Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pbujna

    aktív tag

    válasz bananfa #78933 üzenetére

    Szia,
    korábban sokat használtam vízhűtést a GPU-n, fel-le dobáltam a blokkot, de most már óvatosabban építem. A mai napig építek ilyen gépeket, illetve eladtam a maradék vizes cuccaimat, de a vevőnél én raktam össze a rendszert. Mi jelent, hogy "míg elindult a blokkal a kártya"? Ha elsőre nem indul, már baj van szerintem. Minek kell blokk a kártyára, hogy elinduljon? Maximum pár másodperc alatt elfüstöl, ha nincs hűtése, de az induláshoz "a kártya kell", nem a blokk. Én már az első bekapcsolásnál feladtam volna, ha nem indul el, aztán reménykedem benne, hogy nem tettem tönkre a kártyát.
    A vízhűtés felszerelésénél az alábbiakra szoktam figyelni. Megfelelő méretű blokk, ami lefedi a GPU-t (ennek a környékén rugós csavart használok, vagy az egész kártyán), lefedi a memóriákat (megfelelő méretű gap-paddel), lefedi a FET-eket. Érdemes 6W/mK thermal padet használni, de a memóriáknál elég lehet a "kisebb" is. A vízhűtést egyébként első körben mindig a VGA blokk nélkül építem meg. Ha megvan a teszt, jöhet a blokk a kártyára, bekötés, 1 óra teszt, majd stress test.
    Tudom, a Te helyzeteden ez már nem segít, csak leírtam.

    Érdemes megpróbálni a garanciát érvényesíteni, de bontott hűtéssel el már nehezebb. Nem tudom, az EVGA milyen matricát használ, de mások a csavarokra szoktak tenni kis matricát. Az Asus pl egy piros köröst. Ha új kártyára építem a blokkot, szikével óvatosan szoktam levenni a matricát, illetve a csavarhúzóra nagyon vékonyan szigetelő szalagot teszek, ez nem fényesíti ki a csavarokat. Aztán jön a meglepetés, hogy arany színű a paszta, ami gyárilag rajta van (na ilyenkor próbáld reprodukálni)...

Új hozzászólás Aktív témák