDR 3 Ram (Kingston 4 gb) és egy 450 w táp. Hazahoztam és mivel új alaplap, proci, így új rendszert pakoltam fel rá.

    A gubanc ezután jött: instal után természetes ha vibrál a kép, frissíti a drivert (VGA), illetve szedi a frissítéseket. Viszont bő egy nap után ma is tapasztalom, hogy induláskor a monitor vibrálva adott képet, majd stand by üzemmódba lép. Rendesen be van dugva, a kábel sem lehet megtörve, hiszen ki-be dugiszálás másik portba orvosolja átmenetileg a gondot. Gondoltam arra is hogy a 3 éves monitor - aminek most járt le a (LG) garanciája adta be a kulcsot, vagy annak határán van, de a tartalék monitorom (SAMSUNG) szintén ugyanezt csinálja. A szervíz szerint az alkatrészeknek semmi hibája. Akkor fogadjam el azt a tényt, hogy néha induláskor nem ad képet a monitor? Esetleg egyszerre szállt el mindkettő?

    Valakinek van valamilyen ötlete, esetleg volt hasonló cipőben? Azért is akadtam ki, mert 2 héten belül totál új gépet építettem, de a "betegség" nem oldódott meg...

  • tuvics13

    csendes tag

    válasz solfilo #59607 üzenetére

    Ez az, hogy nem minden induláskor, hanem amikor gondol egyet és nem csak beköszönésnél hanem üzem közben is. Gondol egyet és stand by-be lép a monitor. Kinyomom a gépet újraindítom, szintén elindul és az üdvözlő háttérnél megint kilép stand by-ba-. A vihar és a gépelromlása előtt sosem csinált ilyet se a gép se a monitor. Tanácstalan vagyok... :/

Új hozzászólás Aktív témák