Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ambri85

    friss újonc

    Szaszto
    Adott egy:
    Asus Rog Strx B450-F Gaming Alaplap Bios Verzió 4301 (2021/03/29)
    AMD Ryzen 5 3600 Processzor (Nincs húzva)
    Be Quiet Dark Rock Slim BK024 Processzor Hűtő
    Kingston HyperX Predator DDR4 2x8Gb 3200MHz Memória
    Sapphire Radeon RX 5600XT Oveclock Videókártya (PN: 299-4E426-210SA SKU#11296-0120G) - Nincs Húzva, Bios Update nem kellett rá mert már a dobozból kivéve az új Bios volt rajta.
    Gigabyte PB500 80+Bronz 500W Tápegység
    2 db Kingston Sata SSD 480Gb

    A gép most kábé 1 éves vagy közel 1,5 éves. Tökéletesen ment minden, csak a kezdetekben az 5600XT (fekete képernyős) vibrálásai jöttek elő, mint az összes többi 5000-es tulajdonosnak ez durván 1-2 hétig tartott és a Radeon Adrenalin (most nem jut a fejembe, hogy melyik verziója) javított.
    Nem olyan rég frissitettem a Radeon Adrenalin Drivert a 21.5.2 Optional verzióra, és a kártya elkezdte újra ezt a fekete képernyős vibrálását, a Radeon Wattman meg memória idő túlépésre hivatkozva eldobálta a Ventibeálításokat és gyári értékre ált (kártya hőmérséklete játékban 65 fok volt, nyugalmi helyzetben 42-44 fok volt), aztán a Windows lefagyott. A gép Restart után meg a Radeon Softwer eltünt a Windows-ból (mintha fel se lett volna telepítve). Elkezdetm újra felrakni és mihelyt újra felkerült a Windosba a Wattman egyböl elkezdte a Váratlan hiba üzenetét (és ennél a pontnál semmi se lett beálítva vagy móddosítva). Ezután egy úlyabb Restart után a Radeon Softwer ismét eltünt a Windosból. Újra felraktam, a Wattman újra beszolt és gyáriba rakta magát. A Sajátgép és egyébb dolgok nyögvenyelősen indultak el vagy meg se nyiltak. És az egér fehér négyzeteket hagyott ahogy megmozdítottam.

    Ezek után gép Kikapcs 5600XT ki, Sapphire Radeon RX 570 Pulse 4Gb berak. Gép bekapcsolás útán minden rendbe, elkezdtem játszani egy olyan játékal (C&C Red Alert 2) amit megesz reggelire ez a kártya. A játékban alig volt FPS, szagatott már-már majdnem össze is omlott. Gép kikapcs, újra bekapcs, Bios megnéz minden jó. Windows-ba belépve minden jó működik. Ismét belépve a játékba, úgyan az (Játszhatattlan).
    Gép kikapcs. Gondoltam, hogy a PCI Expressz 3.0 x16 foglalat roszz. Ezért kipróbáltam újra az 5600Xt de nem az x16-ban (ahol nem működött az elöbb sem) hanem az alsó foglalatban, ami csak x4-ben kezeli a kártyát. Gép bekapcsolás után és a Windows-ba belépve, minden jól müködik minden. Leteszteltem a kártyát úgy, hogy a Bios Switch kapcsolót hagytam Performanc módban, Unigine Superposition-al.

    Ezután gép kikapcs Bios Switch kapcsoló Silent Módban, és is leteszteltem.

    Ezek után kivettem a kártyát és egy ismerősömnél kiprobáltuk a gépében, ugyan úgy PCI Expressz 3.0 x16 Slotban. A kártya úgyan úgy viselkedet mint nálam Radeon Softwer nem települt fel, ha meg mégis akkor meg a Wattman ismét Memória idő túlépésre hivatkozva alapheyzetbe ált. Ezért neki is kipróbáltuk az alsó x4 Slotban, ott gond nélkül működött.
    VRam hibára kezdünk gyanakodni. 5-6 Vram tesztelő programot is megnéztünk de egyik se adott hibát x4-ben 8-6 óra Streszben használva sem (a kártya tökéletesen tarttota 60-70 fokot), GPU-Z-n is minden rendben van. Ki lett próbálva Performance és Silent módban. Ithon x4-ben leteszteltem OCCT-ben de csak is Performance Módban.
    Minden megfelelő volt. a teszt 3 órán át ment, úgy hogy a VRam 100% ban volt használva.
    Most azóta is használom hiba mentesen a kártyát. További képek azért nem készültek mert mer hulla fárdtak voltonk agyilag, több mint 10-12 órán át teszteltünk szereltünk és gondolkodtunk, hogy mi lehet a próbléma.
    De egy valami hirtelen a fejembe jutott. A fogyasztás. Amikor a kártya még működött x16-os Slotban (gyárilag 150W lenne a fogyasztás) sokat vett fel áramból, vólt, hogy 175-180W-ot is felvett játék közben vagy minimális telyesítmény közben. De az x4 Slotban bekövetkezett tesztekben 80-90W volt az áram felvétel a kártának, mind a két Bios Switch módban. Ezután kiprobáltuk 2 különféle tápegységel, Seasonic Focus PX-550 550W 80+Platinum és egy Cooler Master MPE-6001 ACAAB-NL 600W 80+Silver. Eredmény ugyan az PCI E x16-ban nem akkar normálisan működni, de x4-ben minden jó. Én erre tudok gyanakodni, hogy a két Slotban a külémbség nem csak átviteli, hanem áram átfolyás is lehet!? Nem tudom, hogy ilyen van-e, de nekem ez juttot a fejembe.
    Mivan, ha valami árammal való kapcsolatos dolog szált el a kártyából, ilyen lehetséges?
    Vagy, ha oltári nagy hülyeséget gondoltam akkor mi lehet a baj? Egyszerűen ez a kártya kezd igazi X-Akta leni, de szerintem Scully és Mulder-nek is forogna a szeme, hogy ilyen nincs.
    Ha tudtok akkor nagyon szépen megöszönöm a tanácsokat és a segítséget. De, ha nics ötlet vagy olyan hibája van a kártyának ami nem javítható akkor marad így és használom amíg él és bírja szusszal.

    Köszönöm előre is nektek.

  • Ambri85

    friss újonc

    Ha meghalt volna akkor PCI E 3.0 x4 slotban sem tudta volna kihasználni az alap 6144Mb és 3d 5745Mb-ot. A teszt programok meg töbszöri teszt után sem dobtak hibát.
    Ahogy én tudom a kártyában 3x2048Mb cipben van elosztva. Szóval ha meg is halt volna akkor 2x2048Mb vagy 1x2048Mb vagy rosszabb esetben egyik sem menne. De most is kihasználja a teljes értéket.

Új hozzászólás Aktív témák