Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lmh

    őstag

    válasz Smani #13212 üzenetére

    Pontosan.
    33fokos cpu hőmérsékletes böngészés közben 2100 körüli fordulattal produkált.
    Egyébként közben leszedtem egy programot ( easytune6 talán a neve ) amivel beállítottam, hogy 45fokig csak 20%on pörögjön a venti ( ami jelenleg olyan 980-1000rpm körül van, amit szintén nem értek, mert az nem a 20%-a a max rpm-nek, de mind1 :P )
    Ezekkel a beállításokkal is 33C-on tartja a hőmérsékletet, szóval nem értem miért hajtotta magát eddig feleslegesen olyan magas fordulaton.
    Most így egyelőre megoldódott a probléma, bár játékok alatt még nem tudom hogyan fog viselkedni, mert csak 2 ilyen "Celsius-venti%" értéket lehet megadni a programban ( következőt 70C-100%-ra állítottam ).
    Ennek ellenére gáz, hogy ehhez külön programot kellett letöltenem és futtatnom, ahelyett, hogy magától tudná csinálni :S
    Csak növeli a kvázi felesleges programok számát a gépemen :S

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • #10726912

    törölt tag

    válasz Smani #13212 üzenetére

    Azt nem tudom, hogy mennyi a megengedett vagy ajánlott hőfok annak a CPU-nak, ezért írtam a pasztázás ellenőrzését. Ő írta a lefogatót is pl. Ezeket még akkor sem árt leellenőriznie, ha már megoldottnak látszik a gondja, pár fokot nyerhet vele, ha csak a megfelelő mennyiség van a pasztából felkenve. 42 fokos CPU-nál már melegednie kell a hűtő bordának is (kézzel kell megnézni), érdemes ezt is ellenőriznie. A hőfok beállítást (hogy mire szabályozzon a ventilátor), meg azért írtam, hogy ne zúgjon feleslegesen a ventilátor.
    A hőfok is eléggé soknak tűnik nekem, ha 42 fok egy böngésző futtatásánál, mi van játék közben esetleg kiegészítve 2 heti porosodással? :F
    Szerk: nem böngészőnél, hanem a BIOS-nál írta a 42-őt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák