Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Peddy789 #85145 üzenetére

    Ez a lényeg hogy ingyenes lenne, AMD nem kér licencdíjat a V szériára. Maga a kártyákat viszont csak cloud service-nek adták el. Onnan került selejtezésre vagy isten tudja hogyan de kikerült több száz (ha nem ezer) kártya. Magyarán én használtként vettem, nem volt limitálva hogy nem továbbadható. (ezért is van ebayen még párszáz darab [link], ez az eladó adja el az amazonos szerver cuccokat haszáltan viszont ez hulladék szintjén mert semennyire sem ért hozzá hogy mit ad el)

    Eddig is volt ilyen, nvidia tesla és grid kártyái ezerszám vannak ebayen (geforce now szerverekből is). Viszont ott a grid esetén licenc kell, ezért is nem volt elterjedt játékra. Ennek ellenére nvidia nem tagadja le és nem rejti el hanem közzéteszi az összes driverét (beleértve olyat is aminél még a licenc is ki van ütve, tudnak róla és nem érdekli őket mert rohadtul mindegy hogy home user játszogat otthon vele hiszen már úgyis megkapta érte a pénzét)

    Az ilyen kártyákat használják mai napig Amazonnál és ott azokon a szervereken letölthető a drivere. De ahhoz hogy letöltsem bérelni kellene egy szervert az amazontól (nem az AMD-től) csak azért hogy letöltsek kb 300mb-ot a VM-be majd kimásolgassam onnan.

    Azzal van a bajom hogy demóztak egy kártyát egy windows driverrel, aminek még verziószáma is van. [link]
    Testing conducted by AMD Performance Labs as of 09/09/2020 the Radeon™ Pro V520 GPU with 8GB HBM2 (GPU clock 1650MHz), Driver 20.10.01.05.

    Aztán ezt eladák nagy cégeknek szintén egy driverrel amit mai napig fejlesztenek. Igen ám de ehhez a driverhez nincs sehol se letöltési lehetőség. Nincs benne semmi titok, nem egy bugos félig kész driverről van szó amit le akarnának tagadni hanem kész kiadott driverről. Amit le lehet tölteni de csak a vm-en belül amihez én földi halandóként nem férek hozzá csak ha előfizetek amazonra.
    Zero-Cost GPU License Model
    A fully discrete GPU experience that requires no additional GPU licenses and pricing models to support the virtualized functions.

    Tehát a driver is hozzáférhető lehetne mivel amúgy is az csak az amazonról (vagy akár melyik ilyen akinek eladták) nem tudom leszedni.
    A másik ilyen pedig az XFX, ők BC-160 típusú kártyák gyártottak (az gyak v520 aktív hűtővel), ennek ellenére XFX nem tud róla, supportot sem ad rá. Az mondjuk kicsit más mert ott lehet a kínai XFX nem ugyan az mint az angol nyelvű (usa?).
    Lényeg hogy AMD-nek nem kellene hogy problémája legyen egy eleve kifutott hardver esetén egy drivert adni (gyakorlatilag kész driverről beszélünk, illetve már nem is adnak el ilyen kártyát), veszíteni nem veszít vele semmit de tény hogy nem is nyer vele semmit. Azaz igazából úgyis lesz moddolt driver hozzá ha akarja ha nem, csak nekik lenne jobb benyomás hogy pl Miyconst promózná a lefutott kártyáikat.
    Ha valamiért ez miatt kárt okozok az AMD-nek akkor oké teljesen érthető lenne hogy nem segítenek. De itt nem erről van szó. Eddig is használtam többféle hasonló kártyát AMD oldalon (Mi8, 9300X2), meg még többet nvidia oldalon. (Tesla c2075,m2090, K20c, M40, P4, K2...)

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák