Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz FoLey-v #85929 üzenetére

    UV-t nem is néztem és tényleg 1030mV.

    A VRM és VRAM és GPU hőmérséklet semmi eltérőt nem mutat a TPU tesztjéhez képest. Csak a GPU hotspot adhat gyanút, mert ott 30 fokos difi van az átlag GPUhoz képest, viszont azt a TPU nem mutatja és más tesztben sem találom.
    A 30 fokos hot spot eltérés még akár lehet normális is, sajnos vagy nem sajnos. És akár a 100-110fok hot spot is egyes kártyák esetében, még ha nem is gondolható annak.

    Igorslab is tesztelte a kártyádat és az is igazolja, hogy elég magas a GPU hőmérséklet...: https://www.igorslab.de/en/msi-rx-5700-gaming-x-review-radeon-power-pack-with-good-genes-and-also-a-good-thirst/

    Ez alapján se mondanám, hogy van mire beavatkozni hardveres szempontból.
    Az RX400/500 sem volt nagy szám hatékonyságból és ezen emlékeim szerint az RX 5000 sorozattal sem javított sokat.

    További undervolttal lehet érdemes küzdened.

    RX 580 Nitro + undervolt tapasztalatból tudok kiindulni. Én 1030mV körül még nem tapasztaltam hatalmas változást a gyári értékekhez képest (Ha jól emlékszem 1150mV a gyári default.)
    1000mV, de még inkább valamivel lentebb lehet komolyabban érzékelhető változásokat elérni, pl. 950mV / 975mV környékén. Itt egy picit már vissza kellett vennem a gyári boost órajelhez képest -7%-t, de ezzel már jelentős eredményt lehetett elérni a fogyasztásban és hpmérsékletben.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák