Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siriusb

    veterán

    válasz Dimaj #27089 üzenetére

    Ha nincs dugulás/gyulladás, akkor lehet még a mikrokeringés problémája. Cola, kávé, egyéb érszűkítő vackok bevitelének az elkerülése célszerű. Ha azért romlott a hallásod hirtelen, mert erős zajnak voltál kitéve (pl. koncerten a hangfalak előtt csápoltál), az is okozhat (átmeneti) halláskárosodást, de ismét célszerű elmenni normális szakorvoshoz, az tud segíteni.

    Gyulladás esetén nagyanyáink még tudták azt, hogy felmelegített sót párnahuzatba töltöttek és azt rakták a fülükhöz.

    Ha vírus van, akkor szintén orvos. Nyomást érezhetsz, ha az Eustach-kürt be van gyulladva. Befogod a szád és az orrod és óvatosan megpróbálhatsz levegőt préselni oda (mintha kilélegeznél). Amúgy ha iszol valami erős párlatot, pl. házipálinka, ha probléma van, még a füledben is érzed, ahogy felmegy. :D Legalábbis én ezt tapasztaltam, amikor belsőleg fertőtlenítettem. Habár én nem rajongok az alkoholért, pálinkát különösen utálom, de volt, hogy a torokfájásom csak az tudta elűzni, semmilyen más praktika. :D

    Amennyiben neked ez visszatérő problémád, tényleg célszerű lenne egy hozzáértő szakorvost találni (tudom, nem egyszerű), hogy kiderítsétek, mi a probléma oka.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Dimaj #27089 üzenetére

    Menj el egy másik szakorvoshoz, ha ő is ugyanazokat a gyógymódokat mondja akkor egy harmadikhoz és ha az is akkor bele kell törődni hogy ezek a hivatalos gyógymódok.

    Nekem is volt fülproblémám egy sima fülcsepp - optipax ha jól tudom ez a neve - rendbe tette, mellette még azt ajánlotta az orvos - hangsúlyozom NEKEM - hogy eléggé homorú a dobhártyám és ezért azt javasolta hogy naponta 1-2x fogjam be az orrom csukjam be a szám és kb. 50-100 alkalommal próbáljam kifújni a levegőt az orromon - ekkor recsegni fog a fül és ez segít hogy újra "egyenes" legyen a dobhártyám és ez a hallásomon is segíteni fog.

    Van hogy elfelejtem, de ha eszembe jut és csinálom párszor érzem hogy utána jobb a hallásom.

    FONTOS konzultálj MÁSIK orvossal és említsd meg hogy ezt ajánlotta valaki és a te esetedben ez használ e. NEKEM az én problémámra fül-orr-gégész szakorvos ajánlotta de én nem te vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák