Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dell XPS

    veterán

    válasz keszo #2453 üzenetére

    Ati!

    Ha csak ennyi zavar, akkor a HM70 chipset-nek kellene megtalálni a 32 SATA driver-ét, amit én nem találok. Amennyiben meglenne, akkor az XP telepítő image fálj-t, egy nLite program segítségével be kell hívni, és hozzá integrálni a Sata driver-t (akár a többivel együtt is), majd így az elkészített driver-zett image fájlt kiírni lemezre/pendrive-ra és azonnal megy a telepítés. Szóval az illesztőn múlik, hogy elindul az XP. A továbbiak majd kiderülnek, mivel elég megnézni a hardver-állományt...

    Az általad linkelt oldalt én is láttam (sok ilyen van), de az nem ismerteti biztosra, hogy ott van a SATA illesztő.... (/Intel Rapid Storage Technology Driver.exe??)

    [moderálva: felesleges XP-k kiszedve]

    [ Módosította: crey ]

    Üdv, Dell XPS

  • ravail

    senior tag

    válasz keszo #2453 üzenetére

    Szia!
    Ha ennyire nem vagy biztos a dolgodba, akkor először érdemes lenne a "gyári" állapotú HDD-dről egy megfelelő programmal komplett mentést csinálni, amiből sikertelenség, vagy a céged elvárásai alapján vissza tudod hozni az eredeti állapotot (backup és recovery), vagy egy másik HDD-n kellene próbálkozni. Én nem tudom, miket tartalmaz a "HP_TOOLS", de feltételezem, hogy a HP által írt, készített dolog, ami a win7 és win8 esetén az UEFI-s BIOS-sal is együtt működik. Nem ismerem, így nem tudom lesz e rá szükséged a jövőben, vagy hogy vissza tudod e telepíteni valahonnan. Sajnálom.
    Ha a linkelt oldal megbízható, és le is tudod tölteni a szükséges driver-eket, az már fél győzelem lehet.
    Értem az aggodalmadat. Az AHCI XP telepítőbe integrálásáról itt a PH-n is több cikket olvashatsz (a teljesség igénye nélkül pár: 1 2 3 ... és egy fórum).

    A legnagyobb biztonságot az adná, ha egy üres HDD-vel kísérleteznél.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák