Új hozzászólás Aktív témák

  • xtremist

    senior tag

    Helló! Na ebben segítsetek! Adott egy gép, msi mag tomahawk x570s, r9 5900x, rx6900xt, 32gb ram. Eddig működött hibátlanul, míg át nem akartam rakni az rtx 3060ti kártyámat. Ddu, átszereltem, csökkentett módban telepítettem a drivert, újraindítas után fehér vga diag led az alaplapon, és megakad windows betöltésnél. Ha ilyenkor kikapcsolom gombbal, akkor cmos resetig nem hajlandó úlra bekapcsolni. Ha újra ddu-zom, akkor bejön a windows. Ha visszarakom az amd kártyát, akkor működik, driver felmegy, lehet használni. A másik gépben megy mindkét kártya tökéletesen. Van egy harmadik teszt kártyám, r5 430, azzal a bios sem jön be, mondjuk az lehet hogy nem tud uefit. Amit eddig próbáltam: bios frissítés, alaplap elem csere, cmos vagy 50 szer, bios beállítások a végtelenségig, annyi változik össz vissz, hogy ha biosban leveszem a pcie gen-t 1 re, akkor betölt a windows, de utána elmegy a kép. Hogyan hoztam létre egy gépet, amibe nem lehet nvidia kártyát rakni? Újratelepítettem a windowst, nem változott semmi. Kezdek kifogyni az ötletekből...

Új hozzászólás Aktív témák