Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geryyyy

    tag

    Sziasztok!

    A problémám a következő: UPC 500 Mbit/s otthoni internetünk van. Azt tudom, hogy ez a maximális sebesség, a garantált az viszonylag alacsonyabb. Connect boxból össze van kötve a modemmel 2 laptop és 1 PC.

    1 PC és 1 laptop esetében ugyanolyan magas sebességet mérünk / nem akadozik skype (ilyen netnél azért ez minimum alapnak kéne lennie), de a másik laptop esetében 30-50 Mbit / s sebességet mér maximálisan. Ez a laptop van a legmesszebb a modemtől, sajnos az nem mozdítható. A padláson van átvezetve egy viszonylag hosszú (20 méter rémlik, de lehet hosszabb) UTP kábellel abba a szobába. Azzal tisztában vagyok, hogy minél hosszabb az út, annál nagyobb az adatveszteség.

    A kérdésem az lenne, hogy ezesetben lehet-e helyettesíteni az UTP kábelt, ami hasonló funkciót lát el, mint az, tehát messzebbre továbbítja a modemből minimális veszteséggel a jelet. Wifi ott, abban a szobában kb hasonló értéket mér. 2,4-n hasonló, 5.0-n pedig még annál is kevesebb.

  • geryyyy

    tag

    válasz mezis #123244 üzenetére

    - Átvittem oda a laptopom, megmértem, ugyanaz, mint a "másik" laptop esetén, viszont ahol használom, ott pedig jóval magasabb értéket mér. (Egyébként 160 Mbit/sec körül mér mostanában a modem melletti gépről is kábelen, de ez már egy másik kérdéskört feszeget, tölteni viszont 30 mb/s körül töltök)

    - Nem fali csatlakozóban végződik, hanem az a kábel fut végig a padláson, amelyiket csatlakoztatnék a laptopba.

    - Képes igen

    @jerry311
    Köszi a választ. A feliratot nem látom a kábelen, legalábbis ami látható a kábelből, azon a részén nincs. A padláson van átvezetve, elég bonyolult felmenni, azért nem tudom ellenőrizni. Az, hogy megvan-e törve, az egy remek kérdés szintén, látható helyen nincs, de hogy odafent mi a helyzet, azt nem tudom, de én igazából erre gyanakszom. Ezért is keresnék valami helyettesítő megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák