Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jamby18

    senior tag

    Sziasztok!
    Van egy jó pár éves gépem, ami eddig hibátlanul üzemelt. Egy 2012-ben telepített win7 Home P. van rajta, persze jó ideje már nagyon lassú volt a rendszer, de idő és kedv hiányában nem raktam újra.
    De most a napokban előfordult 1-2 kékhalál, értesítés, hogy a videókártya illesztőprogjamja leállt, de helyreállt.
    És ma meg azzal fogadott hogy az eddigi 1920 as felbontást már csak 1280ba engedte és ugye kisebb a kép mint amit monitor tudna. Újratettem a rendszert ugyanarra a CD-s Win 7 32bit-re. Fel is települt minden 800x600-at engedve, de feltettem az Nvidia oldalról egy 341.44 drivert mivel a legújabb sikertelenül települt. De most is 1280at enged pedig egy 24" monitor DVI-HDMI kábellel van összekötve és 1920ba használtam eddig.
    Illetve még amit észrevettem hogy a Gigabyte alaplap bios előtti kis reklám képét [link] sok kis apró zöld pöttyel jeleníti meg, de csak ezt. Minden más win alatti dolog rendben van. Azzal tisztában vagyok, hogy a csíkozás VGA gond.
    Feltettem az alaplapi drivereket is, de az eszközkezelő a videókártyát felkiáltójelezi.
    És az erőforrásoknál (az eszköz nem használ erőforrásokat, mert probléma van vele)
    Eszköz állapot "A Windows leállította az eszközt, mert az problémákat jelzett. (Kód: 43)"
    Fura mód a gép jól működik most újrarakott rendszerrel, nem fagy, nem indul újra. Még mikor a régi rendszer volt rajta megpróbáltam, hogy kiszedtem a vga-t, ramot és visszaszereltem, hátha valami érintkezési gond lehet, de sajnos nem jártam sikerrel.

    Szerintetek?

    Tudom elég régi gép az alaplap 2009es (Gigabyte GA-MA770T-UD3)
    VGA: GIGABYTE nVIDIA 9800GT
    2Gb DDR2
    Chieftec 450W (2008 körül vettem)

    [ Szerkesztve ]

  • Jamby18

    senior tag

    Sziasztok!
    Milyen VGA-t javasoltok egy:
    -Gigabyte MA 770 UD3
    -Athlon 64 X2 5600+ 2,9GHz
    -2Gb DDR 2 800MHz
    -Chieftec 450W-os számítógépbe?
    Most egy Gigabyte 9800GT van benne [link] ami már akkor is jó paraméterekkel rendelkezett(2010-11) (256bit 512Ram)
    Csak most már bios alatt csíkoz, és win alatt 1280as felbontást tud. Hibába van driver, eszközkezelőbe felkiáltójeles, más gépbe kékhalálozik.
    Ezért gondoltam, hogy bevizsgáltatom és hátha leveszik egy használt boltba.
    De inkább 10-20eft környékén választok egy újat. Csak már nem nagyon vagyok tájékozott a vga-k világába. Látom 10 ezer környékén lebutított 64bites kártyák vannak, 20ezer körül 128bit.
    Már nem nagyon játszom, szóval inkább csak net vagy FHD film amit tudjon. Vagy max ha feltelepítek egy régebbi játékot (GTA 4, COD4) akkor azért fusson szépen. Erre meg lehet azt mondjátok elég valami 64bit-es, 1Gb-os valami :)
    Előre is köszi

    [ Szerkesztve ]

  • Jamby18

    senior tag

    válasz trancemusic #61012 üzenetére

    Rendben, köszi. Veszek 20 körül újat. Gondolom mindenképpen 128bitest keressek?

Új hozzászólás Aktív témák